LG chystá konferenci. Bude zaměřená na moduly pro G5

LG G5 modul

LG oznámilo, že uspořádá konferenci Developer Conference, která bude vzdělávat vývojáře hlavně ve směru vytvoření nových modulů pro LG G5. Již na konferenci MWC v Barceloně LG oznámilo, že bude s vývojáři spolupracovat na vytvoření otevřeného ekosystému pro moduly, tak aby případný zájemce o jejich výrobu mohl využít kompletní technické know-how a další podporu.

LG G5 je v podstatě prvním modulárním smartphonem uvedeným na trh. Nabídka rozšiřujících modulů je zatím omezená, ale je možné, že stejnou modulární konstrukci si LG ponese delší dobu, a že moduly budou navzájem kompatibilní i v budoucích modelech. Co je v této fázi neznámé, je především cena. Oficiální moduly CAM Plus a HiFi Plus se dle LG budou prodávat za „rozumnou cenu“, což nám samozřejmě moc jasno nedělá.

LG G5 - brada1 moduly

Více informací bychom se měli dozvědět právě na zmíněné konferenci, která se bude konat v San Francisku již příští měsíc. LG také uvedlo, že příští měsíc dojde k uvolnění vývojářského kitu „LG Friends Software Development Kit“ a hardwaru pro něj, což vývojářům zajistí všechny nutné prostředky k tomu, aby mohli začít vytvářet vlastní moduly pro smartphone LG G5.

Jaký modul byste uvítali?

Zdroj: AC

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (21)