Samsung Galaxy Note 9 souhrn spekulací: Bluetooth S Pen, nová nadstavba a žádný výřez

samsung galaxy note 9 predstaveni

Samsung před několika dny překvapil s datem oznámení Samsung Galaxy Note 9. To je téměř o 3 měsíce dříve, než tomu bylo u předchozích modelů. Už je tak nejvyšší čas na to, podívat se blíže na to, co o tomto očekávaném phabletu uniklo a o čem se spekuluje.

Samsung Galaxy Note 9 se představí již 9. srpna

Co speciálního má řada Galaxy Note oproti jiným telefonům? Většina uživatelů pravděpodobně řekne jako první stylus S Pen. A právě ten by měl projít velkou změnou a máme se těšit na mnoho novinek. V podstatě to potvrdilo i úvodní oznámení Samsungu, kde se ukazuje část S Pen. Nově má fungovat jako samostatné bluetooth zařízení. Používat se má například ke vzdálenému ovládání fotoaparátu, ovládání hudby apod. To pravděpodobně také znamená, že stylus Galaxy Note 9 se bude muset nabíjet.

A když už jsme u toho nabíjení, tak si rovnou probereme i baterii, kterou by měl Galaxy Note 9 mít. V zahraničních materiálech se hovoří o kapacitě 4 000 mAh. Ale bohužel stále stejné nabíječce TA200, která má 10W a nepatří mezi nejrychlejší ve srovnání s konkurencí. Používá se v podstatě už od dob Samsung Galaxy S7. Uvidíme ale, jak to ve finále bude, protože s vyšší kapacitou Note 9 by také poměrně dost narostl čas potřebný k nabíjení. Bezdrátové nabíjení nebude chybět, které by pro změnu mělo přijít s novou a rychlejší bezdrátovou nabíječkou. Nicméně ta se velice pravděpodobně bude prodávat samostatně.

samsung galaxy note 9 dualni fotoaparat ctecka otisku

O výkon se bude starat Exynos 9810 v mezinárodní verzi, některé trhy obdrží verzi se Snapdragogem 845. Bude mít tak ty nejlepší čipsety, které jsou momentálně u Android telefonů k dispozici. Paměť RAM by se měla zastavit na hodnotě 6 GB, o úložišti se moc nemluví, nicméně je téměř jisté, že bude k dispozici hned několik variant a případně nebude chybět ani rozšíření pomocí microSD karet.

Design Galaxy Note 9 se moc nezmění

Po designové stránce se nedá očekávat mnoho změn, budou hodně minimální podobně jako jsme mohli vidět u Samsung Galaxy S8 a Samsung Galaxy S9. Jedinou větší změnou má být páté tlačítko. O jeho funkčnosti jsou zatím hodně minimální detaily. Logicky by ale mohlo sloužit jako spoušť fotoaparátu, naznačuje to i umístění v pravém rámu dole. Z uniklého obalu na Note 9 jde také vidět čtečka otisků prstů na zadní straně a vzhledem k tomu, že se v poslední době vůbec nehovoří o použití čtečky otisků prstů v displeji u Samsung telefonů, je téměř jisté, že se nedočkáme ani v Galaxy Note 9. Ohledně výřezu v displeji jsou spekulace rozpolcené, někteří tvrdí, že bude mít, nasvědčuje tomu i patent ze začátku roku 2018. Uživatel Ice universe, který se “specializuje” na úniky Samsung zařízení, však tvrdí, že výřez nebude.

samsung galaxy note 9 design

Po softwarové stránce je pravděpodobné to, že poběží na Androidu 8.1 Oreo. Android P ještě nebude velice pravděpodobně oficiálně vydán. Kde už se ale budou měnit věci, je u asistenta Bixby. Ten by měl přijít ve verzi 2.0. Pokud jde o nadstavbu, hovoří se velkých změnách, které se kódové označují jako Crown UX. K nadstavbě ale bohužel není v tuto chvíli více informací.

Kdy Samsung Galaxy Note 9 vyjde a kdy se oznámí?

Oficiální oznámení Samsung Galaxy Note 9 je plánováno na 9. srpna v New Yorku. Celá akce se bude živě přenášet na live streamu, takže každý bude moct sledovat novinky ihned při představení. Na stejné akci se velice pravděpodobně představí také tablet Samsung Galaxy Tab S4, chytré hodinky Gear S4 a také nová verze bezdrátových sluchátek Gear Icon X.

Pokud jde o datum vydání, na trh by se měl dostat ještě v srpnu, po celém světě by pak měl být k dispozici již v září 2018. Měl by tak mít náskok před Google Pixel 3 a novými Apple iPhone telefony.

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9

1.0
  • Displej 6.4", 2960 x 1440 pixelů, Super AMOLED
  • Procesor Exynos 9810
  • RAM 6/8 GB
  • Fotoaparát 2x 12 MP
  • Baterie 4 000 mAh
  • Cena od 25 999 Kč

Těšíte se na Samsung Galaxy Note 9?

Zdroj: digitaltrends.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)