Nexus 5 bude představen patrně koncem října. Podívejte se na něj na videu!

nexus5_ico

Krátce po včerejším oznámení, podle kterého ponese příští verze Androidu číslo 4.4 a jméno “Kit Kat” (viz aktualita Android 4.4 se bude jmenovat „KitKat“. Sbohem citrónový koláčku! Ondřeje Miky) se na Youtube objevilo video z odhalení nové sochy na trávníku před Googleplexem. Netrvalo dlouho a jeden všímavý divák v davu zaznamenal postavu, natáčející či fotící celý proces na telefon, který má na zadní straně nápis Nexus.

Na tom by nebylo nic překvapivého, neboť Nexusy jsou mezi zaměstnanci Google poměrně rozšířené, kdyby se ale nejednalo o Nexus, který jsme ještě neviděli. Není to první Nexus One, ani Nexus S, Galaxy Nexus či Nexus 4, ba dokonce ani jeden z tabletů Nexus, byť se vzdáleně podobá zmenšenému Nexusu 7 (materiály a objektiv fotoaparátu vypadají téměř totožně, jako u nejnovějšího tabletu z této řady). Kromě varianty, že se může jednat o záměrný podvrh (“schválně, jestli si toho někdo všimne”), je ve hře i verze, že dotyčná osoba drží v rukách Nexus 5.

Drží tento muž v dlaních Nexus 5? Drží tento muž v dlaních Nexus 5?

Krátce poté, co tato informace začala kolovat po Internetu, Google označil video jako soukromé, takže na oficiálním kanále ho nyní nezhlédnete (a je možné, že dotyčný človíček má nyní problém, nebo se naopak někdo v Google hodně baví). Naštěstí se zachovala řada obrázků, na kterých je inkriminovaný záběr zvěčněn, takže se můžeme možná poprvé podívat, jak bude Nexus 5 vypadat.

Drží tento muž v dlaních Nexus 5? Drží tento muž v dlaních Nexus 5?

Jeden ze čtenářů později našel (nebo spíše “našel”) původní video na serveru MediaFire, kde ho můžete zhlédnout, případně rovnou stáhnout (má 34,5 MB). Následně se snímek v několika neautorizovaných kopiích opět objevil i na Youtube, zde je ale otázkou, jak dlouho tam vydrží.

HD: NEXUS 5 LEAKED at Unveiling of the Android 4.4 KitKat

HD: NEXUS 5 LEAKED at Unveiling of the Android 4.4 KitKat

Další zajímavou informaci přinesl včera server MobilTelefon: s ohledem na blížící se uvedení nové verze Androidu, rostoucí počet zvěstí a naopak pokles cen Nexusu 4 prý můžeme předpokládat, že se Google v blízké budoucnosti chystá představit novou generaci své vlajkové lodi. Podle anonymního zdroje se premiéra odehraje již brzy – údajně koncem října, server IB Times dokonce mluví konkrétně o 31. říjnu.

Z dosavadních úniků a teze, že Nexus 5 bude vycházet z LG G2, můžeme odhadovat následující technické parametry:

  • Obrazovka: 5,2″ Full HD
  • Procesor: čtyřjádrový Snapdragon 800 s frekvencí 2,3 GHz
  • Operační paměť: 2 nebo 3 GB
  • Fotoaparát: 13 Mpx
  • podpora LTE
  • Baterie: 2700 mAh
  • Výrobce: LG
  • Operační systém: Android 4.4 Kit Kat

Cena by měla začínat na 299 dolarech, tedy asi 5 900 Kč.

Zdroje: Android Authority, Android Central, Droid Life, MobilTelefon, Android Authority a IB Times.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)