Menu

Skládací telefon od Samsungu se opět odkládá. Problém není v displeji

Už to vypadalo, že skládací telefon od Samsungu má našlápnuto k oficiálnímu oznámení. Minulý rok řekl šéf mobilní divize Samsung DJ Koh, že skládacího telefonu dočkáme někdy v roce 2018. Uběhlo ale jen pár dní z tohoto roku a opět šéf divize promluvil.

Skládací telefon možná až v roce 2019

V posledních měsících jsme mohli vidět i poměrně velké množství nových patentů a úniků, což je určitě dobrým znamením, že se nový telefon chystá. Jenže nebude tu tak brzy, jak jsme doufali. Přitom společnost ZTE již představila a prodává nějakou chvíli vlastní verzi skládacího telefonu Axon M.

skladaci telefon samsung hry

A jaký je problém se skládacím telefonem Samsungu? Podle šéfa mobilní divize Samsungu to je překvapivě uživatelské rozhraní. Technologie skládacího displeje je podle všeho v pořádku, jiná zpráva z Jižní Koreje hovoří o tom, že do konce března budou ještě probíhat poslední úpravy, výroba panelů začne v září a kompletní telefon by se měl začít masově vyrábět v listopadu roku 2018. U skládacího telefonu Samsung už přišlo ale tolik odkladů, že i rok vydání 2019 nemusí být stále finální.

Očekává se, že zařízení bude mít 7,3″ velký OLED displej, který půjde složit do menšího chytrého telefonu, v rozložené podobě pak má fungovat jako tablet.

Myslíte si, že se příští rok dočkáme skládacího telefonu od Samsungu?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

astromedia

11.1.2018 12:26

To je docela zklamani, tak trochu jsem doufal ze aspon ukazou nejaky prototyp aby bylo jasne co muzeme cekat. Snad to udelaji poradne kdyz na to budou mit vic casu aspon … ty fanouskovsky koncepty co se zacly objevovat kolem Galaxy X vypadaly paradne, snad je to technologicky proveditelne uz :)

Kulichoid

kulichoid 117

11.1.2018 21:51

Jak konkrétně lze zde chápat problém s uživatelským rozhraním?

Maemo46

12.1.2018 1:04

Myslím, že se příští rok na jaře už opravdu dočkáme, ale nemyslím, si, že to bude až taková pecka, jak všichni čekají. Spíše funkční technické demo, jakým směrem se můžou zařízení v budoucnosti ubírat – podobně jako to bylo v případě Note Edge. Tam taky trvalo několik let, než začal Samsung zahnuté displeje cpát všude až to dospělo do současného stavu u S8/Note8, kde je to už zcela běžné.

Co se problémům s interfacem týče, viděl bych to na podobný problém jako když se první smartphony učily otáčet displej a pracovat na výšku i na šířku. To skládání asi není jen tak.

RSS (komentáře k článku)