LG jede na MWC s hranatými Optimusy L3, L5 a L7

lg_l3_l5_l7_ico

Společnost LG se zjevně opět rozhodla převrátit naruby svou strategii pojmenovávání mobilních telefonů, když dnes oznámila plán na uvolnění třech zcela nových modelů s operačním systémem Android – L3, L5 a L7. Označení písmenem “L” tisková zpráva vysvětluje jako “L-Style,”  zahrnující nadčasový design s jemnější detaily, který odliší mobilní zařízení LG od konkurence. Toto pojetí vychází z vize Jong-Seok Parka, prezidenta a generálního ředitele společnosti LG Mobile, který je přesvědčen o tom, že “Design je pro zákazníky při výběru mobilního telefonu stále nejdůležitějším nebo druhým nejdůležitějším faktorem.”

LG Optimus L3 je zaměřen na méně náročné zákazníky, kterým nabídne 3,2palcovou obrazovku a Android 2.3 Gingerbread. Na trhu by se měl objevit jako první a jeho prodej v Evropě začne v březnu. O tomto modelu jsme informovali již koncem ledna ve článku LG Optimus L3 (E400): Levný Android (nejen?) pro švédský trh.

LG Optimus L5 bude mít displej s úhlopříčkou 4 palce, následovat ho bude Optimus L7 s 4,3palcovým displejem. Oba tyto výkonné modely hned od začátku nabídnou Android 4.0 a prodávat se začnou v první polovině roku 2012. Předpokládá se, že tyto smartphony budou poháněny dvoujádrovým procesorem, v případě L7 se spekuluje i o čtyřjádru..

Na snímcích níže můžete, kromě vcelku pohledných slečen, vidět tři telefony – podle rozměrů předpokládáme, že zcela vlevo je nejmenší L3, který ze zbývajících dvou je L5 a který L7 si ale netroufáme odhadovat.


Všechny zmíněné telefony budou prezentovány na MWC 2012 příští týden, kde budou oznámeny další podrobnosti a konkrétní hardwarové specifikace.

Zdroje: Eurodroid, Android Community a Android Advices.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (8)