První pohled na LG GW620 Etna, parametry + video

lg android lollipop

Nedávno jsme psali o oficiálním představení LG Etna s kódovým označením GW620. Výrobce si specifikace telefonu dlouho nechával pro sebe. To už je ale minulostí hlavně díky videu, které na YouTube koluje teprve pár desítek minut. (Ano, scénu kolem Androidu sledujeme neustále, výjimkou není ani noc :))

Ale k samotné Etně. Ta již od začátku vypadala především díky vyjížděcí QWERTY klávesnici velmi slibně. Klávesnice se skládá z pěti řad a velmi mi připomíná klávesnici z HTC Touch Pro 2. Další příjemnou novinkou je přítomnost 5MPx fotoaparátu s autofocusem a přisvětlující diodou. Nechybí Wi-Fi, bluetooth a také FM rádio. To vše bude poháněno procesorem Qualcomm s kmitočtem 528 mHz. O napájení telefonu se postará baterie s kapacitou 1500 mAh. Výhodou je v neposlední řadě také přítomnost microUSB 2.0 a standardního audio (jack) konektoru.

LG Etna - oficiální obrázek LG Etna – oficiální obrázek

Etna má přesto i své slabší stránky, například displej. Místo předpokládaného WVGA rozlišení nabídne “pouze” HVGA (displej je navíc rezistivní, tzn. půjde ovládat stylusem). Další relativní nevýhodou může být malá interní paměť o velikosti pouhých 300MB. Sice na telefonu najdeme slot pro microSD karty, i tak se ale LG moc nepředalo.

Podrobné preview LG GW620

Na videu si všimněte specifického AZERTY rozložení klávesnice. LG také nešlo v úpravách samotného systému tak daleko, jako například HTC nebo Motorola. Android v podstatě obohatilo o pár především přechodových efektů, ikon a barviček.

Preview LG GW620 (Android)

Preview LG GW620 (Android)

Oficiální představení LG GW620 (francouzsky)

Kromě specifikací byla  také uvolněna informace o zahájení prodeje. Podle různých zdrojů by měl model Etna odstartovat v průběhu října, a to nejprve ve Francii. A kde se bude pohybovat cena? U nedotované verze se pravděpodobně vyšplhá až na 450 euro (s dnešním kurzem cca 11 450 Kč). A co vy, jaký máte názor na novinku od LG?

Zdroj: Phandroid.com, JournalDuGeek.com, CnetFrance.fr

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak importovat kontakty z Gmailu do MS Outlook?

Synchronizujte Outlook se svým Androidem

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později

Komentáře (4)