Obchod Play v další aktualizaci upravuje vzhled vyhledávání

obchod_play

Před dvěma týdny jsme informovali o aktualizaci klientské aplikace Obchodu Play na verzi 5.2 a dnes tu máme zprávu o dalším updatu, který by měl započít v nejbližších hodinách. Zásadní novinku této verze představil návrhář uživatelského rozhraní – softwarový inženýr Kirill Grouchnikov z Googlu, který často vypouští informace o provedených úpravách UI.

Na animaci níže můžete vidět, v čem spočívají provedené změny, týkající se primárně horní části aplikace. V Obchodě Play dle obrázku nahradí barevný akční panel (“action bar”) bílé vyhledávací pole, ve kterém se vrací animace “hamburgerové nabídky”, jež se proměňuje v šipku.

Obchod Play v další aktualizaci upravuje vzhled vyhledávání Obchod Play v další aktualizaci upravuje vzhled vyhledávání

Provedená změna je poněkud kontroverzní, neboť Google již nějakou dobu prosazuje akční panely jako prostor v určité barvě, kde jsou nabízeny konkrétní funkce a vlastnosti. Existuje přinejmenším několik dokumentů na oficiálním webu Androidu, kde je probírán panel akcí a důležitost jeho vzhledu z hlediska konzistence a znalosti mezi uživateli. V případě provedené změny to ovšem vypadá, jako by se Google zcela oprostil od této myšlenky.

Aktualizace na novou verzi zatím ještě patrně nebyla vypuštěna do světa – nejspíš se tak ale stane velmi brzy. Dejte nám vědět v diskuzi pod tímto článkem, jakmile ji dostanete, případně přidejte své názory a postřehy na nové provedení vyhledávání. Instalační APK balíček zatím není k dispozici.

Zdroje: Droid Life, +Kirill Grouchnikov, Phandroid, Android Headlines, Android and Me, Android Authority.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)