Materiály k přednášce o Androidu na Google Developer Day

google developer day

V pátek 24. října jsme spolu s Michalem dali dvě přednášky v rámci pražského Google Developer Day na téma platformy Android. První session byla představením platformy a druhá pak zasvěcením do vývoje aplikací pro Android.

Na poslední chvíli jsme museli lehce přeorganizovat rozložení, protože z Krakowského inženýrského centra přijel Jacek (příjmení bych nerad zkomolil, proto případně dodám později) a ten předvedl své demo vývoje aplikace. Nicméně i přes tuto změnu a přes drobné technické obtíže se nakonec zdárně podařilo dokončit jak obě prezentace, tak demo. (pozn. vtipné je, že Macy mají obecně při ukázkách vývoje pro Android problém – viz. například přednáška na letošním Google IO).

Při obou session jsme slíbili zpřístupnit materiály na tomto webu a tak také činím za nás oba. Níže naleznete původní podobu obou prezentací (co do obsahu jsou stejné jako po reorganizaci) a také původní demo aplikaci AntiLapka, která demonstruje, jak spojením “zpracování příchozí sms”, “GPS souřadnice”, “odeslání sms” a “Google Maps” získáte na pár řadcích kódu silný nástroj pro případ odcizení svého telefonu. Odesláním speciální sms na svůj odcizený telefon obdržíte nazpět GPS souřadnice telefonu a zloděj je překvapen výstražnou hláškou doplněnou o mapu s jeho aktuální pozicí. Kód je psán především pro ukázku integrace zmiňovaných funkčností, proto jsou záměrně vynechány jakékoliv zvláštní kontroly a jiné kusy kódu, které by v produkční aplikaci samozřejmě nesměly chybět.

Přednášet na Google Developer Day pro nás byla velmi zajímavá a přínosná zkušenost a pokud nám k této zkušenosti budete chtít ještě přidat nějaký ten feedback (pakliže jste některou z přednášek navštívili), tak budeme moc rádi. Použijte například komentáře níže.

Ke stažení:

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

obchod_play_ico (1)

WordMate – slovník do kapsy [aktualizováno]

archiv archiv archiv
3 min. uložit na později
No Image-01

GPS navigace pro Android

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později
Zapnuté šifrování na Androidu 5.0 citelně snižuje výkon

APNdroid – jednoduchý a užitečný

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později

Komentáře (0)