Samsung vyvinul 60GHz Wi-Fi síť – 1 GB přenesete za méně než 3 sekundy

wifi-shutterstock_81988132

Společnost Samsung představuje výrobce, kterého zná každý. Jihokorejská společnost totiž pokrývá spoustu segmentů a rozhodně se s touto značkou nesetkáme pouze u mobilních telefonů či televizí, ale i v mnoha dalších odvětví. Nyní se Samsung proslaví i díky nové technologii, kterou vyvinul – nový standard Wi-Fi ponese označení 802.11ad a poběží na frekvenci 60 GHz. To oproti stávajícím frekvencím 2,4 a 5 GHz znamená až 5násobný nárůst rychlostí – Samsung předesílá, že lze data přenášet rychlostí až 4,6 Gb/s nebo-li 575 MB/s. V praxi to znamená, že bude film o velikosti 1 GB přenášen méně než 3 sekundy, což je výborné. Samsung také vyřešil problém s rušením zařízení ve stejném kanále, takže by teoretická nejvyšší rychlost neměla v praxi příliš kolísat.

Samsung wifi-shutterstock_81988132

Vyšší frekvence se hodí především pro přímou viditelnost dvou zařízení, neboť hůře procházejí překážkami (například zdmi). Samsung prý i tento problém řeší speciálním návrhem antén a formováním paprsku. Prvního zařízení s podporou této technologie bychom se mohli dočkat již příští rok, počítá se i s podporou mobilních telefonů.

Překvapil vás Samsung touto novou technologií?

zdroj: zdnet.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)