Menu

Troufalý patent: Dron od Xiaomi půjde ovládat krokoměrem

Představení nového TOP modelu společnosti Xiaomi se blíží, stejně tak ale na internet unikl velice zajímavý patent. Ten se sice netýká přímo Androidu, ale chystaného dronu a jeho ovládání krokoměrem Mi Band. Jak by to mělo fungovat?

Smartphony Xiaomi zažívají celosvětový růst a zvyšující se oblibu, v našich končinách je to složitější zejména kvůli omezené LTE konektivitě. I tak mohou ale čeští uživatelé používat povedené příslušenství a další produkty této čínské společnosti. Jmenujme například povedená sluchátka, power banky, akční kamery či třeba krokoměr Mi Band. A právě u něj se dnes trochu zastavíme.

Již dříve pronikaly na internet spekulace, že by se Xiaomi mohlo pustit do dalšího odvětví – vrtulových dronů. A tento fakt potvrzuje i zveřejněný patent, který spojuje drony a zmíněný krokoměr Mi Band. Podle patentu by totiž mohl Mi Band posloužit jako nástroj, pomocí kterého bude dron sledovat uživatele. V praxi by to mohlo fungovat tak, že vzletíte s dronem, provedete speciální gesto s Mi Bandem na ruce a dron vás začne sledovat a natáčet. Jistě si dovedete představit, že pro tvorbu akčních záběrů to může být skvělý pomocník.

xiaomi patent dron

O samotném dronu se toho příliš neví – podle patentu by měl disponovat kamerou a cena by se měla pohybovat okolo 154 dolarů na domácím trhu, tedy v přepočtu 3 700 Kč bez DPH. Skvělá cena. Ovládat by se přitom mohl přímo telefonem s Androidem, což by na Xiaomi celkem pasovalo. Celá záležitost je prozatím pod rouškou tajemství. Zlom by ale mohl přijít právě 24. února, kdy se dočkáme telefonu Xiaomi Mi5. A možná i drona.

zdroj: gizchina.com

 

Komentáře

Faktuzorigamaxik

5.2.2016 19:10

Jen si nedokážu představit, jak mě čínský krám dokáže slušně zaostřit a dron opravdu dobře následovat.
Současné zařízení od Xiaomi mají pouze jednu zajímavou vlastnost, a to cenu. Zbytek je tragický a pokud jde o například kamery, bez optické stabilizace, směšného FOV, normálního podání barev, skutečné snímkovací frekvence bez rozmazávání oproti konkurence atp. si prostě nedokážu představit, že mě sleduje dron stejné značky.

ps: S DJI phantom 3 funguje výše uvedené taky, jen to neděláte pomocí krokoměru, ale prostě dáte sledovat daný objekt který zaberete na kameře nebo určíte parametry, které následné následování samy zajistí :)

Masa

z aplikace
5.2.2016 19:40

když si to nedokážeš představit, tak tady netlachej, náhražko

dunco

z aplikace
5.2.2016 22:10

Faktjsemkokot :já si zase nedokážu představit jak vypadá takový hňup jako jsi Ty. Už jsem na Tebe nechtěl reagovat, ale takové komentáře co tady čtu od Tebe každý den, Ty jsi se nenarodil, ale Tebe slunko vytáhlo z hovna, jinak to není možný.

Mis012

z aplikace
5.2.2016 22:15

@dunco klidne kdi reagovat nemusel, na tvuj konstruktivni komentar neni nikdo zvedavy

dunco

z aplikace
5.2.2016 22:31

Mis012:nejdříve se nauč česky a pak můžeš na mě reagovat.

luigi.az

z aplikace
6.2.2016 10:33

dunco souhlasim. faktuz… opravdu nechape o co se xiaomi snazi. nerikam ze ma perfektni produkty ale dost dobre ano. ne kazdy ma x tisic aby si poridil spickovy dron nebo kamerku kde plati predevsim za znacku. sam vlastnim jak naramek tak i zminenou kamerku a pri porovnavani s kolegou ktery ma GoPro 3 silver mi jen zavidi jake podani barev a vlastnosti v mensinove cene mam. nerikam ze bych GoPro nechtel ale kdyz si nemuzu neco dovolit protoze nemam skvelou praci jako nasi zakonodarci tak i tato kamera nebo jine zarizeni poslouzi perfektne a za zlomek ceny ;-)

lggl

z aplikace
6.2.2016 10:50

Luigi máš pravdu faktuž….. Mele ke všemu nějaké nesmysli kdyby jsi mu dal kameru od xiaomi a otiskl na ni značku SAMSUNG tak se u toho udělá. ( již 3 roky žádné zařízení od této značky nevlastní ani jeho 186 zaměstnanců) jinak xiaomi jde hodně dopředu. Čas kdy bude podporovat všechny lte sítě u nás brzy přijde a pak se tato značka bude u nás prodávat jedna báseň.

Tydlii

Vojta Tydlitát 0

z aplikace
6.2.2016 11:16

@faktuz… @dunco atd… Jdětě se hádat jinam kidi!

Tydlii

Vojta Tydlitát 0

z aplikace
6.2.2016 11:16

*jděte

Faktuzorigamaxik

6.2.2016 16:28

dunco: Děkuji že jsi nám opět předvedl, že nejsi schopný reagovat slušně a k tématu ♥

Masa

z aplikace
6.2.2016 17:20

ajaj, faktuz dostal vycházky.

nosac

z aplikace
7.2.2016 10:33

Dunco, ten tvůj první komentář mně fakt rozesmál. Originální.

Zbynek_trnka

Wulfher 4

8.2.2016 7:38

Dunco: jj taky mě ta tvoje hláška rozesmála :-)))

RSS (komentáře k článku)