Menu

Ohlédnutí za Google Developer Day 2011 v Praze

V úterý 18. října se v Praze v hotelu Clarion konala v pořadí čtvrtá konference pro vývojáře ze střední Evropy – Google Developer Day 2011. Česká republika měla tu čest být mezi osmi zeměmi, ve kterých se tato konference koná.

Náš zpravodajský portál měl, stejně jako v loňském roce, možnost na místě vystavovat nejnovější mobilní telefony a tablety se systémem Android. Na jednom místě se tak sešlo více než 34 zařízení, z toho 11 tabletů a 23 telefonů. Mezi nimi se našlo mnoho ještě poměrně horkých novinek, které jsme měli možnost ukázat veřejnosti mezi prvními u nás. Za všechny zmiňme Samsung Galaxy Note a Galaxy Tab 7.7 se Super AMOLED Plus displejem.

Na místě jsme také topili vodotěsné novinky s Androidem – Samsung Galaxy Xcover a Sony Ericsson Xperia Active. Oba telefony celý koupací maraton nakonec ve zdraví přežily.

Celkem si návštěvníci GDD mohli prohlédnout zařízení od devíti výrobců. Mezi oblíbené patřily:

Všem výrobcům a distributorům výše uvedených značek bychom ještě jednou rádi poděkovali za zapůjčení přístrojů. První pohledy mnoha z výše uvedených zařízení budeme také postupně zveřejňovat.

Kromě telefonů a tabletů si návštěvníci konference mohli prohlédnout projekty účastníků Open Call soutěže o Android ADK kity od Googlu. K vidění byly projekty jako infotabule ovládaná z telefonu, robot pohybující se dle laserového ukazovátka či dotyková tabule reagující na povrchové napětí vaší ruky. O těchto projektech chystáme podrobnější články, na které se můžete v brzké době těšit.

Letošní GDD ale bylo samozřejmě také o celém dni přednášek. Ty se točily kolem čtyř hlavních oblastí – Android, Chrome a HTML5, Cloud a Geo & Social. Na všechny přednášky se můžete už nyní podívat na Youtube kanále Google ČR.

Pokud se chcete o proběhlém GDD 2011 dozvědět více, případně jste na místě byli a chcete se s ostatními podělit i o jiné než Android zážitky, mrkněte na otevřený sběrný dokument s videi, fotografiemi, články, a tak…

Závěrem bychom chtěli poděkovat Google ČR za pozvání na letošní GDD. Budeme se těšit snad zase za rok na Google Developer Day 2012.

Foto: Martin Klapetek, Google ČR

 

Komentáře

Libor

Libor

23.10.2011 16:38

Mám dotaz jak je to se Sony Ericssonem xperia Avctive a její vodě odolnosti nebo vodotěsnosti dvě slova dva významy. Prý v papírech u telefonu je napsané nevystavovat vodě atd. Nevím co tam přesně je, ale někde jsem to četl a z toho vyplynulo že když ho utopíte :) Tak Vám ho nereklamují. Vaše blbost. Ten chlápek co to psal tam dodal že v obchodě mu řekli že je jediný kdo si přečetl ty materiály :D Tak jak to je děkuji za odpověď.

Libor

Libor

23.10.2011 16:44

Jestli nebude vadit hned další komentář a odkaz tak tady jsem to četl: http://mobilni-telefony.heureka.cz/sony-ericsson-xperia-active/recenze/ V recenzích od pana Libora a certifikát IP67 PS. shoda jmen :)

Jan Šesták

23.10.2011 17:23

Dobrý den, tyto telefony nebývají certifikovány IP67, ale většinou výrobce jen uvádí, že jejich odolnost odpovídá tomuto stupni. Určitě si umí každý z nás představit, že utopit lze každý telefon a při reklamaci se asi těžko pozná, jak dlouho telefon ležel ve vodě nebo zda nebyla jedna z krytek odkrytá. Jak je to v tomto případě s reklamací Vám neporadím, nemám s tím zkušenosti. Nejlépší bude zavolat nebo napsat přímo do Sony Ericssonu a požádat je o vyjádření.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

24.10.2011 0:21

Vodotěsnost a voděodolnost byly vždy velmi ožehavé otázky u elektroniky všeobecně. Přiznám se, že jsme podrobněji nestudovali manuál k jednotlivým telefonům, ale před utopením v našem SvetAndroďácekém akvárku jsme si raději vyžádali souhlas jak od Samsungu tak od Sony Ericssonu :).
Bylo uděleno.
Počítali jsem u obou modelu že splňují normu IP67, což znamená že zvládnou ponoření na 30 minut do hloubky jednoho metru.
Z praktických testu na GDD jsme si my i někteří návštěvníci na vlastní kůži vyzkoušeli, že oba modely jsou opravdu vodotěsné (je potřeba uzavřít všechny krytky :)).

Vniknutí kapaliny je u většiny běžných výrobků důvodem k oprávněné zamítnutí reklamace. U telefonu, které jsou vyloženě určeny do outdoor podmínek, by se o tom dalo polemizovat :). Vždy ale pozorně čtete záruční podmínky, které jsou směrodatné pro uplatnění záruky.

Bobek

Bobek

24.10.2011 9:42

Jeste tam byly dva zajimava televizni projekty – uz GoogleTV od SONY a pak alternativa (ktera se tedy casem stane take GoogleTV) od nangu.TV a KAONu. Zjednodusene receno – stb (set-top-box) s Androidem.

RSS (komentáře k článku)