Menu

Xiaomi Mi A1 recenze: Lákavá volba pro příznivce čistého Androidu

České LTE, čistý Android a značka Xiaomi. Tyto 3 pojmy spolu mají své vystoupení vůbec poprvé a výsledkem je smartphone Xiaomi Mi A1, který jsme detailně otestovali. Jak dopadl v našem testu?

Recenze Xiaomi Mi A1 – obsah

Konstrukce Xiaomi Mi A1 ve své kategorii potěší

Xiaomi Mi A1 vstupuje na trh jako mírně modifikovaný telefon Xiaomi Mi5X, nese si s sebou stejnou konstrukci a hardware. Rozdíl je jen a pouze v podpoře českého LTE a přítomnosti čistého Androidu. Do redakce se nám dostala černá varianta, která kráčí v zaběhlém konceptu od Xiaomi. Balení je tradičně velmi skromné a kromě telefonu jsme zde našli pouze nabíječku, USB kabel, sponku na SIM kartu a papírové materiály. Žádný bonus ani sluchátka na nás nečekají.

Přední strana tedy hostí 5,5″ Full HD displej, který je obklopen poměrně širokými rámečky. Vešla se sem ale i senzorová tlačítka, což může být pro mnohé plus. Rámeček nad displejem je však široký dost. Myslelo se alespoň na notifikační diodu. Zbytek konstrukce je zhotoven z jednoho kusu matného hliníku, do kterého jsou vsazeny plastové předěly antén. Jsou ovšem ve stejné barvě, takže u tmavé varianty nejsou na první pohled ani vidět. Všechny hrany telefonu jsou příjemně zbroušeny, díky čemuž se telefon lépe používá. Čtečka otisků prstů se přesunula na zadní stranu – je vidět, že Xiaomi není s pozicí za jedno, protože nabízí ve svých smartphonech obě varianty, a to i ve stejných řadách.

Duální fotoaparát sídlí v levém horním rohu, bohužel však znatelně vystupuje z těla a může tedy hrozit jeho dřívější poškrábání. Letmou zkouškou jsme však zjistili, že je alespoň kryt tvrzeným sklem. Hlasitý reproduktor se nachází na spodní straně spolu s USB-C konektorem a 3,5mm jack konektorem. Infraport je umístěn na horní straně telefonu, ovládací tlačítka pak na pravé straně.

Telefon-Xiaomi-Mi-A1-konstrukce-predni strana

Kvalitní zpracování bez výtek. Voděodolnost ale nečekejte

Rozměrný displej s úhlopříčkou 5,5″ samozřejmě způsobí, že Xiaomi Mi A1 nepatří zrovna mezi kompaktní telefony. Ovládání jednou rukou tak nebude úplně pohodlné, čistý Android navíc nedává možnost zapnout zmenšení displeje, jako to umí třeba prostředí MIUI u modelu MI5X. Stěžovat si naopak nemůžeme na polohu senzorových tlačítek pod displejem nebo ovládací kolébky hlasitosti a napájení. Vše je pohodlně na dosah palce. Neměli jsme ani dojem, že by byl telefon v ruce nestabilní nebo vyklouzával.

Ke kvalitě zpracování telefonu nemáme žádné výtky a ve své cenové kategorii se rozhodně nemá za co stydět. Někteří uživatelé by asi ocenili voděodolnou konstrukci, nutno ovšem přiznat, že to v dané cenové kategorii není zrovna standardem. Xiaomi Mi A1 rozhodně svým vzhledem ani zpracováním nezklame.

Telefon-Xiaomi-Mi-A1-konstrukce-zadni strana

Slušný Full HD displej

Řada Redmi Note není jediná s Full HD displejem a úhlopříčkou 5,5″, přesně takový panel totiž dostal i Xiaomi Mi A1. Vzhledem k cenovému zařazení bychom mu jen těžko vyčítali, že rozlišení není jemnější. Není to vůbec potřeba. IPS panel se postaral o věrné podání barev, které na první pohled nikterak neodbočuje od zaběhlého standardu. Při bližším prozkoumání však zjistíme, že barvy nejsou příliš saturované a nelíbí se nám podání bílé, které směřuje do žluta. Slabší podání černé barvy je pak dáno IPS technologií, která v tomto ohledu ztrácí na AMOLED displeje.

Dobrý se nám zdál jas na přímém slunci, které bylo trochu složitější ve dnech testu zachytit. Ale povedlo se. Trochu zvláštní se nám ale zdálo ovládání jasu, které podle nás zbytečně rychle reagovalo na okolní podmínky a občas nám tedy při chůzi telefon po několika sekundách snižoval a zase zvyšoval jas. U jiných smartphonů není tento jev vůbec patrný, reakce na změny jsou delší a přirozenější. Telefon další možnosti nastavení displeje neumožňuje, nelze jej ani rozsvítit poklepáním.

Telefon-Xiaomi-Mi-A1-displej

Ambientní notifikace potěší, lze je i deaktivovat

Čistý Android přinesl před časem funkci ambientního displeje, který zobrazuje v černobílé podobě notifikace na zamčené obrazovce telefonu. Není asi nutné připomínat, že tento způsob zobrazení je výhodnější pro OLED displeje a u IPS může spotřebovávat více baterie. Výraznějšího úbytku jsme si ovšem nevšimli, navíc lze tuto funkci deaktivovat a používat jen notifikační diodu. Ta je ale bohužel pouze jednobarevná.

Telefon Xiaomi Mi A1-displej-ambientni notifikace

Čtečka otisků prstů funguje bez námitek

Čtečka na zadní straně je pro spoustu uživatelů výhodou, pro mnohé nikoliv. Řešení na přední straně má výhodu při používání telefonu například v automobilu nebo když leží na stole. Umístění vzadu je na druhou stran více po ruce při běžném používání. Názor na lepší umístění necháme na vás, Xiaomi Mi A1 má každopádně čtečku v zadní části, což je pro Xiaomi typičtější řešení. Její funkce je díky použití již u několika generací odzkoušená a neměli jsme při jejím používání žádné problémy.

Samotná čtečka je po správném nastavení přesná, citlivá a celý proces odemčení rychlý. Samozřejmě je potřeba se vyvarovat špinavým či vlhkým prstům, kdy čtečka otisk nerozpozná. Čistý Android nám umožnil používat také gesto pro vysunutí notifikační lišty. Škoda, že po vzoru Honoru nelze třeba používat čtečku i pro přesun mezi obrázky v galerii.

Telefon-Xiaomi-Mi-A1-konstrukce-ctecka otisku prstu

Výborný hardware v dané cenové kategorii

Při pohledu na papírové specifikace nás sice Xiaomi Mi A1 neoslní, s cenou okolo 6,5 tisíce korun se však jedná o výbornou nabídku. Čínská “ájednička” totiž přichází s osmijádrovým procesorem Snapdragon 625, 4GB RAM pamětí a 64GB vnitřním úložištěm do segmentu, kde je běžný spíše slabší Snapdragon 430 i menší porce RAM a poloviční úložiště. Jasně, stále je o tisíc korun dražší než podobně vybavený Redmi Note 4 LTE, máme zde však prémiovější tělo nebo třeba duální fotoaparát.

Bonusem je pak i podpora paměťových karet, což je u řady Mi od Xiaomi stále spíše výjimkou. Tradičně je ovšem nutné použít hybridní slot pro SIM karty a vybrat si mezi kombinací dvou SIM karet, nebo jedné SIM a paměťové karty. Většině uživatelů to ovšem bude vyhovovat. Potěší přítomnost infraportu a moderního konektoru USB-C. Baterie s kapacitou 3080 mAh neohromí, reálné výsledky ale ukáže až praxe. Google prozradí, že spousta lidí vyhledává spojení “Xiaomi Mi A1 LTE”. Odpověď je pozitivní, nechybí totiž plná podpora LTE, a to včetně frekvencí 800 a 900 MHz pro naše končiny. GPS funguje bez problémů.

xiaomi-mi-a1

Xiaomi Mi A1

1.0
  • Displej 5.5'', 1080 x 1920 pixelů, LCD, 403 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 625
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 3080 mAh
  • Cena od 3 999 Kč

I na slušné hraní náročnějších titulů

Xiaomi Mi A1 je vybaven Snapdragonem 625 s grafickým akcelerátorem Adreno 506, což sice nepředstavuje high end, ale spíše střední třídu, s hrami si nicméně poradí obstojně. Vyzkoušeli jsme sérii náročných titulů (N.O.V.A Legacy, Real Racing 3, Unkilled, SBK16…) a všechny běžely plynule. Maximálně si telefon u některých snížil grafické detaily, ale hratelnost pro nás byla důležitější. Při delším hraní se začne telefon mírně zahřívat, není to ale nic netradičního.

Průměrná výdrž hlavně oproti modelům z vlastních řad

Společnost Xiaomi si poslední roky získává své zákazníky mimo jiné i tím, že dokáže vyrobit mobilní telefon s baterií o kapacitě vyšší než 4000 mAh. To se ale bohužel nedotklo testovaného telefonu Xiaomi Mi A1, který dostal kapacitu – dnes spíše průměrných – 3080 mAh. Při pohledu na displej a hardware tedy rozhodně nelze čekat zázraky a dvoudenní výdrž při intenzivní práci jako třeba u Xiaomi Redmi Note 4 LTE nehrozí. Přesto nakonec výsledky nejsou tak špatné.

Je poměrně známým faktem, že systém MIUI v telefonech Xiaomi spotřebovává energii trochu více než čistý Android nebo jiné nadstavby. Pokud tedy do telefonu od Xiaomi dáme čistý Android, výsledky mohou být o něco lepší. A to je přesně příklad telefonu Xiaomi Mi A1, který je se systémem MIUI prodáván jako Mi5X. Nakonec je výdrž telefonu slušná, tedy žádná dvoudenní výdrž, ale rozhodně ne zklamání. Bez větších problémů telefon vydrží na jedno nabití od rána až do večera a většinou ještě pár desítek % zbude do dopoledne druhého dne. S vyšší výdrží však raději nepočítejte, ledaže byste telefon šetřili. Pak se dá docílit i dvoudenní výdrže.

Rychlonabíjení bohužel Xiaomi Mi A1 postrádá

Xiaomi Mi A1 disponuje moderním konektorem USB-C i procesorem Qualcomm Snapdragon 625. Ten sice sám o sobě rychlonabíjení podporuje, vždy však záleží na výrobci, zda do svého telefonu podporu rychlého nabíjení implementuje. V případě Xiaomi Mi A1 se tak bohužel nestalo. Nabití baterie z 15 do 100 % tak bohužel trvá něco málo přes 2 hodiny, což není zrovna příjemné. S rychlonabíjením by to smartphone zvládl o půl hodiny dříve. Bezdrátové nabíjení samozřejmě také chybí, to ale není na danou cenovou kategorii nikterak výjimečné.

Čistý Android dělá z Xiaomi Mi A1 jediného svého druhu

Společnost Xiaomi stojí již řadu let za svou nadstavbou MIUI, kterou si velká řada uživatelů oblíbila. Často je právě tento systém důvodem, proč se zákazník rozhodne pro telefon čínské společnosti. Proto se může zdát zvláštním krokem, že jsme se dočkali Xiaomi telefonu s čistým Androidem. Mi A1 nám dorazil s verzí Androidu 7.1.2, aktualizace na Android Oreo je plánována ještě do konce roku a jako jeden z prvních telefonů by se měla “ájednička” dočkat dokonce Androidu P.

Abychom byli přesní, o ryzí podobu čistého Androidu se nejedná, jsou tu některé detaily. Xiaomi například přidalo funkci časovaného vypnutí a zapnutí (které mimochodem poznáte i podle toho, že nastavení funkce není v češtině), vlastní používá také například aplikaci pro fotografování. Jiných větších rozdílů jsme si ale nevšimli a systém se tak podobá čisté verzi, kterou známe hlavně z Pixelů od Googlu.

Bleskové prostředí

Společnost Xiaomi dokáže své přístroje optimalizovat opravdu dobře, a to mnohdy i přes slabší hardware u svých nejlevnějších řad. Tento fakt trvá, i když byla nadstavba MIUI nahrazena čistým Androidem. Xiaomi Mi A1 nabídne opravdu velmi rychlý a plynulý systém, který bude většinu svých konkurentů ve stejné cenové kategorii převyšovat. Zatímco u MIUI jsme v prvních verzích systému zvyklí na nějaké menší chyby či nedodělky, u čistého Androidu se nic nestalo a vše pracovalo správně. A to je samozřejmě pozitivní.

Hlasitý a nadprůměrný reproduktor

Hned po první příchozí notifikaci jsme byli nuceni hlasitost vyzvánění snížit, protože je opravdu nahlas, a pokud uživateli začne telefon vyzvánět v ruce, může to být šok. Těžko lze ale vyšší hlasitost notifikací a vyzvánění telefonu vyčítat, to spíše naopak. V první chvíli jsme byli přesvědčeni, že je nadprůměrně hlasitý reproduktor. Při porovnávání přehrávání Spotify či her jsme ale došli k závěru, že je podobně hlasitý jako jiné telefony. Jen nejspíše vyzvánění jsou hlasitější než jiné zvuky telefonu, což ale opět vítáme – telefon opravdu uslyšíte.

Dobře je na tom i kvalita přehrávání, hlavně v porovnání se svou cenovou kategorií. Směle se totiž může rovnat například redakčnímu Honoru 9, který je o poznání dražší. Podobný dojem máme i z výstupu do sluchátek, který je rovněž kvalitní. Xiaomi Mi A1 klidně může v kombinaci s lepšími sluchátky sloužit i hudebním nadšencům. Xiaomi se nechalo slyšet, že je model Mi A1 vybaven zesilovačem právě pro tento výstup, což můžeme potvrdit. Hlasitost je opravdu vysoká, výrazně však neutrpí kvalita. Další plus. Jak už v úvodu ale zaznělo, sluchátka v balení nenajdete.

Telefon-Xiaomi-Mi-A1-konstrukce-reproduktor

Slabinou je rozhodně fotoaparát

Zatímco ostatní aspekty telefonu v naší recenzi si zasloužily spíše chválu, velkou slabinou je v našich očích fotoaparát. A to i přesto, že se Xiaomi chlubí duálními 12MPx snímači, které dokonce díky jinému ohnisku nabídnou 2x optický zoom. V praxi je však podle nás přínos tohoto řešení minimální a o to více nás zajímala samotná kvalita snímků. V ideálních světelných podmínkách dokáže Xiaomi Mi A1 vykouzlit poměrně dobré fotografie, ale stále bychom je zařadili spíše k průměru. Horší už je to v případě slabších světelných podmínek, kde přichází příliš mnoho šumu. Celkově tedy spíše podprůměrný výsledek.

Uživatelé si navíc u telefonů Xiaomi stěžují na špatnou kvalitu zvuku při nahrávání videa, což jsme rovněž otestovali. A těmto problémům se nevyhnula ani “ájednička”, jak ukazuje naše video. Zvuk je velmi nekvalitní, navíc se jeho hlasitost v průběhu i skokově snižuje. Je nám záhadou, proč s takovým problémem bojuje prakticky jen Xiaomi a u jiných telefonů jsme na to nenarazili. Naposledy jsme podobný problém se zvukem měli u Xiaomi Mi Mix 2. Kvalita samotného videa z pohledu obrazu je pak znovu spíše podprůměrná, je vidět komprese a telefon neustále přeostřuje (dá se ale zapnout manuální ostření). Telefon alespoň nabídne 4K rozlišení, což v dané cenové kategorii není standardem.

Fotografie a videa ke stažení.

Závěr recenze Xiaomi Mi A1

Telefon Xiaomi Mi A1 vzbudil při představení velký zájem – jedná se totiž o přístroj s velmi dobrým poměrem cena/výkon, nechybí české LTE a dostal navíc čistý Android. Jak tento přístroj dopadl v našem testu? Splnil naše očekávání?

V první řadě se potvrzuje, že Xiaomi dokáže připravit solidně vybavený telefon s kvalitní konstrukcí za výbornou cenu. Tam, kde většina konkurence nabízí o řadu slabší hardware, dokázalo Xiaomi přinést telefon rovnou s 64GB pamětí a 4 GB RAM. Plusem je pak podpora infraportu, běhu dvou SIM karet, paměťové karty, hlasitý audio výstup nebo třeba konektoru USB-C. K čistému Androidu nemáme žádnou výtku, je rychlý, plynulý a snad se brzy dočká aktualizace na Android Oreo.

Negativ není příliš, o to víc jsou ale v našich očích zbytečná. Fotoaparáty společnost Xiaomi nikdy moc neuměla (vlajkový Mi MIX 2 je toho důkazem) a ani Xiaomi Mi A1 se jím rozhodně chlubit nebude. Na mysli máme hlavně výsledky při horším světle nebo třeba katastrofální kvalita zvuku při nahrávání videa. Trochu škoda, že se zapomnělo na podporu rychlonabíjení, kterou by uživatelé rozhodně ocenili. Výdrž není špatná, ale zázraky nás také nepotkaly. Menší výtku máme rovněž k řízení jasu displeje, které bylo zbytečně citlivé a moc rychle reagovalo na změny.

Závěrečný verdikt: Xiaomi Mi A1 je se svou cenou výbornou volbou, zvláště pokud preferujete čistý Android a nevadí vám spíše podprůměrný fotoaparát. Pokud ovšem na čistém Androidu nelpíte, lepší volbou může být Redmi Note 4 LTE ze stejné stáje, který je minimálně o tisícovku levnější, nabídne stejný hardware, ale o poznání vyšší výdrž. Podobnou volbou je pak třeba Moto G5 Plus, nebo i oblíbený Huawei P9 Lite 2017.

Klady

+ Povedená konstrukce.
+ Dobrá HW výbava (paměťová karta, infraport, DualSIM, USB-C, duální fotoaparát).
+ Vysoký výkon.
+ Kvalita zpracování a kovová konstrukce.
+ Čistý Android s výbornou optimalizací.
+ Hlasitý audio výstup.

Zápory

– Podprůměrný fotoaparát (snímky za horšího světla a zvuk u videa).
– Široký rámeček nad displejem.
– Absence rychlonabíjení.
– Příliš citlivé řízení automatického jasu.
– Hlasitý reproduktor je umístěn nešikovně a hrozí zakrývání rukou.

Za zapůjčení děkujeme společnosti Beryko.cz.

Jak se vám líbí Xiaomi Mi A1?

 

Komentáře

pfadrny53

5.10.2017 14:27

NFC, NFC, NFC… absence nfc v okamžiku, kdy se k nám blíží platební systémy od googlu a kdy je využívá čím dál víc příslušenství považuji za fatální nedostatek. Škoda…

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 21

5.10.2017 15:31

pfadrny53
Na to je podle mě čas. Než se sem reálně něco dostane, už tento telefon bude “zastaralý”. Osobně mám NFC snad ve všech posledních telefonech a nepoužil jsem jej snad ani jednou. Jasně, nějaké příslušenství jej má, ale nezbytné to také není. Jen to urychlí párování, které ale člověk stejně dělá jednou. Ve snaze snížit cenu telefonu mi to zrovna u A1 přijde logické vzdát se něčeho, co skoro nikdo nepoužívá.

Soom85

Soom85 0

5.10.2017 16:30

A ja si ho objednal kvuli LTE a fotaku a on spatne foti.?
Snad to.jako.lajk nepoznam.🙄
A s vodotesnosti jste me take prekvapili.. Videl jsem video, kde prezil v misce s vodou, ale nikde se o IP oficialne nezminovali.. Skoda.😟

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 21

5.10.2017 16:32

Soom85
Přežít může, ale horší budou následky do budoucna (postupná oxidace). Horší je, že to výrobce ani prodejce negarantuje, takže by Vás při reklamaci zamítli.

Sagitarius

sagitarius64 0

5.10.2017 20:42

Nedávno jsem vybíral nový telefon, a rozhodl jsem se pro značku Xiaomi, kterou jsem ještě neměl. Díky čistému Androidu jsem vážně uvažoval o tomto telefonu, ale nakonec jsem se kvůli baterce rozhodl pro RM4 Global. Musím říci, že vůbec nelituju, a po tom, co jsem se důkladně seznámil s MIUI 8, bych už čistý Android nechtěl. Možnosti customizace této nadstavby jsou naprosto úžasné, a vše funguje na jedničku. Takže čistý Android už za výhodu nepovažuju.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 21

5.10.2017 21:29

sagitarius64
Souhlasím, je to povedená nadstavba a Redmi Note 4 je super volba. Hlavně za ty peníze. Jsem zvědavý, kdy se objeví port MIUI na Mi A1.

XCrow

XCrow 1

5.10.2017 22:32

Mam dotaz. Psali jste, ze v telefonu appka fotaku z MIUI, lze nainstalovat i tu od google? Treba pres Redmi Note 3SE ji nenajdu ani v GPlay. Musel jsem ji instalovat bokem a to jeste fungovala jen nejaka verze z roku 2015. Dal me zajima jestli ma FM radio. Ne ze bych byl FM fanatik, ale obcas se hodi na nejake prednasky kde maji tlumoceni vysilane pres FM.

Moje_Jmeno

6.10.2017 6:21

Rozměry pro srovnání jsem někde přehlédl ?

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 21

6.10.2017 7:36

XCrow
FM rádio Mi A1 hardwarově má, ale chybí aplikace. Dá se to spustit přes test hardwaru, ale to není uživatelsky vůbec použitelné. Hlasuje se pro vydání aplikace http://c.mi.com/thread-397313-1-0.html

Google Camera zatím nefunguje. Na Google Play ji telefon nenajde a po stažení APK spadne.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 21

6.10.2017 7:37
Shaman

Shaman -7

6.10.2017 8:03

GCam nepojede.Musíš mít Snapdragon 820 a výše, root, twrp a v něm flashnout camera2api.
Na mém Mixu 2 to šlape jak hodinky😀

XCrow

XCrow 1

6.10.2017 8:45

@Jan Dolejs diky za odpoved. No, koukam ze A1 je tak trochu takovy nedotazeny kompromis, jako vsechny tel stredni tridy od Xiaomi. Problemy se senzorem svetla jsou tez klasika u nekterych Redmi. Holt nekde se ta cena srazit musi:) Ale i pres to mi A1 porad prijde jako zajimavy kandidat na nastupce za muj RN3SE. Jeste pockam s cim vylezou lidi na MIUIos.cz pak se rozhodnu jestli koupit nebo ne.

Rark89

rark8902 0

6.10.2017 19:17

To jste mě moc nepotěšili. Rozhodoval jsem se mezi Mi A1 a Redmi Note 4 4/64GB. Hodně se mi líbí MIUI a chci telefon s lepší baterkou. Nakonec jsem si objednal Mi A1 a to kvůli čistému Androidu a aktualizacím, foťáku, USB C a hezčímu tvaru. A teď z recenze vím, že foťák je tragédie, USB C je na nic, protože telefon nepodporuje rychlé nabíjení, notifikační dioda má jen jednu barvu (Note 4 má barev asi 5). Tak teď už vůbec nevím kterej z nich si koupit.

XCrow

XCrow 1

6.10.2017 20:16

Jeste bych dodal mozna jedno plus pro A1. A1 ma 5GHz wifi, coz RN4 ne:) Diodu tez nechapu, to musi byt zanedbatelny naklad.

Josef Zítka

9.10.2017 16:06

baterie to zabila

jahpisin04

9.10.2017 20:17

No mám ho pár hodin….používám jednu SIM slot1 druhá sdkarta….a zatím nechytam lte ať dělám co dělám :( Vodafone…nefungující notifikace Facebook…na ikoně apky…žádný zvuk..ve spustenem Facebooku taky ne….jen když kliknu přímo na notifikace v něm tak ano ale často spozdene…není tu aplikace galerie …sloučeno v aplikaci fotky…po prvním spuštění se hned zhroutil obchod play…pak už ne…z něho mi to na připojení 50Mbit přes WiFi tahá data z obchodu cca 3Mbit…nechapu……..prohlížeč občas udělal že začátku nefunkční klikání na odkazy…takže pujde zřejmě zpět….jinak baterie drží zatím skvělé po 3h užívání mám cca 80%

jahpisin04

10.10.2017 7:25

takze rekapitulace :)…lte se uz chytlo…asi po tretim restartu telefonu nekde po 5 hodinach,stahovani z obchodu play se pak taky probralo….notifikace v aplikaci facebook se uz postupne zobrazuji, ale neprijde zatim stale zadne upozorneni, a na ikone na plose se u ni stale nic nezobrazi…..prohlizec zatim uz zadnou hovadinu neudelal….ale nezkutecna pecka ted po ranu….napsal mi kolega na messengeru, pip zvuk-notifikace na zamknuty display chci si to precist….a sup vypnul se uplne display ze uz nic nezobrazil…telefon byl funkcni ale bez obrazu :)))….hovor zvonil, ale nic se nezobrazovalo…..poslepu sel prijmout a normalne hovorit :)))…takze jsem ho nastesti po slepu dal restartovat :)) a pak uz nabehl….jako resit takovouhle hovadinu je hodne smutny :(….no vydrzim cca 10 dni a pak uvidime co se bude dit….zatim ale asi poleti opravdu zpet…jinak celkove provedeni za me dobry,baterie 66% , pres noc to spadlo tak o 1-2%…….ale cisty android ma zrejme hodne velke problemy :))

SeppWinkler

SeppWinkler 11

10.10.2017 13:50

Výdrž absolútne o ničom a slabý foťák – to je úplné diskvalifikovanie, škoda :(

lukas prikryl

12.10.2017 18:21

Proč mně byl smazán komentář (normální slušný a věcný), který se sem jen z nějakého neznámého důvodu zkopíroval třikrát za sebou (sic)?

Papouch75

8.1.2018 23:31

Zakoupil jsem. Čistý Android jsem chtěl, takže prima. Telefon je ale neuvěřitelně pomalý, displej nereaguje mnoho sekund. Takže pro mne nepoužitelný, mrzí mne to ale budu muset vrátit.

Papouch75

9.1.2018 18:21

Tak nakonec přeinstalovaní Chrome (což není úplně jednoduché) se telefon rozběhl a zamrzavani displeje v už také zmizelo.
Jinak je telefon pěkný, čistý Android je ovšem těžko použitelný (třeba aplikace Kontakty je humorná), ale to mi nevadí, rád si hraju a zkouším aplikace. Takže nakonec spokojenost.

Mar

Mar Mik 0

3.2.2018 21:56

Mám ho nějak od listopadu 2017 a zatím bez nějakého problému.31.12. jsem přešel na Oreo. Na focení a natáčení jsem si nainstaloval ještě Camera FV-5. Je potřeba vyzkoušet co komu líp sedne. Nabíjení 1810mA přes origo nabíječku. Antutu jsem měl přes 77tis.bodů. Myslím, že za ty peníze dobrá koupě, stál mě 5tis.. Nainstalováno mám asi 60 aplikací navíc k tomu co bylo v telefonu jako základ.Líbí se mi IR vysílač, když nemám po ruce ovladač od tv nebo projektoru, tak použiju telefon.

Karlo

Karlo 0

10.6.2018 15:23

Nevím, co to koupil papouch. Reakce jsou dobré(míním displej).Dokonce bych řekl nadprůměrné určitě.

RSS (komentáře k článku)