Menu

[Recenze] Sencor Element 10.1 – Levný tablet s kvalitním IPS displejem!

IMG_0385
[Recenze] Sencor Element 10.1 – Levný tablet s kvalitním IPS displejem!
Ohodnoťte článek

Tablet s Androidem, to není jen Nexus 7, ASUS Transformer nebo Samsung Galaxy Tab. Na trhu se vyskytuje i pěkná řádka levných zařízení, které mnohdy za cenu pod pět tisíc zcela spolehlivě uspokojí méně náročné uživatele. Nízká cena ale tlačí na kvalitu komponent a mnoho tabletů, které seženete za tři tisícovky na Aukru, má skutečně žalostné zpracování a otřesný displej. O sporné záruce nemluvě. Kam tedy vlastně nakonec Sencor Element 10.1 zapadne?

Obsah recenze

Obsah balení

Obsahem balení je kromě tabletu také nabíječka, dva USB kabely – jeden klasický datový, druhý pak USB OTG, někdy též nazývaný USB Host. Ten slouží k připojení zařízení se standardním USB portem – nabízí se třeba myš, klávesnice, 3G modem či flashdisk. Nabíječka je bohužel vyřešena poměrně nestandardně, neobsahuje totiž micro/miniUSB koncovku, ale vlastní specifický konektor. Pokud si náhodou zapomenete nabíječku například v práci, tak jste nahraní (a klidně to „h“ můžete i vyměnit za „s“, to je bez debat) – sice tablet lze nabít i přes USB, ale to je skutečně na hodně dlouhou dobu. Druhá výtka směřuje ke kabelům obecně – všechny jsou až podivuhodně krátké. Jestli plánujete připojovat tablet k PC pomocí datového kabelu, raději se rovnou poohlédněte pro prodlužovačce. Posledním artiklem v balení je pak stručný manuál.

 • Sencor Element 10.1
 • Nabíječka
 • USB kabel
 • USB host
 • Manuál

IMG_0384

Vzhled a dílenské zpracování

Přiznáme to bez mučení, Sencor nám prostě vytřel zrak. Kdyby byl tablet jen o trochu tenčí, klidně bychom ho při letmém pohledu zaměnili za Transformer Prime. Rozměrný displej s elegantním černým rámečkem, zaoblené rohy a především hliníková záda. Tablet je subjektivně příjemný na omak a přední strana je krásně designově čistá (pokud nepočítáme titěrnou čočku 0,3Mpix kamerky). To samé se bohužel nedá říct o zadní straně. Tam totiž najdeme velké logo výrobku a výrobce, stručný popis, informaci o typu napájení a místo výroby. Nejprve jsem si myslel, že se jedná jenom o samolepku, ale chyba lávky. Veškerý text je skutečně natištěný přímo na těle přístroje a nic s ním neuděláte. To považuji za poměrně smutný designový kiks, který auru exkluzivity sráží zpět na úroveň velmi levných tabletů, kde se na estetiku příliš nehledí. Velká škoda.

IMG_0389

Dále najdeme na zadní straně čočku dvoumegapixelového fotoaparátu a dva reproduktory, které jsou ovšem umístěny hned vedle sebe, takže nepočítejte s tím, že byste si užili opravdové stereo. Po okrajích jsou pak rozesety popisky jednotlivých tlačítek a vstupů. Na horní straně tabletu nalezneme kolébku pro změnu hlasitosti a tlačítko pro vypnutí/zapnutí displeje. Tady se už čínský původ projevuje, protože spínače jsou poměrně hlasité, nepříliš kvalitně zpracované a hlavně jsou velmi blízko u sebe, takže se vám občas stane, že se omylem přehmátnete. Větší rozestup či rozlišení pomocí tvaru by nebylo na škodu. Nejedná se ale o zásadní problém.

Veškeré vstupy a výstupy se nacházejí na pravé straně tabletu. Jmenovitě se jedná o sluchátkový výstup (3,5mm jack), mikrofon, microUSB port, mini HDMI, napájecí konektor, tlačítko reset a finálně slot pro microSD kartu.

IMG_0396 IMG_0391

Co se týče kvality zpracování, rozhodně je na zařízení v této cenové kategorii silně nadprůměrné. Ano, pokud tablet trochu potrápíte, podaří se vám z něj vyloudit pár vrzavých zvuků, ale rozhodně nic tragického. Displej samotný je relativně měkký, při výraznějším stlačení dojde k vytvoření „skvrn“ na displeji. Opět se ale nejedná o něco, na co byste při běžném užívání narazili. Nutno zdůraznit, že se Sencor předvedl a zařízení osadil displejem typu IPS, což se v této cenové kategorii jen tak nevidí. Pojďme se na něj podívat blíže.

Hardware a displej

V předchozí kapitole jsme nakousli displej a protože nás mamka učila, že se od rozjedeného jídla neodchází, pěkně si na použitý panel posvítíme a na talíři nenecháme ani drobek. Jak už bylo řečeno, obrazovka typu IPS se v tomto segmetu moc často nevidí a její použití velmi chválíme. Navíc rozlišení 1280×800 opravdu potěší a stejně tak je potřeba vyzdvihnout i pozorovací úhly a věrnost barev. Sencor si byl těchto vlastností jistě vědom a proto zvolil i barevně výraznou výchozí tapetu, která díky použité technologii hezky vynikne. Bohužel mi připadá, že tablet zrovna nevyniká jasem. Ve světlé místnosti je vše zcela v pořádku, ale jakmile vystrčíte nos ven, promění se tablet v efektní zrcadlo, na kterém toho krom svého odrazu moc neuvidíte. Nevím, zda jsem natolik zmlsaný Super-IPS panelem z Transformeru Prime, který nabízí i dodatečné „venkovní“ zvýšení jasu, ale po celou dobu testování Sencoru jsem měl pocit, že mám jas nastavený maximálně na 50 %. Navíc podsvícení samotné není zrovna ukázkově zpracované a často jsme se všimnuli jedné výraznější podsvětlovací diody v horní části tabletu. Projevuje se tak, že pokud se například díváte na širokoúhlý film, objevuje se v černém pruhu ve vrchní části obrazu světlejší flek. Rádi ale nad touto drobností přimhouříme oko. Ve využívání tabletu to nijak nepřekáží a vážně nelze očekávat, že displej bude srovnatelný se zařízeními za trojnásobnou cenu. Potěší detekce až pěti současných dotyků prstů.

IMG_0385

V hardwarové výbavě pak najdeme dvoujádrový procesor Armlogic AML8726-MX (Cortex A9), kterému sekunduje oblíbená grafická karta Mali-400. Operační paměť má velmi příjemnou kapacitu 1 GB zajišťující svižný chod systému Android 4.0.4.  Tablet má 16GB interní úložiště, které lze dále rozšířit microSD kartou. Ve výbavě najdeme samozřejmě i akcelerometr, bez kterého by tablet neměl valného herního využití.

shot_000017

Co se týče konektivity, překvapení se nekoná. Sencor nabízí pouze připojení pomocí WiFi. Pokud jste tedy doufali, že si k tabletu připojíte Bluetooth klávesnici, nepotěšíme vás. A nepotěšíme ani uživatele, kteří by s tabletem chtěli provozovat Geocaching či ho chtěli využít jako obří navigaci, neboť schází i GPS modul. V nastavení si však můžete všimnout podpory pro 3G modem. Osobně jsem bohužel neměl štěstí a můj klasický O2 USB modem vždy během připojování přestal odpovídat. Ach ta karma…

shot_000004

Poslední, o čem se před testy výkonu zmíníme, je zadní reproduktor. Ten je zcela adekvátní ceně zařízení. Zvuk zcela postrádá basy a pokud posunete hlasitost nad 75 %, odmění se vám reproduktory hodně ječivým projevem, který nejen, že zatahá za uši, ale navíc ještě přinutí miniaturní repráčky celkem solidně rezonovat. Celkově je projev plochý s jasným důrazem na výšky. Na druhou stranu, pokud si pustíte film, bude vám hlasitost kolem 60 % zcela jistě stačit a mluvenému slovu bez problémů porozumíte. A jistě nepatříte mezi masochisty, kteří si kupují tablet kvůli hlasitému přehrávání hudby :)

Test výkonu (benchmarky)

Ani Sencor neunikl naší klasické sestavě benchmarků. Testy byly prováděny tak, že po kompletním restartu telefonu jsme několik minut počkali, aby v klidu doběhl proces bootování a nerušily nás zbytečné aplikace běžící na pozadí. Bohužel hned první obvyklý benchmark – Linpack – musíme přeskočit, protože program vytrvale padal a nedařilo se nám získat z tabletu konzistentní výsledky. Stejně tak Neocore odmítal naběhnout kvůli vlastní technologické zastaralosti a oželet jsme museli i SmartBench 2012. Jak vidno, s kompatibilitou aplikací to není valné. Raději se přesouváme rovnou na NenaMark.

Nenamark 1

 • Samsung Galaxy Beam – 59,2 fps
 • Samsung Galaxy Note II – 58,3 fps
 • Samsung Galaxy W – 52,0 fps
 • Huawei Honor – 51,7 fps
 • Huawei Vision – 42,3 fps
 • Sencor Element 10.1 – 35,8 fps

nenamark_1

 

Nenamark 2

 • Samsung Galaxy S II – 38,9 fps
 • Samsung Galaxy Beam – 35,9 fps
 • Sencor Element 10.1 – 32,8 fps
 • Samsung Galaxy W – 30,7 fps
 • Huawei Honor – 30,1 fps
 • HTC EVO 3D – 25,3 fps

nenamark2.c

Quadrant Stadard Edition

 • Nexus 4 – 4796
 • HTC One X – 4692
 • Sencor Element 10.1 – 3950
 • Samsung Galaxy S II – 3326
 • Samsung Galaxy Beam – 2832
 • Huawei Honor – 2021
 • Huawei Vision – 1874
 • Samsung Galaxy W – 1473
 • Emgeton Meizu M9 – 1368

shot_000018

Antutu Benchmark

 • Sony Xperia Z – 11 801
 • Asus Eee Pad Transformer Prime – 10 624
 • Sencor Element 10.1 – 8644
 • Samsung Galaxy S III – 8288
 • Samsung Galaxy S II – 5598
 • Samsung Galaxy Beam – 5325
 • Samsung Galaxy W – 3898
 • Huawei Honor – 3865

shot_000015

Herní výkon

Na některých webech se můžete dočíst, že Sencor Element nepodporuje obchod Google Play. To evidentně platilo dříve, námi testovaný kousek spolupracoval s obchodem Play na výbornou. Tedy, s obchodem sice ano, ale značná řada her se ve výpisu vůbec neobjevila, snad z důvodů nekompatibility s hardwarem. Chtěli jsme vyzkoušet naši oblíbenou sestavou počínající hrou GTA 3, ale nakonec jsme byli nuceni náš seznam favoritů přeskládat právě kvůli absenci některých her v obchodě. Na měření snímků za vteřinu nepoužíváme žádný software a popisujeme tedy jen subjektivní dojmy z plynulosti.

Death Rally

Remake oblíbených závodů z devadesátých let od společnosti Remedy (Max Payne, Alan Wake) běžel na Sencoru plynule, ale objevovaly se pravidelné problémy se zvukem. Ten se často zasekával, přeskakoval nebo po chvíli začal vydávat jeden konstantní tón. Občas pomohl restart hry. I zde se objevil častý bug, kdy při zapauzování hry a následném odpauzování přestalo reagovat dotykové ovládání.

deathrally_android

Mass Effect Inflitrator

Spin-off známého sci-fi eposu neměl s plynulostí potíže a i zvuk byl v tomto případě v pořádku. Mass Effect Infiltrator nabízí na poměry mobilních her velmi pěknou grafiku, akcí nabitou hratelnost a funkční systém krytí. Tu a tam možná grafická karta lehce zaváhala, ale při běžném hraní žádné zpomalení neuvidíte. V této hře jsme se všimli i zahřívání v pravé části tabletu.

masseffectinfiltrator

Sonic 4 Episode 1 a 2

Malý modrý ježek od společnosti SEGA je tu s námi už více jak dvacet let, ale stejně jako ostatní herní postavičky má to štěstí, že pokud vývojáři nechtějí, tak mu nepřibude ani jediná vráska či šedivá bodlina. Sonic prostě nestárne. Jestli jsou ovšem natolik nadčasové i super-rychlé skákačky s tímto modrým sympaťákem, to už je jiná otázka. My jsme otestovali jedno ze Sonicových nejnovějších dobrodružství a krom pár náhodných zaškubnutí byla hra v pohodě hratelná a ovladatelná i ve vysokých rychlostech.

sonic1 sonic-the-hedgehog-4-episode-ii-4

Vector

Parkourovou skákaču Vector uvádíme v našem seznamu kvůli poněkud netradičnímu chování aplikace. V této hře coby anonymní člověk, který se vzbouřil diktátorskému režimu, utíkáte před ozbrojenými poskoky zlého führera a to za pomocí prvků známých z disciplín jako je parkour či freerunning. Pokud jste někdy viděli video s mladými kluky, kteří skáčou ze střechy na střechu, víte, o čem je řeč. Na tomto titulu je zajímavé to, že na Sencoru běžel permanentně zpomaleně. Hra se netrhala, ale zkrátka se táhla jako med.

vector2

Real Racing 3

Graficky opulentní závody útočící na vizuální kvality konzolových závodních her se staly velkým hitem a na Google Play se počet stažení pohybuje mezi pěti až deseti miliony. Byl jsem dost zvědavý, jak se dostupný hardware popere s náloží polygonů, textur a shaderů a… nepopral se zrovna s grácií. Nevím, zda by nějak pomohlo, pokud bych se zkusil povrtat ve zdrojových souborech hry a zkusil ručně přepsat některé hodnoty, které by hra měla detekovat a nastavit automaticky. Každopádně hraní nebylo plynulé, hra se sekala a pravděpodobně i vlivem toho nefungovalo ovládání pomocí gyroskopu korektně.

realracing3-news1

Temple Run 2

S pokračováním superúspěšného Temple Run neměl Sencor problémy. Hra běžela bez škubání i ve vysokých rychlostech. Drobnou výtku bych měl k ovládání pomocí gyroskopu – ten by mohl být o něco citlivější. Ale žádná tragédie.

temple1 temple2

Hungry Shark

Nepříliš originální, zato však brutálně (doslova) zábavná a návyková hra, ve které se zhostíte role krvelačného žraloka, byla naprosto v pohodě hratelná a Sencor s ní neměl sebemenší problém.

HungryShark-Part3apk

Baterie a výdrž tabletu

Výdrž baterie byla v případě Sencoru poněkud nevyzpytatelná. Nemohu s naprostou určitostí tvrdit, zda to bylo námi testovaným kouskem nebo ne, ale vybíjení akumulátoru mi během testování připadalo jako velmi zákeřné. Někdy jsem Sencor trápil hrami a „šťáva“ šla zcela očekávatelně dolů, jindy měl tendenci se vybíjet i s vypnutým displejem, kdy neměl nic na práci. Tenhle drobný neduh mi během zapůjčené doby nemile ztrpčoval snahu pořídit průkazná data a proto raději berte následující řádky s mírnou rezervou.

Při hraní náročných 3D her typu Mass Effect Infiltrator byl jas nastavený na hodnotu cca 70 %, Wi-fi zůstala zapnutá. Rychlost vybíjení baterie se rovnala úbytku zhruba jedno procento za 45 sekund. Můžeme tedy odhadnout, že si tuto hru užijete zhruba hodinku a čtvrt, než budete muset najít zdroj energie.

Samotný Li-Pol akumulátor v těle tabletu má podle dostupných informací 6600 mAh, což je téměř dvakrát větší kapacita než nalezneme například v Transformeru Prime (3380 mAh) a neslavná výdrž by nahrávala teorii, že má systém větší odběr, než by ve skutečnosti mít měl – je tedy možné, že jsem narazil na horší kousek nebo se v softwaru objevil nějaký bug. Zkoušel jsem několikanásobný reset do továrního nastavení, ale nevšiml jsem si, že by měl pozitivní vliv na rychlost úbytku energie. Pokud však nehodláte od rána do večera hrát 3D hry, pak by neměl mít tablet problém při klasické zátěži „web, Facebook, YouTube, maily, zábava“ vydržet celý den. Na drobný problém narazíte při nabíjení, kdy se z nuly na sto procent dostanete zhruba za sedm hodin. Nabíjení přes noc je tedy silně doporučeno.

V rámci co možná nejobjektivnějšího posouzení jsem ještě vyzkoušel vygooglovat zkušenosti jiných majitelů a skutečně začínám nabývat pocitu, že se „něco“ staralo o vyšší odběr energie, než by bylo záhodno. Uživatelé si totiž výdrž docela pochvalují.

Uživatelské prostředí, konektivita

Sencor udělá mnohým uživatelům jistě radost tím, že se nesnažil Android obohatit o nějaký převratný a graficky vymazlený homescreen, tudíž v něm nalezneme skutečně ten nejzákladnější systém, který si dokážeme představit. Prázdná plocha bez gadgetů, Holo UI, žádné extra funkce. Je tedy kompletně otevřen grafickým úpravám v podobě rozličných témat, které si můžete stáhnout z Google Play (za předpokladu, že bude daný program kompatibilní). Upřímně řečeno, u tabletu v této cenové hladině bychom byli opravdu překvapeni, kdyby jej výrobce obdařil vlastní grafickou nadstavbou.

shot_000009

Jak jsme zmínili v úvodu, konektivita není silnou stránkou tohoto zařízení. Pokud se máme podívat Wi-fi na zoubek, zjistíme, že její výkon rozhodně není dostatečný a pokud máte doma silné zdi, se zlou se potážete. Tam, kde měl telefon HTC Desire Z ještě dvě „tečky“ signálu, tam už Sencor tápal ve tmě. Během týdenního testování se bezdrátová síť dvakrát až třikrát odpojila sama od sebe, ale to nepovažujeme za zásadní problém. Bluetooth ani GPS v tomto tabletu nehledejme, tudíž nám z možností připojení zbývá už jen USB a HDMI.

Přes USB se nám úspěšně podařilo připojit myš (Logitech G500) i klávesnici (jakási no-name neznačková věc s USB konektorem nalezená v hlubinách krabic s bizarním hardwarem), po nainstalování vhodného správce souborů se nám hlásil i USB flashdisk. Naopak štěstí jsme neměli s 3G modemem od O2 a dle reakcí majitelů tohoto tabletu jsme nebyli ve svém trápení zdaleka sami – a to i přesto, že Sencor v nastavení má volbu pro zapnutí 3G a ve spodní liště se nachází ikonka pro datové připojení, kterou nelze odstranit. Kvůli hraní jsme vyzkoušeli zapojit přes USB port i gamepad z PlayStationu 3, ale když jsme čekali, že začne okamžitě fungovat jako u již párkrát zmíněného Transformeru Prime, byli jsme vedle. Navíc jsme zjistili, že aplikace USB/BT Joystick Center 6 není s tímto zařízením kompatibilní.

HDMI během testování fungovalo bez problémů. Nezapomeňte, že je nutno si k tabletu ještě separátně dokoupit správný kabel, v balení jej totiž nenajdete. Po nastavení videopřehrávače pak nebyl problém pouštět MP4 film v rozlišení 720p i s titulky do televize.

Poslední, co můžeme v rámci konektivity zmínit, je podpora SD karet. Během testování se nám jednou stalo, že šestnáctigigová karta značky SanDisk přestala odpovídat (nezobrazovala se v systému) a bylo potřeba ji vyjmout a opět vložit. Krom tohoto drobného kiksu se nevyskytl jiný problém. Kartu dost možná budete dříve či později potřebovat, protože vám interních 16 GB paměti nemusí stačit.

shot_000010

Zkušenosti z užívání

Po prvním spuštění přístroje vás nesmí zaskočit fakt, že vás nastavením neprovede žádný průvodce. Zkrátka chvilku tma, loading a prsk! Jste na domovské stránce systému Android. Pro začátečníky není tento postup asi zcela vhodný a titěrný manuál také zrovna neoplývá informacemi. První kroky tedy nejspíše budou směřovat za Wifi připojením do menu Nastavení, které je klasicky přístupné přes ikonku se šesti tečkami v pravém horním rohu, po jejíž aktivaci na vás vyskočí klasická nabídka nainstalovaných programů. Nastavení je zcela v klasickém duchu základního Androida.

shot_000004 shot_000003

V základní výbavě nenajdete žádné exkluzivní programy, proto by vaše první kroky měly směřovat do obchodu Google Play.

Během týdenního testování jsem Sencor používal stejným způsobem jako můj vlastní Transformer Prime. Tudíž kontrola e-mailů, komunikace pomocí Google Talk a Skype, občasné brouzdání po internetu, pouštění YouTube videa, hraní her pro ukrácení dlouhé chvíle a před spaním čtení eBooku nebo přehrávání seriálu. Celkově mohu zhodnotit dojmy z běžného neintenzivního užívání jako velmi dobré. Ano, občas se projeví drobná nestabilita systému, který má tendenci při rychlém přepínání programů zaváhat, ale musíme tento přístroj posuzovat v rámci dané cenové kategorie – a v ní se rozhodně nemá za co stydět. Pokud budete Element výrazněji využívat, každodennímu nabíjení se pravděpodobně nevyhnete. Toto je však velmi individuální záležitost a skutečně víc než u čeho jiného záleží na tom, jakým způsobem tablet používáte.

Pro běžného uživatele, který hledá levného pomocníka, z jehož displeje nebudou bolet oči ani prsty, je Sencor v oblasti nenáročného užívání velmi slušnou volbou.

Fotoaparát a natáčení videa

Téhle sekci bych se nejraději vyhnul, ale nedá se svítit. Sencor je „vyzbrojen“ dvoumegapixelovým fotoaparátem bez autofokusu, což se drtivě odráží na kvalitě pořízených fotografií. V závislosti na světle mají fotky sytě barevný nádech, postrádají detaily a výsledné obrázky jsou neostré a dají připomenout fotografie z několik let starých levných Nokií. Navíc se nám u některých obrázků objevil v dolní části zvláštní pruh. Plně chápeme, že si tento tablet pravděpodobně nekoupíte jako náhradu fotoaparátu, přesto ale je vhodné na tuto slabou stránku upozornit. Však se podívejte sami na pár fotografií níže a udělejte si obrázek sami. Perlička: Obslužná aplikace zvládá i tvorbu panoramat.

IMG_20130329_150928 IMG_20130329_151247

IMG_20130329_151356 IMG_20130329_151308

PANO_20130329_151152

Video je standardně zaznamenáváno ve formátu 3gp při rozlišení 640×480 pixelů při snímkové frekvenci 8 (!) snímků za vteřinu. Zkrátka nepočítejte s tím, že byste Element použili pro dokumentování pamětihodných momentů.

 

Resumé

Každý uživatel má trochu jiné nároky, tudíž nelze jednoznačně tablet (ne)doporučit. Záleží na vás a vašich preferencích, k čemu hodláte desetipalcové dotykové zařízení využívat. Sencor Element nabízí za slušnou cenu poměrně dost muziky, přičemž samozřejmě nemůžete čekat přímé srovnání s modely za trojnásobnou cenu. Je vidět, že když se v jedné části štědře rozdává, čímž máme na mysli především displej a hliníkové tělo, je nutno jinde ušetřit – reproduktory, fotoaparát, konektivita.

Zde už pak záleží jen na zákazníkovi, jak signifikantní pro něj tyto parametry jsou. Faktem zůstává, že v cenové kategorii pod pět tisíc korun jsou si téměř všechna zařízení rovna. Některé bude mít vyšší výkon na úkor zpracování, jiné zase nabídne bohatou konektivitu vykoupenou špatným displejem. Pokud bychom měli říci, proč si Sencor Element 10.1 koupit, bylo by to především proto, že oproti levným čínským tabletům na něj dostanete dvouletou záruku a uživatele potěší i nadstandardním zpracováním. Pro prohlížení webu, skype hovory, čtení novinek a hraní jednodušších her je to velmi dobrá volba. Náročnější uživatelé mohou zapřemýšlet nad tím, zda ještě neušetřit nějakou tu tisícovku a nezvážit nákup Google Nexus 7.

Graf ceny produktu Sencor Element 10 poskytuje server Heureka.cz

Komentáře

Michal Hanzlík

Michal Hanzlík

20.4.2013 7:17

Možná byste si měli upravit výsledky z antutu, protože galaxy s3 v něm dává nějakých 16000 bodů, ve starém měl cca 8500 bodů, ale měřítka se změnila.

Michal Hanzlík

Michal Hanzlík

20.4.2013 7:23

a xperia z cca 20000.

Tom-K

Tom-K

20.4.2013 7:28

Vaše recenze mě velmi potěšila,protoze tento tablet mám již půl roku a pořád jsou jen problemy. Dvakrát jsem ho reklamoval z důvodu že nelze připojit k tv přes hdmi. Vždy jsem dostal stejnou odpověd-nám to běži mate špatnou tv. haha ze začátku to bylo ok a po 2 měsícech fakt hrůza…..no nic bude dalši reklamace a to i na to že baterka sotva vydrži a tablet cca po 2 hodkách na netu a podle stavu baterie 99 procent umře.Jen v něm loupne a vypne se. Jinak by snim byla spokojenost jen ze na Playstoru neni hodně věcí kompatibilnich. chjo.

Jan Olejník

Jan Olejník

20.4.2013 9:15

@Tom-K: Zcela upřímně jsem měl během testování takový vlezlý pocit, že mám snad špatný kousek… prostě pár podivností se navzdory jinak dobrému dojmu vyskytlo.

@Michal Hanzlík: Opravíme, děkujeme

Miroslav Šiler

Miroslav Šiler

20.4.2013 10:00

odpojujici se karta je v teto kategorii bezna vec. Nabijecka s 2,5mm jackem je taky standard na zabiti. koupil jsem podobnou mrchu mamce na hry a znovu bych to neudelal. Hlinikove zprac.hezke, ale tezky je to jak krava a wifi signal zadna slava. Baterie papirove pekna, ale nevydrzi dlouho. Priste bych radsi litra doplatil a koupil Nexus 7.

Miroslav Šiler

Miroslav Šiler

20.4.2013 10:02

Slo by priste na konec recenzi davat tabulku s parametry, cenou a plusy/minusy? Diky!

Tomáš Hochmuth

Tomáš Hochmuth

20.4.2013 10:09

Pokud nevadí menší úhlopříčka, tak za sebe doporučuji Sencor Element 8 v3. Je to inovovaná verze s čistým bílým designem, hliníkovými zády a perfektně výkonným HW – RockShip 2x 1,6 GHz, quad-core MALI 400-MP, 1GB RAM a Jelly Bean. Motají se již kolem 3 tisíc a za tuto cenu je to perfektní tablet bez kompromisů, kterých mají např. GoClevery více, než dost.

FOTO: https://www.dropbox.com/s/d3k4z9hmf3swpff/P4190006.JPG

Btw. S3 v AnTuTu 15.500 bodů :-)

Michal Hanzlík

Michal Hanzlík

20.4.2013 12:50

tak u S3 je antutu od 14 do , kdo ví kolik :) tisíc, ale běžně 14-16,5 tisíce bodů.

mello

mello

20.4.2013 17:28

Tento tablet Vam vytrel zrak? Vzdyt za udavane 3 tisicovky se da na ceskem trhu koupit tablet s lepsimi parametry, ktery zvladne i Real Racing 3. Sencor je proste spatna a u nas predrazena znacka.

Pavel Jaroš

Pavel Jaroš

20.4.2013 18:30

Taky jsem se s tímhle na první pohled dobře vypadajícím tabletem napálil. Halda nekompatibilních aplikací, které se na Play vůbec neukáží. Mizerná baterie, výkon procesoru nic moc. Nakonec reklamace kvůli nefungujícímu indikátoru baterie, který ukazoval stále nabito na 100 %. Řešeno výměnou akumulátoru. Jsem zvědavý, co špatného mě se Sencorem Element ještě potká. Nejspíš nezůstane jen u jedné reklamace.

Tom-K

Tom-K

20.4.2013 19:41

4 Pavel Jaroš: a reklamaci uznali kvuli tomu indikatoru baterie…..Já ho nemohl nikde sehnat předtim tak jsem ho koupil v Planeo Elektro a tam jsou dost arogantni na ty reklamace-no ono i v reklamačním servisu když jsem to řešil přes tel. no ja jsem byl ze začatku spokojen ale pak to opadlo a otevřel jsem oči,ale už je pozdě.

Pavel Jaroš

Pavel Jaroš

20.4.2013 21:08

Ano, reklamace uznána – baterie byla vadná. Zmatený indikátor nabití byl jen důsledek.

xpolish

xpolish

20.4.2013 23:04

Po rootu je to pouzitelne zarizeni. Vydrz tak 2-4 hodky podle pouziti. Spousta aplikaci je nekompatibilni pouze papirove, takze export/import pres titanium backup vyresi. Nejvic me trapi kolisajici kvalita wifi – vzdy po restartu ap jede kolem 30 mbit/s. Po uspani pak 0.8mbit/s => pak se zacnou skubat hq a hd videa na youtube (pravdepodobne nejaky setrici rezim i co). Flash jede jenom v defaultnim prohlizeci. Do nedavna se nedal udelat upgrade youtube aplikace, protoze pri pokusu prehrat vzdy upadla. Na czc.cz ma toto zarizeni 20% poruchovost (uz jsem byl v servisu s displayem). Priste prihodim par kachen a pujdu do neceho lepsiho.

Emjay

Emjay

20.4.2013 23:51

Co byste řekli na grafiku powerVr sgx nebo nějak tak co je v ainolu Spark má osm jader oproti např v auroře 2 dvoujádrovou Mali 400 ? Která je výkonnější a jak jsou na tom v kompatibilitě? Teda mali 400 mám takže vím co jde a co ne aké uvažují o tom sparku můžete mi poradit ? Tomáš Hochmuch: Máte ten sencor ? A jak na tom šlapou nejnovější a nejnáročnější hry ? třeba real racing 3 , modern combat 4 atd ? děkuji

Emjay

Emjay

20.4.2013 23:54

vyplatí se tedy upgrade z aurory 2 na ainol spark ?

mello

mello

21.4.2013 6:26

To velke rozliseni na Ainolu ti dost vykonu sezere, pokud to chces na hry kouknul bych se treba na novinky od Cube nebo Hyundai: http://www.svet-tabletu.cz V Antutu maji skore 17-19 tis bodu. A jak sam urcite vis, Aurora 2 ma kolem 7500 a zvlada Real Racing 3 :)

Tomáš Hochmuth

Tomáš Hochmuth

21.4.2013 10:36

Emjay: Ten bílý Sencor mám přímo doma a jsem nadmíru spokojen. Díky dobrému procesoru a čtyřjádrové grafice MALI-400MP nemám problém s novějšími hrami. Zatím jsem zkoušel GTA 3 i Vice City a obojí je hratelné na MAX detaily bez lagů. Recenzovaný model s ARMLogicem je bohužel velmi slabý na to, aby utáhl tak velký displej s tak velkým rozlišením ;-)

Jenda

Jenda

21.4.2013 11:07

Prostě krám. Víc problémů jak užitku. Když už chcete mermo moci tablet, tak si trochu připlaťte, ať ho využijete.

Emjay

Emjay

21.4.2013 11:07

Mello jo to vím vše co jsem vyjmenoval tak hraji ,děkuji za postřehy.. Jen díky build prop to mohu hrát maskuji za SGS 2 jinak bych si nezahral ani asi třetinu , ona de ta aurora ani nijak extra neseka při módu performance na Feyu ale jediný co třeba ten real racing když jedu závod s 20 auty tak první půl minuty to seká zamrzava a občas zmizne auto a vidím jen řidiče ve vzduchu nebo barevné věcí jsou černé a textury vypadavaji ale zajímavé že po první zatáčce to je zase ok akorát když jej moc přehřeji tak když třeba opravuji karosérií tak místo obrÁzků mám jen černá pole ale to naštěstí řeší restart hry a to jsou jediná negativa jinak všechnu hry podle mě někdy na jedničku někdy na dvojku(známka). Tomáš : Taky děkuji za zkušenosti, mě právě láká ta velká obrazovka hlavně na víkend do práce na zabití času nebo volna .. Když mám 7 palců tak by 8 bylo zklamání já právě čekám na.nějaký luxusní tablet nejlépe 9.7 -10.1. palců to by bylo ideál .. A právě to jsem čekal prý je ten procesor hrozny ale lákala me ta osmijádrova grafika ale nevím jaký je rozdíl mezi mali a power vr a proto jsem se ptal hlavně výkon nedokáži rozlišit.. Takže kdybys mi měl poradit jeden nebo 2 tablety s deseti palci jaké by to byli ?

Emjay

Emjay

21.4.2013 11:10

Jo a tady o tomto recenzovanem jsem ani neuvažoval , to fakt ne spíš jsem se zajimal o ten tvůj .. Mě ten spark fakt láká a i cena rychle padá akorát jsem zklamaný z toho procesoru co použily a radši bych viděl osm jader mali než 8 jader power vr..

Bullkick

Bullkick

21.4.2013 11:29

@Emjay
Do FHD rozlišení bych se zatím nepouštěl s procesory do roku 2013. Ty procesory to jednoduše nezvládají. Na to jsou až ty letošní. Měl bys s tím víc nervů jak požitku. Na mém TF700T to je prostě bída i s nejlepší Tegrou 3 (v.T33). Samozřejmě, je to i optimalizací ale jednoduše je to výkon / výdrž tabletu. A pokud se má tablet prát s plynulostí FHD tak půjde zase vybíjení baterie rychle do háje.
S výběrem těchto tabletů Ti neporadím, jen Ti můžu předat svoji zkušenost s FHD ;-)

Emjay

Emjay

21.4.2013 12:42

Bullkick: Jo díky a to jsem si myslel hned , co bych dal za HD rozlišení s těmi vnitřnosti. Já nepotřebuji a.nechápu to honění se za rozlišením. Každopádně když čtu co píšeš tady na svetu androida tak s tebou rozhodně souhlasím .. Co máš za tablet ?Nebo jaký ty asus je ? Jo s tegrou mám zkušenosti mám One X by HTC :D Jinak mě nějak blbne prohlášení takže je.možné že někdy napíšu pod tímto nickem a nebo normálním MichalOneX aby seš pak nedivil že ti píše někdo jiný přitom to jsem já.. Každopádně dík za tvé názory a myslím že by ti redakce měla dát Job :)

Michal Hanzlík

Michal Hanzlík

21.4.2013 16:58

NextBook Premium 7SE HD tohle sem koupil matce, má horší pozorovací úhly, ale GTA na tom jede úplně v pohodě, antutu nějakých 8600 bodů.

mello

mello

21.4.2013 19:06

Emjay: Neznamy procesor a grafika znamena, ze budes mit problem s kompatibilitou aplikaci (i kdyz zmenis build.prop). Proto bych se u Cinanu koukal radeji po Rockchipu, nebo posledni dobou tam davaji Samsung Exynos, ani ten Amlogic co byl v Aurore neni takovy problem, protoze je doplneny hodne podporovanou Mali400.

Rozliseni na vykonu je znat, kdyz porovnam 9,7″ Cube U9GT5 4-jadra s rozlisenim 2048×1536, tak ma v Antutu kolem 16 tis bodu. Ten novy 7,9″ Cube U30GT Mini 2 s uplne stejnymi vynitrnostmi, ale rozlisenim 1024×768, ma skore pres 19 tis bodu. Takze 10″ na hry bych ti doporucil treba Cube U30GT2 s fullHD a take stejnymi vnitrnostmi. Hlavne nema neznamy procesor jako Spark.

Mam na Aurore Cyagogenmod 10, podtaktoval jsem si procesor na 1,2 GHz aby tolik nehral a chyby co popisujes v RR3 vubec nemam. Jede to plynule i s hodne autama. Pouze po posledni aktualizaci se vyskytly chyby u zavodu eliminator, nezobrazuje se cas a obcas se znicehonic objevi auto, ktere tam nebylo(zajimave ze jen u toto zavodu a jen po aktualizaci).

Bullkick

Bullkick

21.4.2013 22:17

@mello
Cube s FHD? No nevím :-) Parametry má papírově pěkné. Ale kombinace A9 a FHD, to se prostě doporučit nedá. Paměť i když má 2GB, tak je pomalá a bude to brzdit.

@Emjay
Někdy na to stačí jít i selským rozumem. Honění za rozlišením bude a zastaví ho možná až holografie :-)
Mám Asus Transformer Pad Infinity TF700T a hlavně z tohoto přístroje, čerpám zkušenosti s FHD na tabletu. Telefony mám tak jako ty, HTC One X a k tomu nesmrtelnou Xperii Z. Problémy s FHD na tabletu mám především s jeho plynulostí v samotném prostředí a hlavně s browsingem (což jsem už X krát psal). Buď je problém na straně tabletové verze Androidu, nebo v optimalizaci na konkrétní přístroj (což je ve své podstatě také problém Androidu jako takového).
Vycházím z toho, že browsing na telefonu, ať už je to HOX nebo Zetko, je mnohem plynulejší, rychlejší a prostě to jede … než na TF700T. A víme, že HOX (v.T30) má lenivější paměť, menší propustnost, menší takt procesoru i paměti a přesto je v reálném používání lepší, jak její vylepšená verze (T33). V tom je ten paradox tabletové/mobilní verze Androidu.
Na druhé straně, lidé v jiném tématu na SA hojně psali, že problém s browsingem a výkonem na Nexusech 7/10 nemají, což vyvolává další otázky.
To je debata na hodiny a kdybych měl popsat co je špatně, v čem je problém tak tu napíšu hotovou knihu :-) Z těchto pár důvodu, co jsem vyjmenoval, bych do FHD s momentálně dostupnými procesory na našem trhu, zatím nešel (maximálně do Nexusu 10, i když z videí co jsem viděl, to také není žádné terno a jeho cena je navíc mimozemská). Možná nám nějakou POZITIVNÍ změnu přinese nová citronová verze.
Díky za milá slova. Až budu mít ještě trošku více času (protože škola a hlavně zaměstnání toho zabere dost) a SA bude mít opět nábor, tak se možná i zúčastním ;-)

Jimi boi

Jimi boi

22.4.2013 11:50

Tento tablet vlastnim od Vanoc a tak pridam i svoji trosku do mlyna.

S recenzi se da pomerne souhlasit a uz jsem cetl hodne postrehu ostatnich uzivatelu a ja musim konstatovat ze jsem mel asi stesti na kus, protoze tablet trpel jedinym neduhem a tim bylo smitko pod sklem displeje. Zavada uznana na zaruku, v servisu to jen otevreli a smitko odstranili. Od te doby nic. Zadne nadmerne vybijeni ani dalsi neduhy.

Osobne s dalsimi vytkami nemam problem:

– kratke kabely me netrapi, stejne uz jsem mel delsi doma, problem za par penez
– mizerne kamery, v tabletu podle me zbytecna vec, snad jen na videohovory po skypu pokud to nekdo vyzaduje. Fotit tabletem je jako lizat med pres sklenicku, zbytecnost a zhovadilost
– popis na zadech tabletu, opet jsem asi nenarocny uzivatel, ale je me to jedno, pro ostatni existuji samolepky :)
– nekompatibilita s google play, to je nejvetsi vytka kterou k elementu mam, plno aplikaci se hlasi jako nekompatibilni i presto ze po instalaci z blackmarketu, nebo normalne pres apt nebyva problem.

Pro me se jedna o premierovy tablet a jsem spokojen, myslim ze za ty penize dokaze podavat velice dobry vykon a na brouzdani po netu, divani se na filmy, pousteni filmu na televizi i na zahrani nejake te stredne narocne hricky uplne staci.

Palec nahoru.

JirkaH

JirkaH

22.4.2013 12:20

Opravdu jste mel v tabletu Android 4.0.4? Ja jsem ho kupoval zene na vanoce a mam tam 4.1.1.

K tabletem jsem zatim velmi spokojen (za tu cenu). Problem pro nezkusene uzivatele muze byt papirova nekompatibilita aplikaci, ktera je resitelna. Dalsi neprijemna vec je, ze se tablet obcas sam restartuje v (pouze) rezimu „spanku“, takze pri praci/hrani to vliv nema, ale je to proste cista cina…

MichalOneX

MichalOneX

22.4.2013 19:42

Bullkick: Moc děkuji to co říkáte jsem očekával ale nebyl jsem si jist . Jo HOX je lenivy třeba já když jdu do práce tak abych se nevybijel baterku tak si v opeře nactu 50-70 stránek o mobilních novinkách případně jakékoliv články co mě zajímají .. Do 35 stránek je to luxus ale nad ně se to neuvěřitelne kousa a někdy se dokonce vypne a to nasere když mám vše načítat znovu a nevím kde začít .. Nadruhou stranu si chválím výdrž h one X , tím úsporným jádrem mě překvapuje.. To třeba narozdíl od mého Eva 3D se nedá ani srovnávat. Máte na one X jelly bean já už přemýšlím půl roku jestli se mi vyplatí do nej jít protože jsem četl že to není žádné terno a prej výdrž je horší , jak to vidíte vy se srovnáním s ICS ? Já se updatu bojím protože občas se stane že tovární software bývá lepší než jakýkoliv další update .. Moc Vám děkuji za rady k nezaplacení .. Jste lepší než někteří recenzenti , rád bych v budoucnu četl Vaše články když se poštěstí :)

mello

mello

26.4.2013 22:08

Bullkick: Jasne s tim vsim souhlasim. Pokud jsou hlavni kriteria cena (tedy cinan) a velke rozliseni, tak ten Cube je asi nejlepsi a nejvykonejsi volba, urcite lepsi volba nez Spark. Pokud by cena omezujici nebyla, tak neni co resit a poridit iPad. Nexus 10 jsem jeste v ruce nedrzel.

Bullkick

Bullkick

26.4.2013 22:34

@MichalOneX
Je to tak jak píšete. Mám podobné zkušenosti. Pokud jde o Jelly Bean, ten má jistá negativa, která lze za určitých okolností ignorovat. Pokud byste potřeboval bližší informace, ozvěte se mi na email: division.25@radastav.eu, rád Vám je poskytnu. Ať tu moc neřádíme s irelevantními komentáři vůči této recenzi :-)

@mello
Jistě, pokud je volba úzce závislá na ceně, není moc co řešit.

Peroxid

Peroxid

28.4.2013 23:58

Tohle už je docela starší kousek, máme ho doma od vánoc. Již 2x byl na reklamaci, protože vždy přestalo fungovat dobíjení.
Dále se taky sám od sebe 2x-3x do týdne restartuje (např. i když je položený na stole)
Nyní ho budeme posílat již po 3.

Možná jen vadný kus, ale i tak pro jistotu nedoporučuji.

majk

majk

26.8.2014 17:13

Nevím co mam dělat ???
Na tablet sem nechodil a pak sem zapoměl heslo nevím co mam dělat. prosím poradte.

RSS (komentáře k článku)