Motorola, Google a jejich „Xphone“

xphon

Zařízení od Googlu nás všechny naplňují velkým očekáváním, které je vždy plně uspokojeno. Google, ať už se spojil s firmami Asus, Samsung, LG, vlastně nikdy nezklamal. Do rukou se majitelům dostane vždy přístroj, který je rychlý, pravidelně aktualizovaný a navíc vypadá krásně. Teď androidí společnost rozjela partnerství s Motorolou, aby uvedla na trh telefon s označením X.

O téhle čerstvé novince jsme již psali ve zprávičkách, ale prostě nám to i přes právě probíhající vánoční svátky nedalo a pokusili jsme se zamyslet nad tím, co všechno se za touto informací skrývá. „Xphone“, jak se téhle čerstvé novince říká, by měl být skutečně výkonným přístrojem, který předčí po technologické stránce většinu v současné době dostupných, nebo dokonce i ohlašovaných modelů a značek. Znamená to tedy, že Google a Motorola uvedou na trh nějakou opravdu převratnou novinku, která zamává celým trhem? Je to samozřejmě možné, ale především je lepší v daný okamžik ke všem takovým vyjádřením přistupovat jako k dobře odvedenému marketingu, tedy obezřetně. Nic víc, ale ani nic míň. Obě spolupracující společnosti halasně tvrdí, že jejich produkt je napřažený k úderu, aby dokázal směle konkurovat nejlepším přístrojům od firem Apple a Samsung. Pro Google je to navíc premiéra, nad vývojem prý má mnohem větší kontrolu, než měl kdy u všech předchozích Nexusů. Označení X by navíc neměl nést jen chystaný telefon, ale také tablet, který Motorola již připravuje. Podle všeho se obě firmy snaží vytvořit podobně fungující značku, jakou se chlubí Samsung u Galaxy.

xphon

 

Vytlačí Motorola iPhone?

Vtipné na celé věci je, že oznámení přišlo krátce poté, co Motorola podepsala smlouvu s bývalým marketingovým manažerem mobilní divize Samsungu. Je tedy jasné, že uvedení zbrusu nové značky bude nejen o kvalitách přístroje, ale také o silné marketingové podpoře. A že právě reklamu a komunikaci nechtějí oba obři podcenit. Proč právě Motorola? Je nasnadě připomenout, že právě Google v polovině roku výrobce mobilních telefonů koupil a většina analytiků ekonomických i těch z IT sféry si lámala hlavy nad jedinou otázkou. Proč? Nyní se tedy ke všem dostala odpověď v podobě naprosto logického kroku, který do budoucna může zamávat s celým trhem. Vymezování se vůči iPhonu může někomu připadat směšné, ale pravdou je, že tímto rozhodnutím se Google přibližuje k celkem vtipné i logické rovnici: Jedna firma + jeden dobrý mobil = Fenomenální úspěch. Kdy si tedy budeme moci novinku osahat? Nikdo v tuto chvíli neví. Pravděpodobné uvedení na trh je polovina až konec příštího roku, takže na spekulace je stále mnoho prostoru. A jednu z prvních spekulativních otázek jsme si dovolili v mezititulku. Někomu věčné poměřování společností Google a Apple připadá směšné a zbytečné. Existuje však i velmi početná skupina fanoušků na obou stranách barikády, která prostě na svůj tým nedá ani trochu dopustit. Systém Android je momentálně nejrozšířenější na světě a Google k dalšímu vývoji přistupuje vizionářsky. Nespí na vavřínech a mít na trhu vlastní přístroj je prostě dalším logickým krokem v rozvoji a růstu společnosti. Může opravdu Xphone porazit iPhone? Řečnická otázka, která má však celkem pochopitelný základ. Ať už si o tomto kroku myslíte cokoliv, je prostě otázkou velké prestiže mít svoji vlastní vlajkovou loď. A Nexus se jí zjevně podle uvažování top manažerů Google nestal. Co si myslíte vy?

 

zdroj: appleinsider.com, businessinsider.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)