Nový Google Play 4.4 přinese drobná vylepšení

play_ico

Na webu se objevilo několik snímků obrazovek, ukazujících příští verzi Obchodu Play (Google Play Store) v podobě, ve které bude fungovat v Androidu 4.4 KitKat. Shodou okolností je číslo následující verze Obchodu Play také 4.4. Jako první zveřejnili obrázky redaktoři serveru Android Police, takže se můžeme podívat a zjistit, že Obchod Play se dočká poměrně zásadního redesignu.

Obrázky jsou to nesporně zajímavé, protože je na nich vidět neustále probíhající dolaďování aplikace. Jednou z novinek je boční výsuvná navigace, která usnadňuje přechod mezi sekcemi Store home, My movies & TV, Shop, My Wishlist a Redeem (nabídka se bude lišit podle toho, které sekce jsou dostupné v jednotlivých zemích). Stávající Obchod Play verze 4.3.11 má tuto nabídku v pravém horním rohu, jak můžete vidět na šestém snímku – tam v nové verzi zůstane jen nastavení a nápověda.

Nová verze Obchodu Play přijde s výsuvnou nabídkou Nová verze Obchodu Play přijde s výsuvnou nabídkou

Nová verze Obchodu Play přijde s výsuvnou nabídkou Nová verze Obchodu Play přijde s výsuvnou nabídkou

Další obrázky ukazují postupující trend grafického prostředí ve stylu karet, které jsme poprvé mohli vidět v Google Now. Nejnovější Obchod Play se s velkou pravděpodobností po vizuální stránce přiblíží stávajícímu Gmailu.

Vpravo nahoře zůstane jen nápověda a nastavení Vpravo nahoře zůstane jen nápověda a nastavení

Možnosti nastavení nové verze Obchodu Play Možnosti nastavení nové verze Obchodu Play

Takto vypadá nabídka v současné verzi Takto vypadá nabídka v současné verzi

Aplikace Obchod Play 4.4 bude údajně kompatibilní se zařízeními s Androidem 2.2 Froyo a novějšími.

Pokud byste si chtěli nový Obchod Play osahat a vyzkoušet, zatím vás budeme muset zklamat – v tuto chvíli není příslušný APK balíček dostupný ke stažení. Není ani známo, kdy přesně bychom se měli dočkat uvolnění aktualizace. Dá se ale předpokládat, že nejpozději se tak stane při představení Androidu 4.4 KitKat.

Zdroje: Android Authority, Android Police.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)