Nexus 6P se konečně prodává v Evropě. Česko zůstává stranou

nexus_6p_evropa

Nejnovější telefon Google Nexus 6P se začal prodávat na americkém trhu koncem října tohoto roku a již na začátku třetí dekády byl kompletně vyprodán (viz naše aktualita Nexus 6P jde na dračku. Všechny varianty vyprodány). Ve většině “zbytku světa” ale první Nexus z dílny čínské firmy Huawei v prodeji nebyl – tedy až do teď.

Serveru Android Police poslalo několik čtenářů informaci, kde upozornili na to, že se Nexus od Huaweie objevil v nabídce Google Store v několika zemích po celé Evropě. Dostupnost byla potvrzena z Německa, Španělska, Nizozemska a Portugalska, nicméně nabídka by měla platit pro všechny země, které jako oficiální měnu používají euro.

Nexus 6P se prodává v řadě evropských zemí Nexus 6P se prodává v řadě evropských zemí

Nexus 6P přichází na trh o něco později než jeho menší sourozenec Nexus 5X, který je k dispozici přibližně tři týdny. Ceny začínají na 649 eurech (asi 17 500 Kč) za 32GB model a šplhají až do výše 799 eur (cca 21 600 Kč) za variantu se 128 GB interní paměti. Cenovky to sice nejsou právě “lidové”, nicméně s ohledem na hardwarovou výbavu je lze považovat za racionální. Stejně, jako u Nexusu 5X, přidá Google k objednávkám uzavřeným do 8. prosince Chromecast – nabídka přitom platí pro Německo, Francii, Španělsko a možná některé další země.

Nexus 6P v Česku (zatím) neseženete

V Česku Google bohužel hardware a tedy ani telefony a tablety Nexus stále neprodává, takže nezbývá než počkat na to, až nejnovější telefon, vzešlý ze spolupráce Huaweie s Googlem, dovezou někteří velcí prodejci. V nabídce českých e-shopů ho zatím nenajdete ani k předobjednání.

V Česku Google bohužel hardware a tedy ani telefony a tablety Nexus stále neprodává V Česku Google bohužel hardware a tedy ani telefony a tablety Nexus stále neprodává

Pokud si chcete zkrátit čekání, můžete se zatím podívat na náš první pohled, který přinesl Daniel Macho ve článku Nexus 6P: Čínský krasavec diktovaný Googlem (první pohled).

Zdroj: Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)