Položili jsme operátorovi otázky na téma aktualizací pro G1

T-Mobile G1

Česká lokalizace dostupná v horizontu několika týdnů a bezplatné aktualizace systému Android, máme odpovědi na vaše nejčastější dotazy.

V našich e-mailovoých schránkách se hromadí dotazy vás, čtenářů, týkající se především dostupnosti aktualizací pro telefon T-Mobile G1. Z vašich dotazů jsme vybrali ty nejčastější a položili je za vás samotnému operátorovi. Kromě samotných aktualizací jsme se ptali také na českou lokalizaci a další dostupné telefony se systémem Android.

V současnosti nabízíte zákazníkům pouze bílou variantu G1, plánujete uvést také černou variantu telefonu?
T-Mobile: Sledujeme poptávku po této barevné variantě a pokud o ni bude zájem, do portfolia ji zařadíme.

Plánuje T-Mobile provádět aktualizace telefonu G1 a případně jakým způsobem?
T-Mobile: Aktualizace budou prováděny automaticky, prostřednictvím mobilní sítě. Zákazníkům navíc zaručíme, že jim nebude účtován datový přenos souvisejícím se stažením aktualizačního balíčku (i když nebudou mít aktivováno žádné datové tarifní zvýhodnění).

Bude možné nahrát aktualizace také na telefony G1 koupené v zahraničí?
T-Mobile: Aktualizace budou prováděny stejně jak v předchozím případě. Nicméně aktualizace probíhají na základě dohod mezi Google a jednotlivými operátory a časování aktualizace pro telefony zakoupené v jiných zemích se může lišit.

Půjde u aktualizací o vlastní verze (upravené pro ČR trh) nebo stejné jako v zahraničí?
T-Mobile: Aktualizace pro jednotlivé trhy jsou prakticky shodné a do budoucna lze očekávat spíše minoritní odlišnosti.

V současné době pracujete na české lokalizaci pro G1. Jakým způsobem si bude moci současný majitel G1 svůj telefon počeštit?
T-Mobile: Čeština bude součástí jedné z připravovaných aktualizací a bude provedena opět automaticky prostřednictvím mobilní sítě. Dostupnost předpokládáme v horizontu několika týdnů.

T-Mobile USA se podle zprávy z minulého týdne chystá v roce 2009 uvést další telefony se systémem Android. Operátor O2 5. února na tiskové konferenci v Mnichově potvrdil pro rok 2009 6-8 telefonů s Androidem. Můžeme se v roce 2009 těšit na podobné telefony u T-Mobilu také u nás? Případně v jakém období?
T-Mobile: Nabídku telefonů s Androidem máme zájem rozšiřovat, nicméně v současné době nemůžeme poskytnout bližší detaily k jejich časové dostupnosti.

Děkujeme T-Mobile ČR za poskytnuté odpovědi.

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)