Řada Moto G4 Android Oreo nedostane. A to i když byla aktualizace slíbena

rada moto g4 android 8

Řada Moto G4 je poměrně úspěšná, jeden z důvodů mohl být i ten, že Motorola slíbila softwarovou podporu na dva roky, takže kromě Android 7 Nougat, by měly tyto telefony dostat i Android 8 Oreo. Minulý týden se ale zveřejnil seznam Moto telefonů, které dostanou Android Oreo a právě Moto G4 chybí. Nyní společnost začala potichu odstraňovat i informace o této aktualizaci ze svých webů.

Bude řada Moto G4 letošní OnePlus 2?

Každý rok se najde výrobce, který slíbí aktualizace na nové verze Androidu, jenže pak se něco změní ve strategii společnosti a slíbená aktualizace nepřijde. U Androidu 7 Nougat to nejvíce odnesla společnost OnePlus, která slíbila aktualizaci pro model OnePlus 2, ale ta oficiálně nikdy nevyšla. Nyní má stejně našlápnuta Motorola, a to se svou řadou Moto G4.

Společnost už i „potají“ maže informace o aktualizaci na Android Oreo ze svých webů. Na obrázku výše můžete vidět předělané plakáty pro telefony Moto G4. Na úplném konci už není napsané, že se Android Oreo objeví na těchto telefonech. Informace na stránkách velkých obchodů jako je Amazon, už se také postupně začínají upravovat.

Je to rozhodně škoda, protože Motorola byla v minulosti známá svými rychlými aktualizacemi na nové verze Androidu. Například modely Moto X (2013 a 2014) dokonce obdržely nové verze Androidu ještě dříve než Nexus telefony. To už je ale nyní minulostí.

Vadilo by vám hodně, kdybyste na svůj telefon nedostali slíbenou aktualizaci na nový Android, nebo to tak moc neřešíte?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)