Nvidia Shield Tablet dostává aktualizaci na Lollipop – co je nového?

nvidia shield tablet cover

Před pár dny jsme vás informovali o skutečnosti, že Nvidia Shield Tablet začne 18. listopadu dostávat OTA update na Android 5.0 Lollipop. Podle některých zdrojů aktualizace začala ještě o něco dříve, konkrétně v noci ze včerejška na dnešek. My už jsme rovněž úspěšně aktualizovali a tak se můžeme podívat, co je nového.

Logicky největší změnou je vzhled. Android 5.0 přinesl jeden z největších designových posunů v historii Androidu. Takzvaný material design, který sází na barvičky a také trochu “flat design” se mi líbí a jsem rád, že se Google nebál změny. Přepracováno je takřka vše od vzhledu menu po notifikační lištu.

Řadou změn prošly i nativní aplikace od Nvidie. Novinky nejsou pouze grafické, ale rovněž přibyly nové funkce. Zářným příkladem je takřka úplně přepracovaná aplikace Dabbler, která dostala přídomek 2.0. I když nejsem žádný malíř, hodně se mi líbí simulace olejomalby na plátně. Rovněž se změnily kontextové nabídky.

Musíme uznat, že Shield se nám líbil již v létě, kdy jsme ho recenzovali. Jako vždy se aktualizace snaží vylepšit rychlost a stabilitu celého zařízení, což se jí, myslíme, daří. Podtrhnout musíme, že Nvidie svůj update vypouští pár dní po aktualizaci Nexusů, čímž si říká o plusové body. Dodejme, že aktualizační balíček má něco málo přes 700 MB.

nvidia-shield-tablet update

Dnes se k nám rovněž dostalo info, že Nvidii už se podařilo spustit první server Nvidia GRID v Evropě před plánovaným uvedením v prosinci. Aktuálně tak paříme Alana Wakea nebo Grid RaceDriver. O naše pocity se s vámi brzy podělíme.

Screenshot_2014-11-18-16-43-43

Už se k vám aktualizace dostala?

hlasovat tlacitko

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)