Menu

Řada Moto G4 Android Oreo nedostane. A to i když byla aktualizace slíbena

Řada Moto G4 je poměrně úspěšná, jeden z důvodů mohl být i ten, že Motorola slíbila softwarovou podporu na dva roky, takže kromě Android 7 Nougat, by měly tyto telefony dostat i Android 8 Oreo. Minulý týden se ale zveřejnil seznam Moto telefonů, které dostanou Android Oreo a právě Moto G4 chybí. Nyní společnost začala potichu odstraňovat i informace o této aktualizaci ze svých webů.

Bude řada Moto G4 letošní OnePlus 2?

Každý rok se najde výrobce, který slíbí aktualizace na nové verze Androidu, jenže pak se něco změní ve strategii společnosti a slíbená aktualizace nepřijde. U Androidu 7 Nougat to nejvíce odnesla společnost OnePlus, která slíbila aktualizaci pro model OnePlus 2, ale ta oficiálně nikdy nevyšla. Nyní má stejně našlápnuta Motorola, a to se svou řadou Moto G4.

Společnost už i „potají“ maže informace o aktualizaci na Android Oreo ze svých webů. Na obrázku výše můžete vidět předělané plakáty pro telefony Moto G4. Na úplném konci už není napsané, že se Android Oreo objeví na těchto telefonech. Informace na stránkách velkých obchodů jako je Amazon, už se také postupně začínají upravovat.

Je to rozhodně škoda, protože Motorola byla v minulosti známá svými rychlými aktualizacemi na nové verze Androidu. Například modely Moto X (2013 a 2014) dokonce obdržely nové verze Androidu ještě dříve než Nexus telefony. To už je ale nyní minulostí.

Vadilo by vám hodně, kdybyste na svůj telefon nedostali slíbenou aktualizaci na nový Android, nebo to tak moc neřešíte?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Michal Švarc

18.9.2017 9:18

Drsne, neni tohle uz na nejakou reklamaci? Kdyz mi vyrobce slibi aktualizaci, ja se treba i na zaklade toho rozhodnu pro telefon, a on to pak takhle zmeni?
No OnePlus timhle u me skoncil a Motorolu si take kupovat nebudu.

Jiří Dvorský

18.9.2017 10:16

Tohle není práce Motoroly, ale jejich nového majitele Lenova… Prvně jim zakázali každoměsíční bezpečnostbí záplaty ( do loňska standart), pak se pozdržel update na A7 o měsíc, update na A7.1 se zdržel o 2 měsíce a vypadalo to, že nebude vůbec..

Tommy_CZ

Tommy_CZ -1

18.9.2017 14:07

Svarc: Je to na žalobu, ale komu se chce soudit? ;)

Vojtch_scholz

Vojtěch Scholz 0

18.9.2017 15:17

Protože Motorola patří pod Lenovo, tak se ani nedivím. Před dvěma lety jsem si koupil P70, protože byla slíbená aktualizace, kterou taky zrušili. Kdysi šlo aktualizaci stáhnout změnou lokalizace na Pákistán, teď už to zakázali taky. A na webu Lenovo je, že už byla vydána.

MaXi

19.9.2017 8:39

Lenovo se ocividne snazi zlepsit postaveni Huawei na trhu :)

Tobbycz

Vojtěch Vymětal 0

20.9.2017 18:10

Dle aktualizovaného prohlášení Motoroly budou modely G4 Plus aktualizovány.

RSS (komentáře k článku)