Samsung chystá další telefony s operačním systémem Tizen

samsung_tizen_ico

Pro mnohé uživatele je Samsung takřka synonymem pro mobilní telefon s operačním systémem Android. Jihokorejský výrobce se ale snaží razit i svou vlastní cestu a uvádí na trh zařízení s proprietárním operačním systémem Tizen. Prvními vlaštovkami jsou mobilní telefon Samsung Z (SM-Z910F) a řada chytrých hodinek Gear druhé generace. Poněkud kontroverzním krokem pak byla aktualizace prvních hodinek Galaxy Gear, která “natvrdo” nahradila operační systém Android právě Tizenem. Toto rozhodnutí vyvolalo řadu otázek, jimiž jsme se zabývali ve článku Co kdyby Samsung opustil Android ve prospěch OS Tizen?

Tím ale plány Samsungu na zařízení s OS Tizen ani zdaleka nekončí – na indickém webu Zauba se objevila zmínka o chytrém telefonu Samsung SM-Z130H, který pravděpodobně bude dalším smartphonem s tímto systémem. Dle webu Sammytoday by se mohlo jednat o mobil vycházející z modelu Samsung Galaxy Young 2 Duos (SM-G130H), což je levný telefon s 3,47″ obrazovkou s rozlišením 320 x 480 obrazových bodů. Zařízení má procesor Spreadtrum SC6815A s jedním výpočetním jádrem, 512 MB operační paměti a podporu dvou SIM karet. Patrně tedy půjde o “nízkorozpočtový mobil”, určený pro rozvíjející se trhy.

Na indickém webu Zauba se objevila zmínka o chytrém telefonu Samsung SM-Z130H Na indickém webu Zauba se objevila zmínka o chytrém telefonu Samsung SM-Z130H

Je otázkou, nakolik se Samsungu podaří prosadit s vlastním operačním systémem. Na jedné straně je platforma Android pro mnohé zákazníky silným argumentem proč sáhnout právě po telefonu této značky (zejména pro ty, kteří se rozhodují mezi iPhonem a Samsungem). Na straně druhé je ale marketing Samsungu natolik silný, že jistě zvládne přesvědčit část klientů o výhodách zařízení s OS Tizen. S poměrně velkou jistotou lze navíc předpokládat, že jihokorejský výrobce využije svých zkušeností s vlastní grafickou nadstavbou TouchWiz a na Tizenu nabídne uživatelům velmi podobné prostředí a způsob ovládání, čímž výrazně usnadní případný přechod na novou platformu.

Zdroje: Galaxy Droid, SammyToday, Zauba.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)