Seznam.cz přebral vývoj populární aplikace Pubtran

pubtran titul

Seznam.cz odkoupil populární aplikaci Pubtran, která slouží pro vyhledávání spojů v jizdních řádech veřejné hromadné dopravy. Akvizice aplikace již byla dokončena a Seznam.cz tak nad ní a jejím dalším vývojem přebral plnou kontrolu. Jednou z, na první pohled prakticky nezjistitelných a přesto velmi podstatných, novinek je fakt, že aplikace již neběží na datech společnosti CHAPS, nýbrž na datech Seznamu.

Autor aplikace Pubtran, František Hejl, komentuje její prodej právě Seznamu následovně.

Aplikace Pubtran využívala data společnosti CHAPS. Původně jsem ji mohl nabízet zdarma – to ale nadále CHAPS neumožňoval, proto jsem hledal cestu, jak aplikaci Pubtran pro lidi ponechat bezplatnou. Spojení se společností Seznam.cz mi toto umožní.

Krom toho změnou prošel rovněž design celé aplikace a do jisté míry také její funkce. Aplikace nyní má fungovat podobně jako na Mapy.cz. Prostřednictvím Mapy.cz totiž lze nově vyhledávat dopravní spoje napříč celou ČR. Navíc zde lze naplánovat celou cestu a není ani nutné vyhledávat konkrétní zastávku, stačí zadat současnou polohu či cíl cesty. Aplikace navíc nabídne také notifikace, které uživatele upozorní na odjezd zvoleného spoje či přestup.

Seznam.cz počítá s vývojem aplikace i do budoucna. První na řadu příjdou informace o mezizastávkách vybraného spoje a v případě, že budou k dispozici data od jednotlivých dopravců, přibudou také informace o číslech nástupišť, cenách či zpoždění jednotlivých spojů.

Používáte aplikaci Pubtran nebo dáváte přednost jinému řešení?

Zdroj: TZ

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (35)