Nejnovější Android aplikace z Google Play #29 – jednoduché zálohování, úprava kontaktů a parádní počasí

serial 29

Dnešní díl seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play jako první nabídne aplikaci PiContacts pro jednoduchou správu kontaktů vašeho telefonu. Následuje snad nejlepší aplikace pro počasí od tvůrců Beautiful Widget s názvem Bright Weather. Třetím tipem na aplikaci je skvělý nástroj pro zálohování a obnovu vašich zpráv, kontaktů a výpisů hovorů – CM Backup. Předposlední aplikací jsou krásné hodinové widgety z plastelíny v KM Clock Widgets. Na závěr jsme pro vás vybrali aplikaci Waygo pro překlad japonštiny a čínštiny s pomocí vašeho fotoaparátu.

PiContacts

Tato aplikace vám poslouží k jednoduché správě kontaktů vašeho telefonu. S PiContacts můžete kontakty vyhledávat, upravovat jejich údaje nebo je třídit do skupin. Aplikace dále nabízí možnost vyhledat duplicitní kontakty (podle názvu, emailu a telefonního čísla) a následně je odstranit. Další využití, které PiContacts nabízí, je kopírování/přesouvání kontaktů mezi SIM kartou, telefonem a účtem Google. Poslední funkcí této aplikace je detailní zobrazení vašich call logů, tedy záznamů o uskutečněných hovorech. Tato aplikace má velmi jednoduché ovládání, a proto si s ní budete určitě rozumět.

PiContacts 1

PiContacts (Contact Manager)
PiContacts (Contact Manager)

Bright Weather

Na Google Play můžeme nalézt stovky aplikací pro počasí. Autoři aplikace Bright Weather slibují, že právě ta jejich je nejlepší ze všech. O tvorbu této aplikace se postarali vývojáři z LevelUp Studio (autoři Beautiful Widgets). Bright Weather je rozdělena do tří sekcí. V té první se zobrazují aktuální informace o počasí a vývoj v několika dalších hodinách. V druhé sekci se můžete podívat na předpověď počasí pro další dny a také na další podrobnosti (síla větru apod.). Ve třetí sekci můžete rozkliknout mapu světa a v horním panelu přepínat mezi jednotlivými ukazateli (mraky, déšť, teplota, vítr a další). V nastavení aplikace si můžete nastavit upozornění, které se zobrazí, když teplota ve vašem městě překročí určitou hranici. V notifikačním panelu vašeho telefonu si můžete aktivovat ukazatel aktuální teploty.

Bright Weather 1

Bright Weather
Bright Weather

CM Backup

Záloha vašich kontaktů a SMS zpráv nebyla nikdy jednodušší. S aplikací CM Backup si lze do cloudu ukládat nejen zprávy a kontakty, ale také výpisy hovorů. Abyste mohli svá data ukládat, nejprve se musíte do aplikace přihlásit. To můžete realizovat prostřednictvím Facebooku, Twitteru a Google+. Poté už jen stačí stisknout velké tlačítko Start Backup a vybrat si, co všechno chcete do cloudu uložit. Když chcete dostat svá data z cloudu zpátky, stisknete tlačítko Restore. Samozřejmě musíte být přihlášeni přes stejný účet (pokud například kontakty kopírujete do nového telefonu).

CM Backup 1

CM Backup -Kontakty,Fotografie
CM Backup -Kontakty,Fotografie

KM Clock widgets

KM Clock widget je aplikace, která obsahuje několik widgetů hodin z plastelíny. Vybírat můžete z widgetů digitálních a analogových hodin. U digitálních můžete měnit pouze barvu rámečku, kdežto u analogových lze vybírat z deseti různých typů hodin. Jsou zde hodiny ve tvaru zeměkoule, ryby, srdce, knoflíku, slunce, roztečeného vajíčka, melounu a další. Všechny widgety jsou graficky zpracované tak, aby vypadaly jako z plastelíny.

KM Clock widgets 1

KM Watch faces / Clock Widgets
KM Watch faces / Clock Widgets

Waygo

Je aplikace, s níž můžete překládat japonský a čínský text, a to i když neovládáte ani jeden z těchto jazyků. Ptáte se jak to vlastně funguje? Stačí přiložit váš telefon k čínskému/japonskému textu a nechat zaostřit váš fotoaparát. Poté se vám na obrazovce objeví překlad do Angličtiny. V aplikaci je přiložen slider pro přibližování/oddalování fotoaparátu. Autoři aplikace vytvořili velmi zábavné propagační video, na které se můžete podívat níže, určitě vás pobaví. Waygo si můžete z Google Play stáhnout zdarma. Free verze ovšem nabízí pouze 10 překladů denně. Za povýšení na “doživotní verzi” zaplatíte 137 Kč.

Waygo 1

Translator, Dictionary - Waygo
Translator, Dictionary - Waygo

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)