Problémy se senzorem zrychlení u Xperie X Performance řeší aktualizace

problemy-se-senzorem-zrychleni-sony_ico

Řada uživatelů telefonů Sony Xperia X se v poslední době potýkala s problémy se senzorem zrychlení. Na veřejnost tato informace probublala na konci října, kdy řada majitelů uvedeného zařízení začala hlásit nefungující akcelerometr. Potíže se nejčastěji projevovaly při otáčení obsahu obrazovky, které nijak nereagovalo na skutečnou polohu zařízení. Potíže zaznamenali také hráči her, které senzory využívají k ovládání. Řešením byl restart telefonu, jenže to není z pohledu zákazníka určitě ideální.

Společnost Sony následně přislíbila opravu, která měla přijít formou aktualizace. Neuvedla však žádný konkrétní termín a do vyřešení doporučila: “Jestliže akcelerometr, gyroskop, magnetometr, senzor okolního osvětlení, senzor přiblížení, barometr nebo otočení obrazovky přestane reagovat, zkuste restartovat telefon.”

Problémy se senzorem zrychlení se projevovaly také při focení Problémy se senzorem zrychlení se projevovaly také při focení

Problémy se senzorem zrychlení řeší aktualizace

11. listopadu byla skutečně vydána aktualizace s číslem sestavení 35.0.A.1.297, která by měla problémy se senzorem zrychlení opravit. Update je určen pro varianty F8131 (jedna SIM) a F8132 (dual SIM). Aktualizace je uvolňována postupně v několika fázích, takže může trvat až několik dnů, než ji telefon nabídne ke stažení a instalaci. Řada uživatelů skutečně po aktualizaci zaznamenala vyřešení potíží. Další se podělili o zkušenost, že kromě restartu pomáhala na uvedené problémy odinstalace a opětovná instalace aktualizací Služeb Google Play dle návodu na čínském webu.

Problémy se senzorem zrychlení jsme řešili také na redakční Xperii Z3 s Androidem 6.0.1 (sestavení 23.5.A.1.291), který přestal reagovat otáčením obrazovky na polohu zařízení. Neschopnost rozpoznat polohu se projevovala také na pořízených fotografiích, které byly nesprávně otočené. Po mnoha experimentech nakonec zabral v podstatě triviální návod: vypnout v nastavení automatické otáčení obrazovky, restartovat telefon a opět zapnout automatické otáčení. Od té doby se telefon v tomto směru chová bezchybně již několik dní.

Máte telefon Sony Xperia? Narazili jste také na problémy se senzorem zrychlení? Podělte se o své zkušenosti a způsob jejich vyřešení v diskuzi pod článkem!

Zdroje: xperiablog.net, xperiablog.net, phonearena.com, 4pda.ru.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)