Menu

Novinky ve webové verzi Google Play

Včera začala vývojářská konference Google I/O 2012, která přinesla celou řadu novinek. O novinkách ve webové verzi Obchodu Play/Google Play ale během úvodních přednášek nepadla ani zmínka. Pojďme se tedy podívat, co přináší!

Pokud jste přihlášeni k účtu Google, otevřete ve webovém prohlížeči Google Play a přejděte do sekce Moje aplikace Android.

Sekce Moje aplikace Android

Sekce Moje aplikace Android

Přes horní lištu můžete přepínat mezi všemi telefony a tablety, které máte spojené se svým účtem. U každého zařízení uvidíte aplikace, jež jsou na něm nainstalovány.

Všechna zařízení spojená s daným účtem

Všechna zařízení spojená s daným účtem

Zatímco dosud bylo možné aplikace na dálku pouze instalovat, nyní lze také odinstalovávat. Stačí klepnout na ikonu s košem a potvrdit v následujícím dialogu.

Kliknutím na ikonu koše aplikaci ze zařízení odinstalujete

Kliknutím na ikonu koše aplikaci ze zařízení odinstalujete


Potvrzení odinstalace

Potvrzení odinstalace

Kromě toho je také možné programy, které jsou dostupné v novější verzi, na dálku aktualizovat. Poznáte je podle šedivého tlačítka Aktualizovat.

Vzdálená aktualizace aplikace

Vzdálená aktualizace aplikace

Zběžně jsme obě nové funkce otestovali a můžeme konstatovat, že fungují naprosto perfektně. Už tak nebudete muset kvůli aktualizaci jedné aplikace vytahovat telefon z kapsy :).

Níže pak v sekci Další aplikace v mé knihovně najdete programy, které jste někdy měli nainstalované, ale v současnosti se v zařízení nenacházejí.

Další aplikace, které jste měli v telefonu

Další aplikace, které jste měli v telefonu

Další drobností, která potěší, ale v našem případě ještě nefungovala 100%, je zobrazování náhledových obrázků telefonů a tabletů v dialogu pro výběr zařízení, na které má být aplikace nainstalována.

V českém Google Play se zatím zobrazuje ikonka jen u jednoho telefonu

V českém Google Play se zatím zobrazuje ikonka jen u jednoho telefonu

Zdroje: DroidLife, AndroidSPIN, Android Police a Android Phone Fans.

 

Komentáře

Jarda

Jarda

28.6.2012 12:32

Asi tam mají chybu :) Neumí to aktualizovat systémové aplikace. V mobilu mám nabídku na aktualizaci Google+, ale v Play není k dispozici možnost ji aktualizovat. Na tlačítku je napsáno “SYSTEM APP”.

Sir Sprice

Sir Sprice

28.6.2012 12:33

Já už mám ve svém HTC One X i novější Google Play z JB

VK

VK

28.6.2012 13:05

A furt nejde dělat fronty :(. Copak nechápou, že stahovat v našich podmínkách jde prakticky jen přes Wi-Fi?

Ondřej Gardavský

Ondřej Gardavský

28.6.2012 13:06

Ještě by mohli přidat možnost mazání položek z toho seznamu aplikací, které jsem měl někdy nainstalované a bude to dokonalé – po delším čase a různých experimentech v tom začíná být docela bordel a hodně dlouho trvá, než v tom seznamu něco najdu (když ty aplikace navíc není možné nijak třídit), což imho trochu popírá prapůvodní myšlenku této funkce. Některé aplikace byly opravdu jen jednorázové experimenty nebo nefungovali/nelíbily se – nemám v plánu je znovu instalovat a v seznamu jen zabírají místo. Pokud by tam byly nějaké možnosti pro správu, tak by z toho šel udělat seznam “stálic”, tj. aplikací, které aktivně používám na svých zařízeních a při koupi nového přístroje či přechodu na jinou ROM bych je pak mohl všechny (nebo jen některé) pohodlně nainstalovat z webu…

karel

karel

28.6.2012 13:15

Jardo, Google nevi o systemovych aplikacich, ktere mas v telefonu.. Prehled si udrzuje jen u aplikaci instalovanych pres Play.

Scalex

Scalex

28.6.2012 13:27

Přesně to, o čem píše Ondřej Gardavský, vadí i mně. Nemluvě o tom, že Google natvrdo ten seznam dalších aplikací udělal dvacetistránkový, takže u mne momentálně ten abecední seznam aplikací končí písmenem S a dál se nedostanu. Nedomyšlenost a fail.

Ano, taky bych z toho rád měl “seznam stálic” a ne seznam věcí, které jsem vyzkoušel a po deseti vteřinách znechuceně odinstaloval.

Roman

Roman

28.6.2012 13:31

No, nevím, je to pořád takové chaotické.
Třeba možnost “Odinstalovat” jaksi nemám :(

Lestr

Lestr

28.6.2012 13:33

souhlasím s Ondřejem a Scalexem, taky bych přidal tuto možnost mazání v tomhle seznamu …. snad to časem bude možné ……

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

28.6.2012 13:36

To: Lestr, Ondřej a Scalex
Přidávám se k bandě :)
Ano, přesně tak. Kdyby alespoň fungovala nějaká možnost synchronizace toho, co mám v telefonu PRÁVĚ TEĎ.
Zajímavé, že třeba u AppBrainu tohle funguje v pohodě….

Charlie

Charlie

28.6.2012 13:44

2Karel:
mě se teda v Play systémové aplikace (facebuk a google+) taky ukazují. Byly v telefonu, nikdy jsem je tam nenahrával ani neaktualizoval.

Mira

Mira

28.6.2012 14:22

Mozna hloupa otazka, ale jak muzu zjistit jake mi pujdou app na tablet Asus tranformer 300 pres Google play, kdyz onen tablet jeste nemam.

Smithy

Smithy

28.6.2012 14:32

Nějak mi chybí seznam všech zakoupených aplikací pěkně na jednom místě :-( .. nebo jsem jenom slepej a nevím kam kliknout? :-D

Beam

Beam

28.6.2012 14:52

Kdyz tam vidim tech zarizeni, nevite jestli jdou vymazat?

Hunter

Hunter

28.6.2012 15:52

Taky by mne zajímalo jak se dá odstranit zařízení ze seznamu.mám tam 3 telefony co už dávno nemám…

vodnik33

vodnik33

28.6.2012 16:08

Odinstalace a aktualizace aplikací přes web? To fakt nutně potřebuju?! Proč se přidávají nové funkce, když pořádně nefunguje to, co tam je. Viz seznam aplikací (mimochodem mě končí seznam na písmenu C). A vyhledávání na Google play, to je kapitola sama pro sebe.

Marek Štafl

Marek Štafl

28.6.2012 18:36

Osobně mi to teda moc perfektně funkční nepřipadá! Z Google Play mám nainstalováno 37 aplikací, ale na webu mi to v části Nainstalované aplikace ukazuje jen 9. Takže to spíš nefunguje, než funguje. Kdyby tam chyběla jedna nebo dvě, tak si člověk řekne, že se vloudila chybička, jenže když jich chybí 28, tak se to dá považovat za naprosto nefunkční.
A s tím seznamem “kdysi nainstalovaných” aplikací je to taky pravda. Je tam toho hromada i aplikace, které jsem jen zkusil a za minutu odinstaloval, nedá se to nijak třídit a vlastně se s tím nedá dělat vůbec nic – takže je to úplně k ničemu :(

Jan

Jan

28.6.2012 19:14

Ja s tím mám větší problem…Dneska jsem hodil telefon do továrniho nastaveni (Samsung note ICS official) A po znovu zadání google acc do telefonu mi to začlo instalovat tuny aplikaci, ktere jsem mněl na predchozim telefonu (Samsung SII) Sice v google play mam oba telefony a každy má jiné aplikace, ale jak se lognu telefonem Note zmizne v google play, vytvori se znova a nahrajou se mi vsechny aplikace z SII kterou už dávno nemám a bohužel z toho seznamu nejde vymazat :(

popa81

popa81

29.6.2012 1:42

marek stafl: staci posouvat sipkou pod aplikacema na dalsi listy a uvidite vsechny apps

MoB

MoB

29.6.2012 10:21

Taky mi to moc nefunguje… ukazuje mi to k update aplikace, které na telefonu jsou v poslední verzi a tak. Divné. Mazání aplikací v tom seznamu dole mi taky hodně chybí.

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

29.6.2012 10:48

To: Smithy
Myslím, že nejste slepý – také to tam nevidím.
To je hloupé :(

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

29.6.2012 10:49

To: Beam
Také jsem na to nepřišel. A to tam mám asi 20 zařízení, která jsem recenzoval, a ani jedno už nemám….

Venca

Venca

29.6.2012 16:20

1. To bych asi musel mít zaplé data nebo wifi.
2. Když vám někdo hekne G. účet, odinstaluje vám všechny app a smaže adresář kontaktů. Existuje nějaká záloha? Nebo nějaké potvrzení na telefonu před tím než se toto stane? Abych si jednou prostě nezapl data a synchronizaci a rázem přišel o všechno…
3. Nevidím v tom smysl. to je pro lenochy. Nebo proste nas chcou zase z telefonů odklonit na PC?

RSS (komentáře k článku)