LG zve na tiskovku 19. září. Chce ukázat, jak “žít bez hranic”

LG_optimus_G_ico

Už nějaký ten pátek kolují po Internetu informace o příští generaci “super smartphonu” značky LG. Ty přiživoval i sám výrobce, který uvolnil na svém oficiálním Youtube kanálu hned několik upoutávkových videí. Postupně se objevily zprávy, že novinka by měla být představena ve středu 19. září v New Yorku. Včera v noci LG tento termín potvrdilo rozesláním oficiální pozvánky médiím, ve které zve na tiskovou konferenci, pořádanou společně s předním výrobcem procesorů Qualcomm.

Oficiální pozvánka médiím na tiskovou konferenci, pořádanou společně Qualcommem 19. září

Oficiální pozvánka médiím na tiskovou konferenci, pořádanou společně Qualcommem 19. září

Tento měsíc je doslova nabitý představováním nových telefonů – viděli jsme nové Lumie od Nokie, 5. září představila Motorola tři nové RAZRy, tento týden jsme spatřili iPhone 5, den před LG chce cosi předvést Motorola s Intelem a taktéž na 19. září má připravenou tiskovku HTC.

Z pozvánky LG nelze vyčíst žádné informace o tom, jaké zařízení bude oznámeno – ukazuje jen tmavou siluetu telefonu, přičemž zahraniční média předpokládají, že by mohlo jít o očekávaný LG Optimus G. Ten má pohánět čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 Pro, jehož výrobcem je již zmiňovaný Qualcomm. Ze sloganu “Living without boundaries” (“žít bez hranic”) lze těžko soudit něco konkrétního – snad blesky na obrázku mohou naznačovat, že půjde o “super-rychlý” telefon, kterému energii do žil vlije nové čtyřjádro (server Android Community konkrétně dedukuje: “vylepšená obrazovka a technologie baterie ve spojení s S4 Pro nabídne výjimečné výsledky – a tedy život bez hranic”).

Z dosavadních “drbů” vyplývá, že LG Optimus G by měl podporovat sítě LTE a bude disponovat 13Mpx fotoaparátem. Přičtěme k tomu skutečnost, že LG představilo nový TrueHD IPS+ displej a novou technologii lithium-polymerových baterií, vylepšující jejich životnost, a možná si můžeme udělat alespoň rámcovou představu o tom, co nový Optimus nabídne.

O novém displeji TrueHD IPS+

https://www.youtube.com/watch?v=Npe4MoUeDaw

O nové technologii baterií

https://www.youtube.com/watch?v=O7Q8E5dzyxg

O 13Mpx fotoaparátu

https://www.youtube.com/watch?v=71Bh_OZZBUA

Očekávané technické parametry:

  • Displej: 4,7″, TrueHD IPS+, rozlišení 1280 x 768
  • Procesor: čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon S4 Pro na 1,5 GHz
  • RAM: 2 GB
  • Interní paměť: 32 GB
  • Fotoaparát: 13 Mpx, schopný natáčet video v HD rozlišení 1080p
  • Baterie: Li-Pol, 2 100 mAh
  • Operační systém: Android 4.0 Ice Cream Sandwich
  • Softwarová tlačítka na displeji

19. září v 8:00 hodin místního času (tedy ve 14:00 našeho času) se dozvíme, jaká je realita.

Čekání si můžete zkrátit třeba zhlédnutím videa o spolupráci mezi LG a Qualcommem.

LG Optimus G : Qualcomm’s collaboration with LG

LG Optimus G : Qualcomm's collaboration with LG

Těšíte se více na to, co představí HTC (tedy patrně One X+), nebo LG (Optimus G)? Dejte nám vědět v diskuzi pod článkem!

Zdroje: Android Community, Android Police, AndroidSPIN, Android Phone Fans, Android and Me, AndroidGuys a Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)