Podívejte se na snímky nového prostředí Sony. Je čisté, jako na Nexusech

prostredi_sony_ico

Jak pravidelní čtenáři portálu SvětAndroida.cz jistě vědí, japonský výrobce elektroniky a mobilních telefonů Sony pracuje na novém uživatelském rozhraní pro svá zařízení s Androidem, které by se mělo více přiblížit čistému systému. Prostředí Sony se tak vydává opačným směrem, než míří Samsung, LG či HTC, jejichž grafické nadstavby mění Android doslova k nepoznání, což jejich zákazníkům vyhovuje, nicméně pro další část je to důvod, proč se obrátit k jiným značkám.

Japonci tak v budoucnu hodlají nabídnout alternativu těm, kdož pokukují po telefonech Nexus, Google Play Edition či Motorola právě z důvodu, že systém není “přeplácaný zbytečnostmi.”

Společnost již ve Švédsku nabrala beta testery (viz aktualita Nelíbí se vám prostředí od Sony? Možná se již brzy změní) a tento týden spustila testování na jejich telefonech Xperia Z3, které skončí 13. září. Krátce na to firma naznačila, že grafické rozhraní se více přiblíží tomu, které znají například majitelé telefonů Nexus, na kterých je nainstalován OS Android ve své původní podobě (viz Sony se více přiblíží čistému Androidu, reaguje na přání uživatelů).

Grafické prostředí Sony se více přiblíží čistému Androidu Grafické prostředí Sony se více přiblíží čistému Androidu

Firmware s inovovaným prostředím “Concept for Android” obdrželo formou OTA aktualizace přibližně 500 vybraných uživatelů, kteří se přihlásili do programu beta testování. Dalo se čekat, že dříve či později uniknou na Internet snímky obrazovek, což se také skutečně stalo.

Snímky nového prostředí Sony “Concept for Android”

Dodejme, že “Concept for Android” je postaven na systému verze 5.1.1 a obsahuje jen naprosté minimum přidaných aplikací. Na snímcích jsou vidět ikony programů Album, Hudba, Whats New, Xperia Care/Support a Xperia Lounge, kromě toho v nabídce nechybí ani vlastní aplikace Fotoaparát.

Zdali toto prostředí Sony skutečně nasadí do svých produktů, to se dozvíme možná již počátkem září na technologickém veletrhu IFA v Berlíně, kde firma často představuje nové modely.

Sony také důrazně varuje před instalací testovacího firmware na jiná zařízení. Koncept je totiž určen výhradně beta testerům a jiní uživatelé nebudou dostávat aktualizace, ani mít přístup k podpoře či zpětné vazbě. Návrat na původní oficiální sestavení navíc bude prý umožněn jen registrovaným beta testerům.

Jak se vám líbí nové grafické prostředí Sony, směřující k čistému Androidu? Vyhovuje vám spíše tento trend, nebo více oceníte propracovanou grafickou nadstavbu a širší základní programovou výbavu? Dejte nám vědět své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: Xperia Blog a Swedroid.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)