Menu

Xiaomi Mi Kettle recenze: Vyplatí se chytrá rychlovarná konvice?

V říjnu jsme vám přinesli recenzi na jeden z mnoha netradičních výrobků, které Xiaomi vytváří. A to chytrý hrnec. Nejednalo se ale o jediný netradiční výrobek, který se nám dostal do redakce. Dnes se podíváme blíže na Xiaomi Mi Kettle, což je chytrá rychlovarná konvice.

Xiaomi Mi Kettle recenze – Obsah

Obsah balení chytré rychlovarné konvice Xiaomi

Xiaomi i u těchto produktů do chytré domácnosti pokračuje v baleních, kde najdeme jen to nejnutnější. A popravdě zde u rychlovarné konvice asi není potřeba ani nic dalšího. V balení tak nalezneme manuály v čínštině, samotnou konvici a také podstavec, který se připojuje do elektřiny. Na jeho konci je čínská přípojka, tento problém se dá vyřešit redukcí.

Xiaomi Mi Kettle baleni

 

Design je minimalistický, zpracování perfektní

Design konvice je hodně minimalistický, na vnější straně najdeme příjemnou vrstvu z matného plastu, u vrchu je pak kovový pruh. Vnitřek konvice je pak z nerezové oceli. Ve skutečnosti se jedná o dvě vrstvy. To má hned několik výhod, jednak lépe dokáže udržet teplotu a také pokud se omylem dotknete konvice, tak se nespálíte.

Celkově se v konvici může ohřívat až 1,5 litru vody. Na konvici jsou celkem tři tlačítka. Dvě na spodní straně rukojeti a jedno na úplném vrchu, které slouží k otevírání víka. Spodní tlačítka slouží k zapnutí konvice a k udržení předem dané teploty. Tlačítka jsou popsána čínskými znaky, ale zde na rozdíl od chytrého rýžovaru není problém ihned pochopit ovládání.

 

Xiaomi Mi Kettle konvice cena

Podstavec je vyroben z kvalitního plastu. Napájecí kabel se v podstavci dá svinout a nastavit tak potřebná délka. Nicméně kabel má jen zhruba 40 centimetrů. Větší problém ale vidíme v tom, že na konvici chybí nějaká stupnice, kolik množství vody zrovna v konvici je. Vzhledem k vyšší cenovce by potěšil i filtr, ten ale v této chytré rychlovarné konvici Xiaomi nenajdeme.

Parametry Xiaomi Mi Kettle

  • Objem rychlovarné konvice je 1,5 litru
  • Rozměry jsou 20,4 x 14,5 x 23,5 centimetrů
  • Hmotnost má 1,24 kilogramu
  • Příkon je 1800 W
  • S telefonem se propojuje přes Bluetooth 4.0

 

xiaomi-mi-kettle-katalog

Xiaomi Mi Kettle

NaN.0
  • Konektivita Bluetooth
  • Hmotnost 1,24 Kg
  • Představení na trh 13-06-2016
  • Rozmery 20,4 x 14,5 x 23,5 cm
  • Baterie Není

Pokud ale konvici nepropojíte s telefonem, tak nepřijdete o žádné funkce, ale akorát o pohodlí dálkového ovládání přes telefon, možnost upozornění o ohřáté vodě a volby z několika nastavení, které se týkají hlavně teploty. Konvice i mírným pípáním informuje o tom, že se zrovna voda začala vařit a také, že už je připravená na předem definovanou teplotu.

Jak rychle Mi Kettle ohřívá vodu?

Doba ohřevu vody je také poměrně důležitý údaj. Protože k čemu by byly chytré funkce, když by ohřev vody trval dlouhou dobu. Naštěstí to u Xiaomi Mi Kettle neplatí. Nejedná se ale také ani o nějakého velkého rychlíka. Rychlost ohřevu vody jsme srovnali s konvicemi Zelmer 17Z018 a také se starší Tefal rychlovarnou konvicí.

xiaomi mi kettle ohrev vody

Ohřívali jsme 1,5 litru vody, Xiaomi konvice se zařadila na pomyslné druhé místo, a to s časem 4 minuty a 11 vteřin. Hůře na tom byla Tefal konvice, která stejný objem vody zvládla za 4 minuty a 31 vteřin. Nejlépe pak Zelmer 17Z018, tato konvice má zvládla ohřát 1,5 litru vody za 4 minuty a 3 vteřiny. Počítat se ale musí také s tím, že Zelmer má příkon 3000W.

Propojení s telefonem je bezproblémové

U chytrého hrnce Xiaomi jsme měli problém s prvotním propojení. U Xiaomi Mi Kettle se používá stejná aplikace MiHome, která je známá z mnoha jiných produktů. A to i tím, že i když pro jeden produkt funguje bez problémů, tak u druhého byste ji nejradši odinstalovali. Dobrá zpráva je, že u rychlovarné konvice Xiaomi Mi Kettle jde propojení velmi rychle. A to i z toho důvodu, že se s telefonem propojuje pomocí Bluetooth a ne pomocí vlastní vytvořené Wi-Fi.

xiaomi mihome konvice mi kettle

Potěší také to, že část aplikace věnující se rychlovarné konvici je přeložena do angličtiny. Na čínské znaky tak narazíte pouze při prvotním propojení a v nastavení aplikace. Samotné ovládání aplikace je jednoduché, existují v podstatě dvě hlavní funkce, které se v ni dají nastavit. Obě šly bez problémů nastavit jednoduchým posuvem či klepnutím.

Mi Home
Mi Home
Developer: Xiaomi Inc.
Price: Free

Proč je Xiaomi Mi Kettle chytrá rychlovarná konvice?

Nyní už ale k tomu nejdůležitějšímu, a to jsou funkce, které z rychlovarné konvice dělají chytré zařízení. Jak už jsme psali výše, konvice se dá používat i bez telefonu, a to jako úplně normální rychlovarná konvice. Po připojení k telefonu se otevře několik zajímavých funkcí. Hlavní přidaná hodnota oproti jiným konvicím je v tom, že až po dobu 12 hodin dokáže udržovat teplotu vody, podle toho, co jste si určili v telefonu.

V aplikaci telefonu si můžete vybrat, jak dlouho má Mi Kettle udržovat danou teplotu, a to od jedné až po 12 hodin. Vybrat se dá také způsob, jakým se bude voda udržovat. A to buď postupné chladnutí na požadovanou teplotu, anebo postupné zahřívání. Vybrat jde teplota od 40 do 90 stupňů Celsia.

Zároveň jsou v aplikaci předefinované teploty pro různé nápoje jako je třeba káva, čaj nebo kojenecká výživa. Tři nejčastější volby si můžete vybrat do rychlého spuštění, které se bude zobrazovat v hlavním menu aplikace. V nastavení se dá také vybrat možnost toho, že se voda nebude vařit, anebo to, jestli se má i zbytková voda udržovat na vysoké teplotě.

Závěr recenze Xiaomi Mi Kettle

Chytrou rychlovarnou konvici Xiaomi Mi Kettle si můžete pořídit na našem na trhu za více než 1 500 Kč, to není zrovna málo vzhledem k tomu, co umí. Dovoz přímo z Číny je mnohem výhodnější, momentálně se například na Gearbestu dá koupit v přepočtu za 1 000 Kč. Za tuhle částku už se se jedná o mnohem zajímavější konvici. Potěšila nás svou kvalitní konstrukcí, pěkným minimalistickým vzhledem a také možností propojení s telefonem. Během testování nám vše fungovalo, jak mělo.

Jenže si nemůžeme pomoct, že na chytrou rychlovarnou konvici toho umí opravdu málo. Jedná se spíše o rychlovarnou konvici, u které se dá využít telefon k ovládání. Při koupi se také musí počítat s čínštinou a nutnou redukcí přípojky do elektrické sítě. Když si to tedy shrneme, Xiaomi Mi Kettle rozhodně nezklame, vše funguje, zpracování je na jedničku, ale zároveň také moc nepřekvapí. Od chytré konvice jsme čekali, že toho bude umět více. Pokud se vám líbí design a dokážete ji sehnat za příznivou cenu, tak s ní chybu rozhodně neuděláte.

Za zapůjčení zařízení děkujeme společnosti Beryko.cz.

Klady

+ Kvalitní zpracování
+ Možnost propojení s telefonem
+ Rychlé prvotní nastavení

Zápory

– Minimum chytrých funkcí
– Chybí ukazatel množství vody
– Pouze čínská verze (nutnost redukce, čínské znaky…)
– Vyšší cena

Našli byste využití pro chytrou rychlovarnou konvici, nebo vám to přijde jako zbytečné zařízení?

 

Komentáře

jirkar93

6.11.2017 8:39

Nevidím tam možnost nastavení, kdy má začít ohřívat. Nicméně stejně bych to asi neriskoval, zapínat něco takového bez dozoru nebo dokonce na dálku.
Pro přípravu jogurtu se mi kovový vnitřek nezdá vhodný. Skleničky jogurtovače se mi jeví lepší.

Radeg

radeg 21

6.11.2017 10:09

@Redakce:
“…jenže velice pravděpodobně to potřeba nebude dělat.”
To nejde ani pořádně přečíst, natož pochopit.

@jirkar93:
Kde s píše, že tato rychlovarka je na přípravu jogurtů?

Datel12

6.11.2017 10:15

Tak tohle je u mne kandidát na první místo blbost roku. Co je na tom zařízení chytrého? Že jde zapnout na dálku? To je potom moje 20 let stará televize také. A k čemu bych potřeboval udržovat 12 hodin teplou vodu? Abych platil více za elektriku?

ins

6.11.2017 10:49

@datel udrzovat teplotu by se mohlo vyplatit treba v praci po ranu, kdy si jde delat kafe nekolik lidi po sobe. A to nastaveni ohrevu na urcitou teplotu bude dobre na pripravu kojeneckeho mleka, nebo caju..

Datel12

6.11.2017 10:55

@ins oh5ev na ur4itou teplotu by se hodil ale spíš nějakým čudlítkem. Při představě, že jdu vařit vodu a musím kvůli tomu vytahnout mobil mě děsí.
Ale dneska je to moderní označovat věci, co se dají ovládat mobilem jako chytré. Já jen nechápu, o co jsou chytřejší než ty, co mobilem ovládat nejdou.

Daevis

David TrlicaRedaktor 34

6.11.2017 10:57

@radeg: Máte pravdu, ta věta není úplně v pořádku, v textu to bylo změněno. Děkuji za upozornění.

@Datel12: Udržování horké vody si dokážeme představit například v kuchyňce v kancelářích, kdy si zaměstnanci bez čekání ihned zalijí kafe/čaj. Ale i doma se to může hodit, obzvlášť někomu, kdo často používá konvici, to může ušetřit cenné minuty. To už pak záleží na každém, jestli ten příplatek za tuhle Xiaomi konvici stojí.

DavidM

6.11.2017 11:17

Re:Datel 12
Ano,čínská pitomost roku.
Lepší volba je za koupit si konvici s ,,digitálním ovládáním,, která umí zobrazit teplotu sama o sobě na displeji a často i změnou barvy podsvícení vodoznaku,nastavení teploty umí taky a udržovat teplou vodu taky.A u takových konvic nebude člověk mít skoro jistotu že se nerozpadnou za 1/2 roku.Což se o tomto noname říci nedá…

Bart Barto

6.11.2017 21:07

RE:DavidM
tak konvici vlastním už nějaký ten pátek, mám pocit že přes rok, a nemám pocit, že by se nějak rozpadala. Upřesním vypadá a funguje stejně jako po vybalení. Měl jsem to štěstí, že jsem ji sehnal za mnohem ještě zajímavější cenu, než jsou uváděné v článku. A o NoName se také nedá mluvit, možná byste se měl více informovat o hodnotách některých čínských značek. Zrovna Xiaomi již dosahuje hodnot, na které si dovolím říci nikdy žádná z českých značek nedosáhne, ale to jen tak bokem. Vlastně je to tak, jako byste označil Alibabu (a teď nemyslím tu známou pohádkovou postavu) potažmo Aliexpress za NoName, ačkoli její hodnota již přesahuje hodnotu Amazonu (že by snad Amazon byl NoName). Víte neexistuje jen váš “západní svět”, o kterém máte pocit, že v něm žijete. Existují i jiné trhy, bohužel pro většinu značek mnohem zajímavějších než naše kotlina. Stojí pak za zamyšlení, proč se některé produkty na náš trh vůbec nedostávají, a teď nemluvím té čínské produkce, stačí zmínit Notebooky od Samsung, nebo třeba Microsoft. Jsme tedy mi ten západní trh? Odpověď si zajisté najdete ve své hlavičce sám.

Tetrao Tetrix

Tetrao 0

7.11.2017 12:34

Jaký má ta konvice podstavec? V článku jsem to nenašel.. Je tam bezpečnostní Strix, Otter? Nebo nějaký noname, ale už né bezpečnostní? U konvice za takovou cenu, by to bylo dobré vědět. Díky za info.

RSS (komentáře k článku)