TOPlist

Kam až klesne cena? Google Pixel 8 pořád zlevňuje!

Google Pixel 8
  • Google Pixel 8 se pomalu řadí k telefonům s velmi atraktivním poměrem cena versus výkon
  • Jeho procesor nepatří k nejsilnějším, vše ale vynahradí čistý Android a výborný fotoaparát
  • Zapomenout nesmíme ani na extrémně dlouhou podporu, bude dostávat aktualizace až do roku 2030

O postupném snižování ceny jedné v vlajkových lodí společnosti Google jsme už psali, v posledních dnech se ale cena snížila u většího počtu prodejců včetně toho vůbec největšího v České republice. Jistě tušíte, kterého mimozemšťana máme teď na mysli.

Google Pixel 8 se stává stále atraktivnějším mobilním telefonem a ačkoliv chystaný Pixel 9 bude ještě lepší, na jeho představení si budeme muset počkat dlouhé měsíce. Už stávající Pixel 8 patří k nejlepším kompaktním telefonům na trhu a rozhodně má co nabídnout.

Konkurenty má vlastně pouze dva, Samsung Galaxy S24 a Xiaomi 14. Ani jeden z těchto tří mobilních telefonů není dokonalý, u každého by se dalo něco vylepšit. Xiaomi 14 má největší výkon díky procesoru Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, na stranu druhou má ale kratší podporu. Google Pixel 8 boduje čistým Androidem a fotoaparátem, v tomto směru téměř nemá konkurenci. Stále více se navíc snižuje jeho cena…

V předchozích dnech řada prodejců snížila cenu telefonu k hranici 15 000 korun, někteří prodejci se už před pár týdny dostali pod tuto hranici. Sám při nákupech nejdu jen po nejnižší ceně, ale čtu si rovněž recenze jednotlivých obchodů. V současnosti ale cena telefonu spadla natolik, že nemusíte riskovat nákupem u neznámého prodejce a můžete sáhnout po některém z prověřených obchodů (například Alza jej má za 15 490 korun), aniž byste zbytečně připláceli několik tisíc.

Cena telefonu se ještě bude snižovat, úplně výrazný propad už teď ale nečekám, minimálně do okamžiku, kdy Google představí Pixel 9. Pokud bych si vybíral telefon dnes, byl by Pixel 8 z největších favoritů. Pravděpodobně ale počkám až na Pixel 9, který se mi moc líbil na uniknutých fotografiích.

Koupíte si Google Pixel 8 nebo počkáte na Pixel 9?

Zdroj: Heureka

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)