Potvrzeno. Samsung přechází na kulatý design chytrých hodinek

Samsung Gear A titul

Spekulace o prvních chytrých hodinkách od Samsungu s kulatým displejem plní internet již několik měsíců. Teprve nyní nám však dal tento jihokorejský výrobce potvrzení, že na takovém produktu skutečně pracuje. Hodinky Gear A poodhalil prostřednictvím prezentace na Tizen Developer Summit, kde také padly první informace o jejich hardwarové výbavě, funkcích i použitém operačním systému.

Samsung Gear A

Jak již název události kde k částečnému odhalení Gear A došlo napovídá, hodinky nepoběží na operačním systému Android Wear a namísto něj vsadí na vlastní řešení Samsungu v podobě systému Tizen 2.3.1. K ovládání hodinek pak bude vedle dotykového displeje k dispozici také otočný kroužek okolo něj. Prezentace potvrdila, že hodinky budou mít kulatý displej o rozlišení 360 x 360 px, předchozí úniky pak hovoří o použití chipsetu Exynos 3472 s dvoujádrovým procesorem, operační pamětí o kapacitě 768 MB, 4 GB interním úložištěm a 250 mAh baterií. Konektivitu by kromě Bluetooth 4.1 měla obstarávat také Wi-Fi 802.11n. Ze senzorů se očekává přítomnost gyroskopu, senzoru srdečního tepu, barometru a GPS. Znovu ale opakujeme, z hardwarových parametrů je potvrzen zatím pouze kulatý displej o rozlišení 360 x 360 px.

Datum oficiálního představení zatím není známo, je však pravděpodobné, že k němu dojde 13. srpna, kdy by mělo dojít k představení také smartphonu Samsung Galaxy Note 5.

Jak se díváte na použití OS Tizen v chytrých hodinkách Gear A? Jedná se podle vás o lepší volbu než Android Wear?

Zdroj: GSMArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)