Tipy na megaslevy z Číny. Jen dnes 11.11 ušetříte až 80 % díky svátku nakupování

slevy akce cina obchody 11 11

Dnes v Číně odstartoval velký svátek nakupování a vzhledem k tomu, že velké množství zahraničních eshopů umožňuje posílání produktů i do Česka, rozhodli jsme se vám připravit jednoduchý a přehledný rozcestník, ve kterém naleznete vše potřebné ohledně slev 11.11. Pro čínské eshopy je to něco jako Black Friday pro USA. Akorát s tím rozdílem, že lidé 11.11 utrácejí mnohem více peněz, tržby jdou v přepočtu do bilionů korun. V tomto článku naleznete veškeré potřebné informace. Zároveň se dostalo i na tipy na produkty.

V Číně odstartoval svátek nakupování: Slevy a akce jsou na všechno

Dnešní den v Číně oslavují jako nejvýznamnější nákupní den. Do slev se zapojuje velká většina obchodů a společnosti. Jen minulý rok se do této akce zapojilo více než 140 tisíc společností. Nakoupit ve slevě se dá v podstatě vše. Vzhledem k zaměření webu nás ale nejvíce zajímá telefony, chytré produkty a elektronika obecně.

slevy akce 11.11 sale

Kde se dá dnes nakupovat s velkými slevami?

Slevy a akce jsou v mnoha online eshopech. 11.11 Sale se účastní i obchody z horší reputací, protože jsme níže napsali několik eshopů, přes které můžete bez obav nakupovat. Na poměry čínských eshopů mají dobrou reputaci a zároveň jsou v nich akce hlavně na elektroniku. Mnohé z nich můžete znát z našich tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů.

  • AliExpress.com – (odkaz ZDE) Největší čínský eshop nabízí v podstatě vše, na co si vzpomenete. Slevy naleznete ihned na hlavní stránce
  • Gearbest.com (odkaz ZDE) – Gearbest patří také mezi giganty, zaměřuje se ale vice na elektroniku. Čtenářům nabízíme i Gearbest slevy
  • Dealextreme.com (odkaz ZDE) – Neboli také známý jako DX nabízí velké množství elektroniky, příslušenství i gadgetů
  • Banggood.com (odkaz ZDE) – Je na tom podobně jako výše zmíněny DX, nabízí ale například i oblečení, produkty do domácnosti apod.
  • Geekbuying.com (odkaz ZDE) – Velké množství telefonů, chytrých produktů, navíc má hodně skladů v Evropě

Extra sleva za použití mobilní aplikace

Pokud plánujete koupi nějakého produktu, doporučujeme minimálně zkontrolovat produkt přes mobilní aplikaci. Většina obchodů nabízí extra slevu při využití mobilního telefonu. Neplatí to pro všechny produkty. Hodně také záleží, jestli se produkt náhodou nevyskytuje v bleskové akci, která trvá většinou jen pár desítek minut. Každopádně kontrolovat cenu nákupů doporučujeme obecně u všech produktů, může se stát, že obchody cenu produktu uměle navýšily a nyní vytváří mnohem větší slevy než ve skutečnosti má být.

AliExpress
AliExpress
Gearbest Online Shopping
Gearbest Online Shopping
Banggood - Online Shopping
Banggood - Online Shopping
Geekbuying - Shop Smart & Easy
Geekbuying - Shop Smart & Easy

Nákup z Číny a clo/DPH

Jedna z nejčastějších otázek ohledně nákupů z Číny je, jak je to s placením cla a DPH. Pokud kupujete jen drobnosti a cena včetně dopravy nepřesáhne částku 22 eur, tak se nemusíte obávat cla ani DPH. Pokud už se zboží přes tuto částku přehouplo. může vám být vyměřeno DPH ve výši 21 procent. Jestli se cena zboží z Číny dostane přes 150 eur, tak se platí i clo a DPH. Samozřejmě to není takhle jednoduché, může se stát, že zboží přes celnici projde bez problémů, i když má vyšší cenu a zároveň vám může přijít informace z celnice o tom, abyste poslali ověření o ceně produktu.

čínské telefony DPH

Nejlepším řešením, jak se vyhnout placení, je vybírat u čínských obchodů odeslání z evropských skladů. Mnoho z obchodů má sklady v EU, někteří dokonce i v České republice. Pokud si koupíte zboží z evropského skladu, objednávka není předmětem celního řízení. Většinou to ale znamená, že produkt je nepatrně dražší, než když si vybere objednávku ze skladu v Číně. Na druhou stranu v mnoha případech se to vyplatí. Nemusíte riskovat placení clo/DPH a také dostanete objednávku rychleji.

Redakční tipy na zajímavé zboží v akci

Nejprve doporučujeme pro nakupování náš seriál Tipy z Číny, protože velké množství výrobků, které jsme v minulosti doporučovali, je nyní v akci a jsou tak výhodnější, než normálně. Níže naleznete 20 produktů v akci, které jsme vybrali. Většina obchodů má i poukazy, které můžete zadat v košíku a přinesou vám na daný produkt ještě větší slevu. Pokud k danému produktu nalezneme dodatečnou slevu, naleznete ji napsanou rovněž níže.

Gearbest slevy na Svět Androida

Na jaře tohoto roku jsme spustili speciální script, který vybírá ty nejzajímavější slevy z obchodu Gearbest. Doporučujeme navštívit obzvlášť dnes, když jsou na Gearbestu slevy spojené s 11.11.

Výhodné mobilní telefony za skvělou cenu

Čím jiným začít, než mobilními telefony. Doporučovat budeme hlavně telefony značky Xiaomi, které patří k těm nejoblíbenějším. Mnoho z nich se dá nyní koupit s pěknou slevou. Ať už je to třeba Pocophone F1, levnější Xiaomi Mi 8 Lite nebo obrovský mobil Xiaomi Mi Max 3. Dostane se ale i třeba na OnePlus 6, který se již nedá z oficiálních stránek společnosti koupit a jednou z mála šancí, kde jej ulovit, jsou čínské obchody.

Název produktu Odkaz v obchodu Cena (USD) Cena (CZK) Kupón
1. Pocophone F1 Gearbest $289 6 600 Kč GBMP1111F1
2. Xiaomi Redmi Note 6 Pro Gearbest $189 4 300 Kč GBMP1111NP8
3. Xiaomi Mi 8 Lite Gearbest $209 4 800 Kč
4. Xiaomi Mi Max 3 Gearbest $249 5 700 Kč GBMP1111M3
5. Xiaomi Mi 8 Gearbest $379 8 700 Kč GBMP1111M8
6. Xiaomi Mi A2 Lite AliExpress $165 3 700 Kč
7. Xiaomi Mi A1 AliExpress $159 3 600 Kč
8. OnePlus 6 AliExpress $447 10 200 Kč
9. Nubia Z17 Lite Gearbest $169 3 800 Kč
10. Xiaomi Mi Pad 4 Geekbuying $335 7 600 Kč 06GEEKBUY

Kvalitní a užitečné příslušenství pro telefony

Nakupování v Číně je pro mnohé hlavně o příslušenství do mobilů, ať už to jsou sluchátka, redukce, obaly apod. Níže jsme pro vás vybrali deset zajímavých produktů, které se budou hodit většině z vás.

Název produktu Odkaz v obchodu Cena (USD) Cena (CZK) Kupón
1. Xiaomi EU nabíječka Gearbest $10 230 Kč GB$CPACH
2. Xiaomi redukce z USB-C na 3,5mm Gearbest $3 68 Kč GB$CPAUSB
3. Xiaomi Hub pro nabíjení Gearbest $22 500  Kč
4. Bezdrátová nabíječka Qi Gearbest $28 640 Kč
5. Xiaomi selfie stick a tripod Gearbest $24 549 Kč
6. Powerbanka Xiaomi 10 000 mAh Gearbest $17 389 Kč
7. Bezdrátová sluchátka XT-11 Dealextreme $3,61 87 Kč
8. Meizu EP51 bezdrátová sluchátka Gearbest $20 457 Kč
9. Xiaomi Mijia Gimbal Gearbest $95 2 700 Kč
10. Honor Band 4 Gearbest $28 640 Kč

Další zajímavé produkty ve slevě

Níže naleznete v krátkosti další zajímavé produkty, které jsme objevili v čínských eshopech. Najdete tam hlavně produkty z chytré domácnosti, jako jsou vysavače, zubní kartáčky apod.

Název produktu Cena v USD
Xiaomi Mi Robot Vacuum $259
Xiaomi M365 Scooter $359
OnePlus 6 $439
Yeelight chytré světlo $20
Alfawise elektrická koloběžka $309
Alfawise IP kamera $21
USB-C kabel Gocomma $2
Xiaomi Mi Box S $56
Ninebot Segway ES2 $535
Cubot Power 4G telefon $179
Alfawise chytrý kartáček $12
Xiaomi Mi Band 3 $21
Xiaomi Mijia Camera Mini $85
Xiaomi Amazfit hodinky $170
Mijia Gimbal pro telefony $120
Sluchátka Xiaomi Mi IV Hybrid $18
Huawei Honor Band 3 $19
Xiaomi Mi Sphere Camera $219
DJI Ryze dron $83
Chytrý vysavač Ilife $137
Yeelight stropní světlo $60
Chytrý vysavač Alfawise S60 $120
Huami Amazfit Bip Lite $60
Chytrý kartáček Oclean $37
Chytrá váha Xiaomi $39
Strojek na holení Xiaomi $34
Světlo Xiaomi Philips Zhirui $57
Xiaomi teploměr $8
Chytré světlo Sonoff B1 $14
Sonický kartáček Xiaomi $10
Chytré světlo Xiaomi $18
Xiaomi Hybrid DC sluchátka $11
Xiaomi Mi Hybrid sluchátka $16
Xiaomi bluetooth reproduktor $24

V akcích a slevách najdete také většinu produktů, které jsme v poslední době recenzovali. A to i ty netradiční, jako třeba Xiaomi Mi Band 3, hodinky Amazfit 2 chytrou rychlovarnou konvicichytrý hrnec, dron DJI Spark a další produkty, které patří třeba do chytré domácnosti. Slevy a akce potrvají v některých obchodech ještě několik hodin, existují ale takové, které mají slevy až do 15. listopadu. Našli jste nějaký zajímavý produkt ve slevě? Pochlubte se do komentářů!

Využili jste dnešních slev pro nákup nějakého zajímavého produktu?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)