I staré železo může být zajímavé, tvrdí parodie na Nexus 6/Pixel

nexus-6-stare-zelezo-2

Okolo nových smartphonů Google Pixel je stále pořádný humbuk. Stejně tak jako u nás, tak i na dalších a zahraničních webech se můžete dočíst spoustu zajímavých informací, jako třeba tu o zajímavé výdrži na nabití. Všude se téma Pixelů propírá donekonečna. Nyní se ale objevil uživatel YouTube, který nám připomíná, že starší „železo“ ještě nemusí nutně patřit do šrotu. Jeho parodie, která kříží smartphone Nexus 6 s propagačním videem na Google Pixel se v našem oboru stala hitem a za pouhé dva dny má již více než 100 000 shlédnutí.

I parodie může dát poučení

Parodii zveřejnil na svém YouTube kanálu uživatel Superior Sandbox, který pro její výrobu použil oficiální propagační materiály Nexusu 6, pár triků použitých z videa „Introducing Pixel“ od Googlu a pár vlastních záběrů. Prvotním cílem parodie je samozřejmě zábava. Na druhou stranu ale video poukazuje na to, že dva roky „starý“ telefon vlastně vůbec nemusí být starý, a že všechny ty vylepšení, kterých se dočkáváme každý rok, vlastně mohou působit jako fraška.

Parody │Nexus 6 Parody [Original]

Parody │Nexus 6 Parody [Original]

Existuje přitom jen málo funkcí, které Nexus 6 nemá a novější Nexusy či Pixely ano. Naopak video naráží na to, že některé zajímavé a žádané funkce již nové přístroje nenabízí, zatímco ten starý Nexus jimi disponoval. Popravdě, měli jsme co dělat, abychom se při sledování videa nesložili na zem upřímným smíchem. Zároveň si ale uvědomujeme, že to všechno, z čeho si tato parodie dělá legraci, je čistá pravda.

Introducing Pixel, Phone by Google

Introducing Pixel, Phone by Google

Video zároveň poukazuje na to, že videa, která Google ke svým smartphonům vydává, nejsou zrovna inovativní. Jak jsme již zmínili, k vytvoření videa použil autor oficiální propagační materiály k Nexusu 6, zejména tedy jeho seznamovací video. Je zajímavé vidět, že například zpomalené a zrychlené rotace, ale i další prostřihy a efekty, které nám ukazují design telefonu, byly k vidění již před lety, a že stejné triky nám Google předvádí stále dokola, zatímco divák nad tím nijak nepřemýšlí.

https://www.youtube.com/watch?v=wk-PY2dBKaA

Co říkáte na parodii vy? Pobavila vás? Nebo spíše rozesmutnila? Jste toho názoru, že by se měl vývoj zrychlit nebo naopak zpomalit? Nebo je snad vše dané jen myšlením lidí, kteří mění telefony, i když vlastně vůbec nemusí? Diskuze pod článkem je tím nejlepším místem, kde můžete svůj názor vyjádřit.

Zdroj: youtube.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)