Menu

Nejnovější Android aplikace z Google Play #29 – jednoduché zálohování, úprava kontaktů a parádní počasí

Dnešní díl seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play jako první nabídne aplikaci PiContacts pro jednoduchou správu kontaktů vašeho telefonu. Následuje snad nejlepší aplikace pro počasí od tvůrců Beautiful Widget s názvem Bright Weather. Třetím tipem na aplikaci je skvělý nástroj pro zálohování a obnovu vašich zpráv, kontaktů a výpisů hovorů – CM Backup. Předposlední aplikací jsou krásné hodinové widgety z plastelíny v KM Clock Widgets. Na závěr jsme pro vás vybrali aplikaci Waygo pro překlad japonštiny a čínštiny s pomocí vašeho fotoaparátu.

PiContacts

Tato aplikace vám poslouží k jednoduché správě kontaktů vašeho telefonu. S PiContacts můžete kontakty vyhledávat, upravovat jejich údaje nebo je třídit do skupin. Aplikace dále nabízí možnost vyhledat duplicitní kontakty (podle názvu, emailu a telefonního čísla) a následně je odstranit. Další využití, které PiContacts nabízí, je kopírování/přesouvání kontaktů mezi SIM kartou, telefonem a účtem Google. Poslední funkcí této aplikace je detailní zobrazení vašich call logů, tedy záznamů o uskutečněných hovorech. Tato aplikace má velmi jednoduché ovládání, a proto si s ní budete určitě rozumět.

PiContacts 1 PiContacts 2 PiContacts 3 android aplikace

Bright Weather

Na Google Play můžeme nalézt stovky aplikací pro počasí. Autoři aplikace Bright Weather slibují, že právě ta jejich je nejlepší ze všech. O tvorbu této aplikace se postarali vývojáři z LevelUp Studio (autoři Beautiful Widgets). Bright Weather je rozdělena do tří sekcí. V té první se zobrazují aktuální informace o počasí a vývoj v několika dalších hodinách. V druhé sekci se můžete podívat na předpověď počasí pro další dny a také na další podrobnosti (síla větru apod.). Ve třetí sekci můžete rozkliknout mapu světa a v horním panelu přepínat mezi jednotlivými ukazateli (mraky, déšť, teplota, vítr a další). V nastavení aplikace si můžete nastavit upozornění, které se zobrazí, když teplota ve vašem městě překročí určitou hranici. V notifikačním panelu vašeho telefonu si můžete aktivovat ukazatel aktuální teploty.

Bright Weather 1 Bright Weather 2

Bright Weather
Bright Weather
Developer: LevelUp Studio
Price: Free+

CM Backup

Záloha vašich kontaktů a SMS zpráv nebyla nikdy jednodušší. S aplikací CM Backup si lze do cloudu ukládat nejen zprávy a kontakty, ale také výpisy hovorů. Abyste mohli svá data ukládat, nejprve se musíte do aplikace přihlásit. To můžete realizovat prostřednictvím Facebooku, Twitteru a Google+. Poté už jen stačí stisknout velké tlačítko Start Backup a vybrat si, co všechno chcete do cloudu uložit. Když chcete dostat svá data z cloudu zpátky, stisknete tlačítko Restore. Samozřejmě musíte být přihlášeni přes stejný účet (pokud například kontakty kopírujete do nového telefonu).

CM Backup 1 CM Backup 2 CM Backup 3

KM Clock widgets

KM Clock widget je aplikace, která obsahuje několik widgetů hodin z plastelíny. Vybírat můžete z widgetů digitálních a analogových hodin. U digitálních můžete měnit pouze barvu rámečku, kdežto u analogových lze vybírat z deseti různých typů hodin. Jsou zde hodiny ve tvaru zeměkoule, ryby, srdce, knoflíku, slunce, roztečeného vajíčka, melounu a další. Všechny widgety jsou graficky zpracované tak, aby vypadaly jako z plastelíny.

KM Clock widgets 1 KM Clock widgets 2 KM Clock widgets 3

Waygo

Je aplikace, s níž můžete překládat japonský a čínský text, a to i když neovládáte ani jeden z těchto jazyků. Ptáte se jak to vlastně funguje? Stačí přiložit váš telefon k čínskému/japonskému textu a nechat zaostřit váš fotoaparát. Poté se vám na obrazovce objeví překlad do Angličtiny. V aplikaci je přiložen slider pro přibližování/oddalování fotoaparátu. Autoři aplikace vytvořili velmi zábavné propagační video, na které se můžete podívat níže, určitě vás pobaví. Waygo si můžete z Google Play stáhnout zdarma. Free verze ovšem nabízí pouze 10 překladů denně. Za povýšení na “doživotní verzi” zaplatíte 137 Kč.

Waygo 1 Waygo 2

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

 

Komentáře

Zdf

zdf -3

z aplikace
19.5.2014 7:30

Redakce: palec nahoru za funkční odkazy do obchodu v mobilní aplikaci

Mach4

Petr MišákAdministrátor 23

19.5.2014 8:20

zdf:
Děkujeme, trochu jsme na nich zapracovali :).
Dostali nový vzhled a snažili jsme se je trochu zintuitivnit a hlavně zfunkčnit. Tak snad se povedlo :).

Tomáš Ranocha

19.5.2014 11:07

Při zálohování se SMS ukládají do cloudu Google, nebo je to nějaký jejich cloud?

jojo

jojo

19.5.2014 13:10

Petr Mišák:
to si pište že se povedlo! :D Mnohem hezčí než ty předchozí :)

Lexon

Lexon

z aplikace
19.5.2014 15:16

Super! Odkazy konečně fungují :-) Jen mi tedy nejde kliknout na ikonu Google playe a odkaz “Stáhnout zdarma” což by asi mělo jít a je to trochu rozjetý (text oproti pozadí), ale tapnutí na ikonu aplikace nebo její název už funguje korektně. (SGNote)

Jinak k aplikaco o počasí bych řekl, že nic moc. Lepší se mi zdá Aladin+Meteor.

Pavel Krásný

z aplikace
19.5.2014 15:27

Není apríl? Sním či bdím? Odkazy fungují! Máte u mě malé bezvýznamné plus :-D

Orbit09

z aplikace
19.5.2014 15:32

Pavel Krásný: Na webu už jdou skvěle, ale v mobilní aplikaci se špatně zobrazují.

Pavel Krásný

z aplikace
19.5.2014 16:35

Orbit09: Já na Web nechodím znám jenom mobilní aplikaci. A proto mě štvalo dvakrát víc že nejdou… O grafiku nejde jde o funkčnost

el.finito

z aplikace
19.5.2014 16:56

Mně v aplikaci všechno vypadá a funguje na jedničku (do Play se přes nové odkazy dostanu na 3 způsoby)… SGS2

Mach4

Petr MišákAdministrátor 23

19.5.2014 17:32

Pokud se vám v aplikaci zobrazují odkazy na stažení špatně, pošlete mi prosím screen na petr@svetandroida.cz, moc to pomůže při ladění. Díky

A co říkáte na dnešní výběr aplikací? Která zaujala nejvíce?

josfa

19.5.2014 19:56

ja jsem za toto tema velmi vdecen, obcas tu najdu velmi uzitecne aplikace ,ktere by mmne ani nenapadlo hledat,takze diky dnes jsem nevybral bo je to mimo muj okruh zajmu

JanFogas

JanFogas

19.5.2014 22:14

Nevím, ale ten CM Backup mi nějak smrdí. Autor má být “KS Mobile Inc”. Přitom od Clean Master je autor “KS Mobile” a od antiviru CM Security je autor “KS Mobile, Inc”. Takhle to vypadá na tři různé autory. Proč by jedna společnost publikovala pod třeba názvama???

Adam

Adam

20.5.2014 13:27

PiContacts seems to me a useful app. Loving it.

RSS (komentáře k článku)