Obří hybrid ASUS Fonepad má potvrzené datum vydání i překvapivou cenovku

asus-fonepad-k004

S křížencem tabletu a telefonu ASUS Fonepad jsme vás již velmi podrobně seznámili v únoru. Tahle zajímavá mašinka kombinuje (na poměry telefonu) obrovský sedmipalcový displej s poněkud netradičním výběrem hardwaru. Jsme zvyklí, že v podobných přístrojích najdeme nějaké řešení od Qualcommu nebo některý z čipů rodiny Tegra. Jenže ASUS sáhl v tomto případě po řešení od Intelu. Ano, čtete správně – v útrobách Fonepadu najdete procesor Intel Atom Z2420 na frekvenci 1,2 GHz. Tedy procesor, který bychom podle názvu spíše očekávali u nějakého low-endového netbooku. Jenže vzhledem k tomu, že tablety táhnou a netbooky celkem úspěšně vytlačují z trhu, má to nejspíš svoji logiku.

fonepad (25)-580-90

Krom neobvykle zvoleného procesoru najdeme “na palubě” 16 GB úložného prostoru, 1 GB RAM, sloty na microSD a microSIM. Fotoaparát má rozlišení pouhé 3 MPix, ale osobně si nedokážu dost dobře představit, jak někdo s takovýmhle mackem fotí (i když…). Na přístroji samozřejmě najdeme i přední kamerku pro videohovory. Baterie má solidní kapacitu 4270 mAh. Přístroj nejprve dorazí na trh se systémem Android 4.1.2 Jelly Bean, ale ASUS ujišťuje, že update na 4.2 dodá, jak nejdříve to bude možné.

Tak, konečně se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu: ASUS potvrdil, že “tabletofon” se v předprodeji objeví již tento týden na Amazonu, Carphone Warehouse a Sainsbury’s, přičemž první kusy dorazí na sklad koncem dubna. Cena? Velmi sympatická! 275 USD nebo 179.99 Liber – tedy stejně jako Nexus 7. V našich končinách lze už v některých eshopech rovněž najít předobjednávku a to s cenou kolem 6190 Kč. Je chvályhodné, že se ASUS snaží držet cenu svých zařízení v různých koutech světa na podobné úrovni.

Pokud vám nevadí o něco slabší výkon Intelu Atom, pak Fonepad jasně trumfuje nad Nexusem 7 díky zabudovanému telefonnímu modulu a slotu na microSD karty.

Update: Evropská verze bude nakonec zcela bez zadního fotoaparátu, děkujeme čtenáři za upozornění

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

 

Zdroj:  TechRadar

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)