Xiaomi Mi Kettle recenze: Vyplatí se chytrá rychlovarná konvice?

xiaomi mi kettle recenze

V říjnu jsme vám přinesli recenzi na jeden z mnoha netradičních výrobků, které Xiaomi vytváří. A to chytrý hrnec. Nejednalo se ale o jediný netradiční výrobek, který se nám dostal do redakce. Dnes se podíváme blíže na Xiaomi Mi Kettle, což je chytrá rychlovarná konvice.

Xiaomi Mi Kettle recenze – Obsah

Obsah balení chytré rychlovarné konvice Xiaomi

Xiaomi i u těchto produktů do chytré domácnosti pokračuje v baleních, kde najdeme jen to nejnutnější. A popravdě zde u rychlovarné konvice asi není potřeba ani nic dalšího. V balení tak nalezneme manuály v čínštině, samotnou konvici a také podstavec, který se připojuje do elektřiny. Na jeho konci je čínská přípojka, tento problém se dá vyřešit redukcí.

Xiaomi Mi Kettle baleni

 

Design je minimalistický, zpracování perfektní

Design konvice je hodně minimalistický, na vnější straně najdeme příjemnou vrstvu z matného plastu, u vrchu je pak kovový pruh. Vnitřek konvice je pak z nerezové oceli. Ve skutečnosti se jedná o dvě vrstvy. To má hned několik výhod, jednak lépe dokáže udržet teplotu a také pokud se omylem dotknete konvice, tak se nespálíte.

Celkově se v konvici může ohřívat až 1,5 litru vody. Na konvici jsou celkem tři tlačítka. Dvě na spodní straně rukojeti a jedno na úplném vrchu, které slouží k otevírání víka. Spodní tlačítka slouží k zapnutí konvice a k udržení předem dané teploty. Tlačítka jsou popsána čínskými znaky, ale zde na rozdíl od chytrého rýžovaru není problém ihned pochopit ovládání.

 

Xiaomi Mi Kettle konvice cena

Podstavec je vyroben z kvalitního plastu. Napájecí kabel se v podstavci dá svinout a nastavit tak potřebná délka. Nicméně kabel má jen zhruba 40 centimetrů. Větší problém ale vidíme v tom, že na konvici chybí nějaká stupnice, kolik množství vody zrovna v konvici je. Vzhledem k vyšší cenovce by potěšil i filtr, ten ale v této chytré rychlovarné konvici Xiaomi nenajdeme.

Parametry Xiaomi Mi Kettle

  • Objem rychlovarné konvice je 1,5 litru
  • Rozměry jsou 20,4 x 14,5 x 23,5 centimetrů
  • Hmotnost má 1,24 kilogramu
  • Příkon je 1800 W
  • S telefonem se propojuje přes Bluetooth 4.0

 

Xiaomi Mi Kettle

Xiaomi Mi Kettle

NaN.0
  • Konektivita Bluetooth
  • Hmotnost 1,24 Kg
  • Představení na trh 13-06-2016
  • Rozmery 20,4 x 14,5 x 23,5 cm
  • Baterie Není

Pokud ale konvici nepropojíte s telefonem, tak nepřijdete o žádné funkce, ale akorát o pohodlí dálkového ovládání přes telefon, možnost upozornění o ohřáté vodě a volby z několika nastavení, které se týkají hlavně teploty. Konvice i mírným pípáním informuje o tom, že se zrovna voda začala vařit a také, že už je připravená na předem definovanou teplotu.

Jak rychle Mi Kettle ohřívá vodu?

Doba ohřevu vody je také poměrně důležitý údaj. Protože k čemu by byly chytré funkce, když by ohřev vody trval dlouhou dobu. Naštěstí to u Xiaomi Mi Kettle neplatí. Nejedná se ale také ani o nějakého velkého rychlíka. Rychlost ohřevu vody jsme srovnali s konvicemi Zelmer 17Z018 a také se starší Tefal rychlovarnou konvicí.

xiaomi mi kettle ohrev vody

Ohřívali jsme 1,5 litru vody, Xiaomi konvice se zařadila na pomyslné druhé místo, a to s časem 4 minuty a 11 vteřin. Hůře na tom byla Tefal konvice, která stejný objem vody zvládla za 4 minuty a 31 vteřin. Nejlépe pak Zelmer 17Z018, tato konvice má zvládla ohřát 1,5 litru vody za 4 minuty a 3 vteřiny. Počítat se ale musí také s tím, že Zelmer má příkon 3000W.

Propojení s telefonem je bezproblémové

U chytrého hrnce Xiaomi jsme měli problém s prvotním propojení. U Xiaomi Mi Kettle se používá stejná aplikace MiHome, která je známá z mnoha jiných produktů. A to i tím, že i když pro jeden produkt funguje bez problémů, tak u druhého byste ji nejradši odinstalovali. Dobrá zpráva je, že u rychlovarné konvice Xiaomi Mi Kettle jde propojení velmi rychle. A to i z toho důvodu, že se s telefonem propojuje pomocí Bluetooth a ne pomocí vlastní vytvořené Wi-Fi.

xiaomi mihome konvice mi kettle

Potěší také to, že část aplikace věnující se rychlovarné konvici je přeložena do angličtiny. Na čínské znaky tak narazíte pouze při prvotním propojení a v nastavení aplikace. Samotné ovládání aplikace je jednoduché, existují v podstatě dvě hlavní funkce, které se v ni dají nastavit. Obě šly bez problémů nastavit jednoduchým posuvem či klepnutím.


Proč je Xiaomi Mi Kettle chytrá rychlovarná konvice?

Nyní už ale k tomu nejdůležitějšímu, a to jsou funkce, které z rychlovarné konvice dělají chytré zařízení. Jak už jsme psali výše, konvice se dá používat i bez telefonu, a to jako úplně normální rychlovarná konvice. Po připojení k telefonu se otevře několik zajímavých funkcí. Hlavní přidaná hodnota oproti jiným konvicím je v tom, že až po dobu 12 hodin dokáže udržovat teplotu vody, podle toho, co jste si určili v telefonu.

V aplikaci telefonu si můžete vybrat, jak dlouho má Mi Kettle udržovat danou teplotu, a to od jedné až po 12 hodin. Vybrat se dá také způsob, jakým se bude voda udržovat. A to buď postupné chladnutí na požadovanou teplotu, anebo postupné zahřívání. Vybrat jde teplota od 40 do 90 stupňů Celsia.

Zároveň jsou v aplikaci předefinované teploty pro různé nápoje jako je třeba káva, čaj nebo kojenecká výživa. Tři nejčastější volby si můžete vybrat do rychlého spuštění, které se bude zobrazovat v hlavním menu aplikace. V nastavení se dá také vybrat možnost toho, že se voda nebude vařit, anebo to, jestli se má i zbytková voda udržovat na vysoké teplotě.

Závěr recenze Xiaomi Mi Kettle

Chytrou rychlovarnou konvici Xiaomi Mi Kettle si můžete pořídit na našem na trhu za více než 1 500 Kč, to není zrovna málo vzhledem k tomu, co umí. Dovoz přímo z Číny je mnohem výhodnější, momentálně se například na Gearbestu dá koupit v přepočtu za 1 000 Kč. Za tuhle částku už se se jedná o mnohem zajímavější konvici. Potěšila nás svou kvalitní konstrukcí, pěkným minimalistickým vzhledem a také možností propojení s telefonem. Během testování nám vše fungovalo, jak mělo.

Jenže si nemůžeme pomoct, že na chytrou rychlovarnou konvici toho umí opravdu málo. Jedná se spíše o rychlovarnou konvici, u které se dá využít telefon k ovládání. Při koupi se také musí počítat s čínštinou a nutnou redukcí přípojky do elektrické sítě. Když si to tedy shrneme, Xiaomi Mi Kettle rozhodně nezklame, vše funguje, zpracování je na jedničku, ale zároveň také moc nepřekvapí. Od chytré konvice jsme čekali, že toho bude umět více. Pokud se vám líbí design a dokážete ji sehnat za příznivou cenu, tak s ní chybu rozhodně neuděláte.

Za zapůjčení zařízení děkujeme společnosti Beryko.cz.

Klady

+ Kvalitní zpracování
+ Možnost propojení s telefonem
+ Rychlé prvotní nastavení

Zápory

– Minimum chytrých funkcí
– Chybí ukazatel množství vody
– Pouze čínská verze (nutnost redukce, čínské znaky…)
– Vyšší cena

Našli byste využití pro chytrou rychlovarnou konvici, nebo vám to přijde jako zbytečné zařízení?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)