Systém CyanogenMod pro HTC One neobsahuje Sense a BlinkFeed

HTC-One_Silver-580-100

Nadstavby uživatelského rozhraní, které do svých telefonů dodávají samotní výrobci, jsou oblíbeným tématem pro debaty a flamewary. Někdo je považuje za užitečnou věc a prvek, který dodává každé značce osobitou tvář, jiní zase preferují co nejzákladnější vzhled Androidu, který si mohou snáze upravit.

h9QEcsTl

Pokud patříte k těm, co mají TouchWiz, Sense a další vylepšení rádi jako upíři česnek, určitě s povděkem vítáte alternativní systémy, které si do svého zařízení můžete “flashnout”. Právě CyanogenMod vycházející z open-source operačního systému Android 4.2.2 patří mezi nejoblíbenější volby. Ten se nyní dostává i na nové HTC One, ale zatím se jedná jenom o tzv. “nightly” sestavení, což znamená, že ne vše musí nutně fungovat. Je to případ i tohoto buildu. Odstraňuje sice nadstavbu Sense a domácí obrazovku BlinkFeed, na druhou stranu ale třeba zatím nefunguje infračervený ovladač a zákazníci zahraničního T-Mobilu upozorňují na nefunkční Wi-Fi hovory. Navíc i klasické GSM volání je prý také tak trošku náladové.

vO5grxpl

Pokud ale máte rádi Android v jeho nejčistší podobě (AOSP), můžete se pomalu těšit na den, kdy bude CyanogenMod pro toto zařízení stabilní. Už to určitě nebude dlouho trvat. Jako vždy upozorňujeme, že pokud byste měli chuť zkusit si nedokončený build nainstalovat, děláte to na vlastní riziko. Veškeré informace o flashování najdete v příslušném vláknu na XDA Developers.

 

Zdroj: XDA Developers

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)