Menu

LG nabídne oficiální nástroj pro odemykání bootloaderu

Systém Android se chlubí obrovskou komunitou vývojářů, která dokáže vytvořit spoustu neoficiálních modifikací systému. Při nahrávání nové ROM či jiných modifikací ovšem často narazíme na zamčený bootloader, který je potřeba nejprve odemknout. Tento krok je u telefonů různých značek rozdílný, někdy složitý a hlavně při něm může dojít k poškození přístroje. Někteří výrobci (například HTC) již nabízí oficiální nástroje k odemčení, které vás sice upozorní na ztrátu záruky, ale jsou bezpečné. Nově o sobě dává vědět také společnost LG, která již brzy nabídne oficiální nástroj pro odemčení bootloaderu u svých telefonů. Zatím bohužel není známo, kdy se této aplikace dočkáme ani které přístroje budou podporovány.

Současný vlajkový model LG G3

Současný vlajkový model LG G3

LG se daří

Společnosti LG se v poslední době velmi daří – prodeje stoupají a toto ohlášení další růst určitě podpoří. O růst popularity se zasloužily především telefony LG G2 a LG G3, které jsou nejen u nás velmi populární.

zdroj: phandroid.com

 

Komentáře

Vlastimil91

Vlastimil91 0

11.8.2014 9:56

Na nahrání nové ROM je stejně potřeba většinou úplný ROOT než jen odemčený BOOTLOADER :)

xyz

xyz

11.8.2014 9:58

Dobre oni :)Ale porad nechapu proc bych mel prijit o zaruku kdyz se rochnam v sw napr. budu mit vadnej reproduktor kde sem to nemohl zapricinit ja ani sw je to ciste hw vada a oni me hned v kramu zm…aji ze mam po zaruce at jdu do zadele. Je to vubec legalni prece to musi vyreklamovat a v servisu maji udelat posouzeni zda k poskozeni doslo diky zmenam v sw nebo jinou moji chybou. Dyt u notasu je to stejny ale tam nikoho neirituje jestli jsem si nekolikrat nahral neofiko ovladace nebo Windows tam se resi hw tak to vemem na reklamaci a bez kecu a odpalit notas sw taky neni zadnej tezkej ukol.

bkf1

bkf1

11.8.2014 10:05

XYZ:
Pokud vim tak napr. u Sony neresi jestli je odemkly bootloader tzn. kdyz ti odejne HW (napr. repro), tak ti to bez problemu vyreklamuji.

bkf1

bkf1

11.8.2014 10:06

Vlastimil91:
Ale aby mohla vubec vzniknout nejaka uzivatelska ROM, tak se nekdo musi dostat k odemceni bootloaderu…

Libor Foltýnek

11.8.2014 10:23

Ani jedno není úplně pravda, na LG G3 tuším už nějaká ROM je, ale dostat ji tam je docela kousek, je dokonce i recovery, ale ta se startuje z počítače. Root je už dávno.

jenda

jenda

11.8.2014 10:42

no tak proč LG booatloader zamyká? už od výroby může být odemčený…. viz. čínské telefony.

Martin P.

Martin P.

11.8.2014 10:44

Vzhledem k tomu, že pro naprostou většinu aktuálních modelů LG není dostatečně použitelná alternativní ROM.Je to skoro zbytečné. Předpokládám že vývojáři a hračičkové si cestu najdou.

Pro obyčejné uživatele, kteří by chtěli alternativní ROM se někam posunou v lepší použitelnosti, se velký pokrok nekoná.

Martin Novotný

z aplikace
11.8.2014 10:47

me na byvalem N7000 odesel Usb konektor,a jaksi me volali,ze tam sice offico ROM mam,ale ze byl tel. nekolikrat nabotovan a rootnut.Takze sem musel zaplatit 1100,- za to,ze me nahrali SW od nich ,jinak by se tim nezabivali …. hold hajzli.Taky sem jaksi nechapal co stim ma SW spolecneho… takhle se vydelava…

Adept

Adept

11.8.2014 11:39

XYZ: Není to tak pravda, pokud to například srovnám na svém LG G2, tak při nahrávání videa na 4.2.2. tak i videa je šum, při nahrávání, ale v případě updatu na 4.4.2. už tam nic takového není. Tudíž je to softwarem, v případě reproduktoru, který nejede, tak to může být také SW, jelikož v případě jiného flashnutého SW nejede třeba radio, příklad na mém telefonu z ROMky G3. Nejede radio. Takže v případě, že to pošleš na reklamaci s reproduktorem, tak máš nejdřív nahrát ROMku která tam byla, zamknout bootloader a udělat UNROOT. Poté nemůžou chtít nic, jelikož to ani nejde poznat v 99% případů. :)

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

11.8.2014 13:18

xyz:
Některé servisy to řeší, jiným je to jedno, ale v zásadě k tomu ty největší u nás (VSP Data, Britex, Arvato) přistupují tak, že pokud je proveden Root, tak zákazník může ztratit záruku na “základní desku” a software…pokud se vám ale objeví flek na displeji, nefunguje mikrofón, telefon se nenabíjí atd., ale není to způsobeno softwarovou chybou, tak je telefon normálně opravený v rámci záruky.

matys1288

matys1288

z aplikace
11.8.2014 13:31

xyz: zmenou software- u si mozes poskodit aj hw to je jasne predsa kazdemu. spravis root zmenis takt procesoru ten sa znici a bezi to reklamovat , chceshlasnejsiu hudbu nainstlujes si booster ten robi to zezvysuje napatie na repraciku a ten t casom zacne sumiet atd atd preto zaruka pada po roote potom sa tazko dokazujeci moze za chybu hw vyrobna vada alebo tvoje stouralstvi

V6ak

v6ak 0

11.8.2014 14:08

Vlastimil91: Když je odemčený bootloader, pak je root už hračka. Není pak problém do initu přidat skript, který ten telefon rootne. Podobně s recovery.

Martin P.: A není to právě kvůli tomu, že se do vývoje alternativní ROM skoro nikomu nechce, protože zatím vývojářům LG házelo klacky pod nohy?

K reklamaci: Sony (Ericsson) by mohl zjišťovat, jestli byl bootloader někdy v minulosti odemčen (chybí DRM keys), ale podle všeho to nedělá. Stačí zamčít bootloader a je to. V mém případě s tím neměli problém, ale je fakt, že byl problém mimo základní desku – ošoupal se flex k displeji. (Na Xperii Mini Pro.)

V6ak

v6ak 0

11.8.2014 14:21

Ještě dodám k rootu. Získání rootu je míň než odemčení bootloaderu. S rootem a zamčeným bootloaderem nelze nahrát jiný kernel. (Teoreticky by se dalo vymýšlet něco s chainloadingem*, ale v praxi jsem to viděl možná jako nestabilní experiment.) Naopak, pokud mám odemčený bootloader, je celkem hračka získat root.

Plus ještě může hrát roli NAND locking, ale s odemčením bootloaderu nechat případný NAND lock by bylo dost zvláštní.

*) Zavedl by se původní kernel, začal by se spouštět telefon, spustil by se nějaký init skript, který by spustil nějakou binárku, která by získala realtime přístup a nějakým způsobem by zavedla nový kernel. Možná nějak přes kernelové moduly, přímý přístup do paměti nebo něco takového.

Ami

Ami

11.8.2014 14:45

v6ak: Ono root je lehký i s uzamčeným BL – Já měl svou XZ2 rootnutou za minutku, další minutku zabralo nahrání CWM a bylo hotovo.
Co se týká těch kernelů, dost to záleží na vývojářích. Pokud si najdeš ROM, která lze nahrát s uzamčeným BL, tak taková ROM poté většinou obsahuje vlastní kernel…

Wallin

wallin 0

11.8.2014 16:51

no tak to je diskutabilní. Pokud mám root a nějakou apkou overclockuji procesor, který shoří, nebo zvýším hlasitost repra, které odejde, je to čistě moje vina a reklamace se nekoná.

V6ak

v6ak 0

11.8.2014 23:34

Ami: Jenže za tím snadným rootem bez odemčení BL se skrývá spousta práce a po updatu firmware to typicky nepojede. S odemčeným BL je to hračka a updaty v zásadě nejsou problém.

A jinak ROM pro uzamčený BL neobsahuje vlastní kernel, ale používá ten od výrobce.

Martin P.

Martin P.

12.8.2014 15:35

To v6ak: Aktuální beta a alpha verze alternativních ROM (CM také ) pro LG přístroje rozhodně při čtení release notes netrpí rovna problémy se zavaděčem a instalací.

RSS (komentáře k článku)