Samsung umožní konfiguraci Bixby tlačítka: Po této změně fanoušci volali dva roky

samsung konfigurace bixby tlacitka

Možná si ještě pamatujete kauzu, která vypukla v roce 2017 chvíli po vydání telefonů Samsung Galaxy S8. V hlavní roli byla Bixby tlačítka a nemožnost vlastní konfiurace. Komunita neustále nacházela nové způsoby, Samsung je blokoval a takhle se pokračovalo až do té doby, než Samsung umožnil alespoň vypnutí Bixby tlačítka. Konfigurace je možná pomocí aplikace třetích stran, ale není to zrovna ideální. Na Samsung Galaxy S10 už však jde překonfigurovat oficiálně. Korejská společnost navíc potvrdila, že možnost konfigurace se objeví časem i na starších Samsung Galaxy telefonech jako je S8, S9, Note 8 nebo Note 9.

Samsung finálně ustoupil a brzy povolí konfiguraci Bixby tlačítka

Jedna z nových funkcí na těchto mobilech, byl i chytrý asistent Bixby. Samsung pro jeho aktivaci připravil i Bixby tlačítka přímo na telefonech. Od té doby můžeme vidět hlavně na prémiových telefonech tohle tlačítko. Mnoho lidí ale asistenta nepoužívá a chtěli si tak nakonfigurovat tlačítko na vlastní funkci nebo aplikaci. Dlouho dobu tyto snahy Samsung blokoval, za což si vysloužil kritiku. V minulém roce trochu zvolnil. A to když umožnil vypnutí Asistenta Bixby a nehledal způsoby, jak znemožnit konfiguraci.

samsung bixby tlacitka zmena konfigurace

Na zařízeních s Android 9 Pie a Samsung One UI nadstavbou brzy přibude možnost konfigurace přímo v systému. Přesné datum, kdy se to stane, není v tuto chvíli známé. Každopádně společnost alespoň prozradila, jak to bude s konfigurací. Vybrat si bude moct uživatel buď s aktivace vlastní funkce na jedno stisknutí, anebo na dvojité stisknutí. Podle vašeho výběru se pak Bixby asistent přesune na druhou pozici. Když si vlastní funkci vyberete pro hlavní stisk, tak se Bixby přesune na dvojitý stisk. Bohužel oba sloty zároveň se konfigurovat nedají. Jak to celé funguje v reálném používání zjistíme již brzy, na dojmy se můžete těšit v recenzi Galaxy S10.

Používáte Bixby tlačítko pro aktivaci asistenta Samsungu, anebo na něm máte jinou funkci?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)