LG vyvrací fámy: výroba Nexusu 4 běží, zprávy o novém Nexusu nejsou pravdivé

nexus4_ico

Na mnoha webech (včetně našeho – viz Zastavilo LG výrobu Nexus 4?) se objevily spekulace, že společnost LG ukončila výrobu modelu Nexus 4. Důvodem měla být příprava nových produktů, dokonce se spekulovalo o tom, že se LG připravuje na produkci Nexusu 5. Zdrojem těchto informací je údajně International Business Times.

Včera se k těmto informacím pro korejský deník vyjádřil tiskový mluvčí LG. Uvedené zvěsti označil za “neopodstatněné” a vyvrátil také, že by se LG připravovalo na výrobu příštího Nexusu. Patrně nejpikantnější nádech má tvrzení, že se firma nepotýká se žádnými problémy s dodávkami.

Otázka zní: pokud se LG nepotýká s problémy, proč je Nexus 4 skoro neustále vyprodaný? Aktuálně nelze koupit ani 8GB, ani 16GB variantu. Je jasné, že poptávka je obrovská, ovšem to by měl tak velký výrobce zvládnout. Část uživatelů viní Google, že nebyl schopen předvídat tak vysokou poptávku, druhá část ukazuje na LG s tím, že firma nedokáže produkovat dostatek kusů, aby pokryla objednávky.

Pravda může být, pochopitelně, na obou stranách: LG možná plní požadované objemy, které si nasmlouvalo s Googlem, přestože ani zdaleka nestíhá uspokojovat poptávku zákazníků. Proč LG neposílí výrobu? Server Phandroid přichází s možnou odpovědí: protože Nexus 4 není pro svého výrobce příliš finančně zajímavý. Zatímco LG Nexus se v USA prodává bez smlouvy za 350 dolarů, vlajková loď Optimus G stojí dvakrát tolik – 700 dolarů.

Zdroje: Android Headlines, Phandroid a Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)