Korejské Samsungy Galaxy S4 dostávají aktualizaci na Android 4.4 KitKat

s4_kitkat_ico

Samsung začíná uvolňovat aktualizaci na Android 4.4.2 KitKat pro svou vlajkovou loď Galaxy S4. Jako první se na řadu dostaly korejské verze tohoto modelu – konkrétně SHV-E330S a SHV-E330K operátorů SK Telecom a KT s podporou LTE-Advanced konektivity (tedy s procesorem Qualcomm Snapdragon 800).

Podle dostupných informací je update zatím nabízen jen prostřednictvím služby Samsung Kies, nicméně během následujících hodin až dnů začne distribuce také formou OTA (“Over the Air” = vzduchem).

Korejské Samsungy Galaxy S4 dostávají aktualizaci na Android 4.4 KitKat Korejské Samsungy Galaxy S4 dostávají aktualizaci na Android 4.4 KitKat

Nový firmware obsahuje všechny změny charakteristické pro zatím poslední verzi operačního systému od Googlu (přepracovaný stavový řádek s bílými ikonami, podpora bezdrátového tisku, zlepšení plynulosti a výkonu; viz také náš článek Android 4.4 KitKat – podrobný přehled novinek obrazem i slovem), ale také kosmetické změny grafické nadstavby TouchWiz. Konkrétní seznam změn (“changelog”) ale není v tuto chvíli dostupný.

Aktualizace zařízení na domácím trhu může být signálem blížícího se uvolnění Androidu 4.4 KitKat pro mezinárodní verze Samsungu Galaxy S4, jak s podporou LTE, tak bez ní. Blížící se update potvrzují již několik týdnů úniky i zprávy, hovořící o tom, že KitKat pro S4 bude k dispozici v únoru nebo březnu.

Update Samsungu Galaxy S4 na Android 4.4 KitKat přichází jen několik týdnů před očekávaným oznámením Galaxy S5, který bude mít Android 4.4 KitKat již z výroby.

Zdroje: MobilTelefon, GottaBeMobile, SamMobile, IBT, Softpedia.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)