Novinky v Google+: filtr „nekvalitních“ komentářů, návrat událostí a další

novinky-v-google-plus-ico

Používáte ještě sociální síť s logem s bílým písmenem “g” na červeném pozadí? Pak pro vás máme dobrou zprávu – vyhledávací gigant v úterý večer oznámil tři velké novinky v Google+! Patří k nim například schopnost automaticky skrývat “nekvalitní” komentáře nebo opětovné zařazení událostí.

Novinky v Google+ pod lupou

Autoři se chlubí, že jen v posledním roce stála zpětná vazba od uživatelů za více než padesátkou aktualizací všech verzí, tedy webové, pro Android i iOS. I následující tři novinky jsou reakcí na požadavky uživatelů.

Skrývání nekvalitních komentářů

Na oficiálním blogu Google vysvětluje svou definici “nízké kvality” komentáře. Do hodnocení zahrnuje například překlepy nebo chybně použité fráze. V nové verzi tedy budou zobrazovány pouze komentáře, které Google+ vyhodnotí jako “kvalitní”, celý výpis se zobrazí až po klepnutí na příslušnou volbu. Primárním cílem je servírovat diskutujícím jen ty komentáře, které by je s ohledem na téma příspěvku mohlo zajímat. Komentáře jsou téměř vždy dvousečnou zbraní – na jedné straně mohou vést ke kvalitní diskuzi a názorové výměně, na straně druhé se mohou zvrtnout nebo se plnit spamem. Bylo tedy jen otázkou času, kdy Google přijde se způsobem, jak oddělit zrno od plev.

Mezi hlavní novinky v Google+ patří skrývání „nekvalitních“ komentářů Mezi hlavní novinky v Google+ patří skrývání „nekvalitních“ komentářů

Zobrazování toho důležitého

Další změna se týká zobrazování, kde bude cílem ukázat uživateli co možná nejvíce s ohledem na velikost obrazovky. Zmizet by tak měla bílá místa, kterých je v současném layoutu opravdu hodně. Ve webové verzi se také můžete těšit na praktickou novinku: bude možné přiblížit si část obrázku, případně se s výřezem v rámci obrazu posouvat. To oceníte zejména u fotografií, kde budete moci vidět více detailů než dosud.

Možnost přiblížení části obrázku Možnost přiblížení části obrázku

Návrat událostí

Poslední novinkou je návrat událostí, které byly před časem vyřazeny z nabízených funkcí. Uživatelé tak budou moci zakládat různé události (setkání, akce, srazy, oslavy, ….) a zvát na ně další účastníky. Samozřejmě bude možné přihlásit se k události publikované jiným uživatelem. Google však upozorňuje, že tato novinka nebude zatím dostupná pro uživatele G Suite.

Veškeré novinky budou dostupné ve webové verzi od 24. ledna 2017, kdy také dojde k definitivnímu vypnutí klasického starého rozhraní aplikace.

Co říkáte na novinky v Google+? Pomohou této sociální síti dotáhnout jedničku v tomto segmentu – Facebook? Nebo je Google+ slepou větví, kterou vyhledávací gigant nakonec stejně zruší?

Zdroje: androidauthority.com, blog.google, androidpolice.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)