Troufalý patent: Dron od Xiaomi půjde ovládat krokoměrem

xiaomi drone patent

Představení nového TOP modelu společnosti Xiaomi se blíží, stejně tak ale na internet unikl velice zajímavý patent. Ten se sice netýká přímo Androidu, ale chystaného dronu a jeho ovládání krokoměrem Mi Band. Jak by to mělo fungovat?

Smartphony Xiaomi zažívají celosvětový růst a zvyšující se oblibu, v našich končinách je to složitější zejména kvůli omezené LTE konektivitě. I tak mohou ale čeští uživatelé používat povedené příslušenství a další produkty této čínské společnosti. Jmenujme například povedená sluchátka, power banky, akční kamery či třeba krokoměr Mi Band. A právě u něj se dnes trochu zastavíme.

Již dříve pronikaly na internet spekulace, že by se Xiaomi mohlo pustit do dalšího odvětví – vrtulových dronů. A tento fakt potvrzuje i zveřejněný patent, který spojuje drony a zmíněný krokoměr Mi Band. Podle patentu by totiž mohl Mi Band posloužit jako nástroj, pomocí kterého bude dron sledovat uživatele. V praxi by to mohlo fungovat tak, že vzletíte s dronem, provedete speciální gesto s Mi Bandem na ruce a dron vás začne sledovat a natáčet. Jistě si dovedete představit, že pro tvorbu akčních záběrů to může být skvělý pomocník.

xiaomi patent dron

O samotném dronu se toho příliš neví – podle patentu by měl disponovat kamerou a cena by se měla pohybovat okolo 154 dolarů na domácím trhu, tedy v přepočtu 3 700 Kč bez DPH. Skvělá cena. Ovládat by se přitom mohl přímo telefonem s Androidem, což by na Xiaomi celkem pasovalo. Celá záležitost je prozatím pod rouškou tajemství. Zlom by ale mohl přijít právě 24. února, kdy se dočkáme telefonu Xiaomi Mi5. A možná i drona.

zdroj: gizchina.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)