Představení LG V20 proběhne 6. září v San Franciscu

predstaveni_lg_v20_ico

O připravované “druhé letošní vlajkové lodi” LG V20 na našem webu určitě nečtete poprvé, takže patrně víte, že má jít do prodeje v září, a to rovnou s Androidem 7.0 Nougat. Pokud jihokorejský výrobce dostatečně zajistil výrobu a distribuci, je možné, že právě tento model bude prvním mobilem, který bude možné koupit s poslední verzí Androidu. Dle některých zvěstí má dokonce předběhnout i připravované letošní telefony Nexus od HTC, čemuž jsme se podrobně věnovali ve článku LG V20 bude první telefon s Nugátem. Co to znamená pro Nexusy?. Od včerejška je znám oficiální termín představení LG V20.

V první polovině roku byly představeny vlajkové lodě, jako jsou například LG G5, Samsung Galaxy S7 a S7 Edge, HTC M10 a mnohé další. Druhé pololetí zahájil Samsung s Galaxy Note 7, který ovšem půjde na trh s Androidem 6.0 Marshmallow. Velmi očekávané jsou nové Nexusy a velký zájem vyvolala také zpráva o chystaném představení nástupce LG V10, jehož označení V20 bylo potvrzeno pondělní tiskovou zprávou.

Termín představení LG V20: 6. 9. 2016

Nejen v rámci udržování zájmu odborné i laické veřejnosti přišla firma s dalším dílkem skládačky: termínem představení LG V20. To se odehraje na tiskové konferenci v úterý 6. září 2016 v San Franciscu, tedy téměř přesně za měsíc. Následně se má 7. září v Soulu konat samostatná akce pro korejská média. Ještě nějakou chvilku si tedy budeme muset počkat, můžeme však doufat, že čekání bude stát za to.

Pozvánka na představení LG V20 Pozvánka na představení LG V20

Pozvánka na představení LG V20, kterou jihokorejský výrobce rozeslal novinářům, klade sloganem “Play More” (“hrát více”) důraz na téma hraní. Může tím myslet jak výkon pro hraní mobilních her, tak výdrž pro přehrávání multimédií. V tomto kontextu může být zajímavé, že LG je jedním z partnerů pro platformu virtuální reality Daydream VR společnosti Google. Tématika hraní odpovídá vyznění úvodní kampaně modelu G5, i když to nutně neznamená, že mezi těmito dvěma telefony bude nějaká podobnost.

Zatím bez podrobností

Vypadá to, že LG se daří držet novinku pod pokličkou lépe než největšímu rivalovi Samsungu, o jehož novince Galaxy Note 7 bylo dlouho před oficiální prezentací známo skoro vše. O modelu V20 se neví vlastně skoro nic – jen se předpokládá a kolem poletuje spousta otazníků a spekulací. V podstatě jedinými oficiálně potvrzenými specifikacemi jsou duální fotoaparát a dvě obrazovky (jedna hlavní a druhá v podobě malého proužku). Je jasné, že výrobce bude chtít napravit nepříliš vřelé přijetí vlajkové lodě G5, takže “vé dvacítka” by měla přijít s tím nejlepším, co je v současnosti k dispozici.

Akce v San Franciscu termínově koliduje s posledními dny veletrhu IFA 2016. Těžko říct, proč LG pořádá samostatnou akci, místo aby využilo přítomnosti novinářů v Berlíně. Není to ale poprvé, například Motorola udělala něco podobného v roce 2014 při prezentaci Moto X.

Zdroje: androidpolice.com, androidauthority.com, androidcentral.com a social.lge.co.kr.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)