Nejzajímavější Android novinky. TOP témata týdne – hubneme chytře a Samsung má problém

android novinky cover

Jestli se chystáte do léta shodit nějaké to přebytečné kilo, chcete vědět proč Samsungu během týdne přibylo na čele pár vrásek nebo že zmizení malajského letadla připomíná Bermudský trojúhelník, jste na správném místě. Přinášíme vám ty nejzajímavější Android novinky za poslední týden pohromadě v jednom článku. Dnes pro vás máme: 

  lost-plane

Hubneme chytře se Světem Androida

Slunce v uplynulých dnech vystřídalo mraky a teploty se vyšplhaly téměř ke 20°C = ideální podmínky pro ukončení zimního spánku a nabírání fyzické kondice. To jsme si řekli i my v redakci a v týdnu jsme spustili nový seriál s názvem – hubneme chytře se Světem Androida. A proč by vás to mělo zajímat? Nejenže vám nejrůznějšími tipy pomůžeme změnit váš lifestyle, ale zároveň (pokud do sebe půjdete) můžete získat fitness příslušenství od firmy Fitbit. Co pro to musíte udělat a jak budeme při shazování kil postupovat, najdete v článku Petra Mišáka.

android novinky sport

 

Samsungu vyhořela továrna a ještě má platit Applu

Kdybychom chtěli vyhlásit “lůzra” a klikaře týdne, tím prvním by se nepochybně stal Samsung, jenž má za sebou hodně smolné dny. Jihokorejskému gigantovi v neděli lehla popelem jedna z jeho obřích továren vyrábějících součástky pro novinku Samsung Galaxy S5. Výrobce se nechal slyšet, že to neštěstí nebude mít na výrobu vlajkové lodi vliv. Jakou škodu “ohňostroj” způsobil se dozvíte v článku Davida Myslivečka. Kromě požáru se na Samsung valí další žaloba firmy Apple. Ta je přesvědčena, že Samsung porušuje několik jejích patentů a měl by za to zaplatit. A to ne jednorázově, nýbrž za každé prodané zařízení. Když se daří, tak se daří. Více informací shromáždil ve svém článku Honza Dolejš.

android novinky samsung

 

Kam se ztratil Boeing 777 a proč telefony cestujících stále vyzvánějí?

Situace kolem ztraceného Boeingu 777-200 společnosti Air Malaysia se stala spolu s krizí na Krymu nejsledovanějším tématem tohoto týdne. Již několikátým dnem probíhá po letounu rozsáhlé pátrání, zatím ale bez jediného výsledku. Záhadou zůstává, že čísla cestujících jsou stále přihlášena v síti a po vytočení normálně vyzvánějí. Nikdo je ovšem nezvedá. Pokud vezmeme v úvahu, že letadlo skončilo na mořském dně, těžko si lze představit, že by mobilní telefony zůstaly online.  Jaká jsou možná vysvětlení a zda mohou být smartphony vyšetřovatelům něčím užitečné, zjistíte v článku Honzy Dolejše.

android novinky boeing

 

LTE láká uživatele – nejrychlejší síť nabízí T-Mobile

Technologie LTE konečně dorazila do českých luhů a hájů a daří se jí relativně dobře. Především je o ni zájem ze strany uživatelů a pozitivně se podepisuje i na rychlosti českých mobilních sítí. Jak změřil server DSL.cz, v únoru nejvíce zrychlila 4G síť O2. Ani nárůst zhruba 25% zatím nestačí na konkurenční T-Mobile. Ten zůstává nejrychlejší. Jak velký rychlostí rozdíl je a co musíte udělat pro přechod na LTE, se dozvíte ve článku Matěje Machytky.

android novinky LTE

 

Chyba Androidu způsobuje přehřívání vašeho telefonu

Jestli váš androidí miláček běží na poslední verzi systému Android 4.4.2, možná jste již zaznamenali, že se hodně “potí”. Není to nárůstem venkovní teploty, nýbrž softwarovou chybou, která přehřívání způsobuje. Může za to proces mm-qcamera-daemon, který si za určitých okolností řekne i o 50% výkonu procesoru, což se musí někde projevit. Co chybu vyvolává a jak se jí pokusit vyhnout, zjistíte v článku Karla Kiliána.

android novinky bug

 

 A jaké Android novinky zaujaly tento týden vás?

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)