Menu

Predaj tabletov na českom trhu rastie

Minulý rok odštartoval produkt spoločnosti Apple iPad boom tabletov na ktorý tento rok úspešne nadviazal jeho nástupca a taktiež android tablety s novým Android OS 3.0 Honeycomb. Tie sa v zahraničí momentálne presadzujú hlavne vďaka populárnemu Asus Transformer a Samsung Galaxy Tab 10.1 dostupnému zatiaľ iba v USA.   Úspech tabletov sa už začína prejavovať aj v Českej republike, čo dokazuje tlačová správa spoločnosti CZC.CZ ( www.czc.cz).

Tisková zpráva, 18. 7. 2011, Brno

Zájem zákazníků o tablety prudce stoupá. Zatímco v minulém roce byly spíše výsadou nadšenců, za první dvě čtvrtletí roku 2011 dosáhly prodeje tabletů v e-shopu CZC.cz šestinásobku hodnot
z roku 2010
.

Prodejním trhákem první poloviny roku 2011 se staly tablety Asus EEE Pad Transformer
s dokovací stanicí
a světový bestseller Apple iPAD 2. Oba tablety byly dlouho nedostatkovým zbožím a poptávku po nich neutlumil ani nástup tradičně prodejně slabších letních měsíců.

Velký zájem zákazníků zaznamenal také model Acer Iconia Tab A500 a dvojice tabletů od Samsungu  P1000 a P1010 Galaxy Tab.

Vedle klesající ceny a zlepšujících se technických parametrů tabletů byl pro řadu zákazníků impulsem ke koupi příchod dovolených. Tablet mnozí z nich berou za ideální počítač na chatu nebo k moři – mohou jej využít jako čtečku knih, přehrávač hudby i filmů a nástroj pro surfování na internetu. Navíc je lehký, skladný a mívá slušnou výdrž na baterie,“ uvedl marketingový ředitel společnosti Marek Šalanda.

Stejně dynamický vývoj vykazuje také prodej příslušenství k tabletům. Ze statistik také vyplývá, že téměř 100 % zákazníků si ke svému tabletu koupilo alespoň jeden kus dalšího příslušenství. Největší zájem je o ochranná pouzdra a obaly, ve druhém čtvrtletí roku 2011 také o nabíječky do auta.

 

Komentáře

Štěpán

Štěpán

19.7.2011 13:38

Škoda jen, že nikde není možnost si je předem osahat. Třeba bych už jeden taky měl, ale nebudu kupovat zajíce v pytli.

Mem

Roman Nepšinský 0

19.7.2011 14:08

Štěpán: já kupoval A500 v Electroworldu (za stejnou cenu jako u prodejců typu CZC nebo Alza), a normálně jsem si ho (i s dětmi ;)) zkoušel

Luky

Luky

19.7.2011 16:21

Ja cekam az vyjdou ty ocekavane Sony tablety a asi pudu do te S2 s tima dvouma obrazovkama :)

RSS (komentáře k článku)