Koupit si Nexus 4 je tvrdým oříškem

lg nexus 4 main

Google Nexus 4 se stal v posledních dnech mezi příznivci Android telefonů hodně skloňovaným pojmem. V zahraničí už mohou zájemci vesele nakupovat na Google Play. U nás je však tato možnost stále v kategorii nesplněných snů a je tedy jasné, že mnoho fanoušků nebude chtít čekat a vyřeší situaci nákupem v zahraničí.

Vynikající výkon, excelentní rozlišení displeje, nejnovější verze systému Android Jelly Bean 4.2 a opravdu vymazlené fotografie. To jsou asi ty největší výhody nového přístroje. Škarohlídi rádi upozorňují na fakt, že přístroj nenabízí odnímatelnou baterii a nelze v něm rozšířit paměť, ale komu to vadí, když jde o zbrusu nový Nexus, že? Varující je, že cena nového modelu se bude velmi výrazně lišit a to nejen podle regionů. Na Google Play nový Nexus atakuje cenu 300 EUR, v běžném prodeji, kde distribuci řeší LG,  však bude stát jednou tolik. Google bude nejnovější model prodávat na Play v Austrálii, Francii, Německu, Španělsku, Velké Británii. Samozřejmostí je i nabídka v USA. Takže první možností, jak si sehnat přístroj rychle a levně, je mít někoho za hranicemi, kdo vám přístroj objedná a dodá. Jasně, tahle rada je přitažená za vlasy, protože ne každý má za kopečky ve správných zemích s tou jedinou a prověřenou IP adresou účet. Pokud nechcete platit za telefon ceny kolem pěti až šesti stovek EUR, pak musíte opravdu pořádně hledat.

S jistotou jen z Německa…

Německý MediaMarkt zahájí distribuci až v polovině prosince, ale cena přístroje bude za lidovku. Za pouhých 395 EUR (cca 9800 Kč) si jej můžete přivézt například z nedalekých Drážďan. Budete si však muset ještě měsíc počkat. Momentálně je LG Nexus 4 opravdu žhavým zbožím. Velký rozdíl v ceně mezi distribucí přes Google Play a klasickou síť, kterou si řeší právě LG, vzbudil velmi rozhořčené reakce komunity. Ta obviňuje především LG z arogantní cenové politiky. Momentálně je Nexus 4 vyprodán ve Velké Británii i USA.  Prodejci čekají na nové dodávky a mnou si ruce. Kdo se rozhodne projet všelijaké e-shopy v zahraničí narazí buď na informaci, že je přístroj vyprodán a nebo naopak nebyl ještě vůbec naskladněn. Navíc je vidět, že někteří velcí hráči na trhu s prodejem elektroniky ještě řeší cenu pro koncového spotřebitele. Chcete si koupit Nexus 4? Budete mít asi velký problém. Poslední zprávy hovoří o tom, že například ve Velké Británii byly první dodávky pryč za necelých třicet minut. Na britském ebay se k přístroji lze dostat v regulérní aukci, kdy ceny končí většinou mezi 350 – 400 librami, což není úplně málo, když vezmeme v potaz skutečnost, že jde o verze s 8GB pamětí. V tuto chvíli nezbývá než počkat. Trh se v průběhu dvou tří týdny uklidní a nabídka na online shopech v zahraničí začne normálně fungovat.

Karel Drda

Karel Drda
O Autorovi - Karel Drda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nexus 4 main

První pohled na telefon Nexus 4! (video)

Články David Zmuda David Zmuda
2 min. uložit na později

Komentáře (29)