Kolik utratilly společnosti Samsung a LG za marketing? Částky vás překvapí

Samsung a LG nahled

S tím jak se zvyšuje konkurence, musejí společnosti dávat mnohem více peněž na marketing. Částky už jdou do neuvěřitelných výšin, zpráva společnosti Yonhap se nyní zaměřila na Samsung a LG.

Samsung a LG utrácí miliardy dolarů

Minulý rok utratil Samsung 10 miliard dolarů (254 miliard korun) za marketing svých produktů, z toho zhruba 4,4 miliardy dolarů padlo na reklamy. To je o 15 procent více, než v roce 2015. LG rovněž zvýšilo svůj rozpočet na marketing, i když ani zdaleka nedosahuje toho, kolik investuje Samsung. LG utratilo celkem 1,3 miliardy dolarů (33 miliard korun).

Samsung vs. LG

Samsung musel minulý rok vynaložit mnohem více peněz na marketing hlavně kvůli fiasku s Galaxy Note 7. Prestiž značky šla dolů, takže museli ukázat, že jsou odhodláni dělat kvalitní výrobky. Zároveň museli přijít s kvalitním marketingem, aby dokázali alespoň částečně zalepit ztráty po krachu Note 7.

Zpráva také uvádí, že obě společnosti jak Samsung, tak i LG, velmi pravděpodobně opět zvýší svůj rozpočet na marketing v roce 2017. Od Samsungu už jsme to mohli vidět při odhalení telefonů Galaxy S8, které doprovází masivní kampaň. LG sice nebylo tak vidět, ale to je zapříčíněno také mnohem menším celkovým rozpočtem.

Překvapilo vás, kolik peněz teče do marketingu?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)