Lenovo zakládá startup ZUK, přinese smartphone s Cyanogen OS

divize ZUK

Startupy založené již zavedenými výrobci jsou v dnešní době čím dál častější, jako pár příkladů zmiňme například OPPO a jím založené OnePlus, Gionee a IUNI nebo Micromax a Yu. Nově se na trh s chytrými telefony chystá startup ZUK, za nímž stojí známý čínský gigant Lenovo spolu se softwarovou společností 360. Tyto dvě společnosti do nového výrobce investovali dohromady 406 milionů dolarů, což je investice, díky které by mohl ZUK rozvířit vody trhu s chytrými telefony podobně, jak se to loni povedlo OnePlus One.

Vedle představení samotného startupu jsme se dočkali také prvních střípků informací o blížícím se prvním telefonu z jeho produkce, který má být představen někdy v druhé polovině tohoto roku. ZUK Z1, jak se má novinka jmenovat, poběží na Cyanogen OS, který využívá například zmíněný Micromax u svých telefonů Yu. Co se týče dalších specifikací, Lenovo zatím prozradilo pouze to, že ZUK Z1 bude disponovat čtečkou otisků prstů a “velkou” baterií. Vysoce postavený představitel Lenova pak na svém profilu na čínské sociální síti Weibo zveřejnil několik fotografií, pořízených právě zmíněným telefonem v přípravě. Sdílené snímky mají rozlišení 13 MPx, což by mohlo naznačovat rozlišení fotoaparátu, ovšem za předpokladu, že jsou skutečně v plném rozlišení. Zmíněné fotografie si můžete prohlédnout níže.

Věříte, že se startupu ZUK podaří prorazit?

 

Zdroj: GizChina.com, GizmoChina.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)