Microsoft hodlá investovat do Cyanogen Inc.

Cyanogenmod logo

Společnost Cyanogen Inc., stojí za komunitně velmi oblíbenou custom ROM CyanogenMod, získala za svou, relativně krátkou existenci, řadu investicí od různých společností. Nyní se k nim připojuje nikdo menší než redmontský gigant a jeden z velkých konkurentů Googlu – Microsoft. Ten do společnosti Cyanogen Inc. investuje 70 milionů dolarů. Na jednu stranu, na poměry (a možnosti) Microsoftu to sice není nijak závratná částka a z Microsoftu dělá “pouze” menšinového investora, vzhledem k tomu, že hodnota Cyanogen Inc. se odhaduje na stovky milionů dolarů. Na stranu druhou však Microsoft touto investicí zajisté něco sleduje a bude zajímavé pozorovat, zda něco z tohoto spojenectví nakonec vzejde.

Steve Kondik a Kirt McMaster - zakladatelé Cyanogen Inc. Steve Kondik a Kirt McMaster – zakladatelé Cyanogen Inc.

Před několika dny se totiž CEO společnosti Cyanogen Inc. nechal slyšet, že hodlají vytvořit “Android bez Googlu” tedy zkráceně řečeno Android, který umožní zakomponovat služby jiných společností až do samého jádra systému a nahradit tak původní služby Googlu. V tomto kontextu by zájem Microsoftu investovat do společnosti, zabývající se vývojem upraveného Androidu dával jistý smysl. Microsoft totiž soupeří s Googlem v mnoha oblastech, ať už se jedná o mobilní operační systém Windows Phone, kterému se nedaří zdaleka tak, jak by si Microsoft představoval, nebo o internetové služby, jakými jsou cloudová úložiště, vyhledávač, mapy a spousta dalších. Prostřednictvím Androidu, napěchovaného svými službami by tak Microsoft teoreticky mohl získat mnoho uživatelů na svou stranu. O to už se konec konců nepřímo pokoušel prostřednictvím chytrých telefonů Nokia X s drasticky přepracovaným prostředím, které se Androidu podobalo jen pramálo, ale především zde prakticky všechny služby Googlu, včetně obchodu s aplikacemi, nahradily služby Microsoftu. Zrovna tak Microsoft vyvíjí aplikace, zprostředkovávající jeho služby také uživatelům Androidu.

Jak vnímáte že Microsoft investuje do vývojářů CyanogenModu? Co tím podle vás sleduje?

Zdroj: PhoneArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (43)