Kalendář od Google se opět přiblížil funkcemi pracovnímu Outlooku

kalendář od Google

Dnešní aktualizace aplikace Kalendář od Google nabízí několik užitečných funkcí, bohužel jde o funkce využitelné ve firemním prostředí využívajícím platformy G-Suite. Kdo je ale má, je zase o krok dál v organizaci schůzek.

Platforma G-Suite, nebo také Google apps for work je odpovědí Googlu na konkurenční office platformy, jako je Exchange od Microsoftu. S G-Suite může jakákoliv firma či tým využívat propojené služby disku, kalendářů, agendy, e-mailů a messagingu. Pro řadu firem je toto řešení výhodné, neboť nabízí plnohodnotnou vzdálenou hostovanou kancelář. Oproti konkurenci však stále trochu zaostává v pokročilejších funkcích, které třeba kombinace Exhange services a Sharepointu nabízená Microsoftem má. Mezi tyto funkce patří třeba i pokročilejší řešení schůzek v kalendářích.

Kalendář od Google dohání konkurenci

Google si je své nevýhody vědom a dohání, co se dá. A docela se mu to daří. Nedávno kupříkladu představil možnosti organizace schůzek v místnostech firmy s možností jejich rezervace. Funguje to jako v Exchange a Outlooku – správce nadefinuje místnosti, které mají svá jména (třeba “Zasedačka 3A”) a v kalendáři je lze připojit jako místa schůzky.

Dnes Google vydal aktualizaci aplikace Kalendář, která tuto funkci přináší také do G-Suite. Navíc přidává možnost automatického vyhledání a rezervace volné místnosti, což je věc, kterou v Outlooku tak snadno řešit nelze. V kalendáři (tom firemním pochopitelně) stačí do místa zadat označení místnosti a hned vidíte, zda je místnost volná, či nikoliv. Pokud volná je, uložením události se místnost “rezervuje”, tedy se označí jako rezervovaná.

Google navíc umožňuje hledání ideálních místností. V praxi by to mělo vypadat tak, že má-li firma v G-Suite nadefinováno třeba pět zasedacích místností, dvě z nich jsou velké a tři menší (pro menší počet lidí), Google by při vytváření schůzky měl podle počtu vámi přizvaných účastníků být schopen nabídnout především tu menší. Nebude-li volná, pochopitelně se má poohlédnout po jiné, byť s větší kapacitou.

G-Suite není v našich luzích a hájích tak známou platformou, ale i u nás již je využíváno některými firmami. Mezi ty velké patří třeba Kofola, Česká spořitelna, či H1. Výhody má toto řešení ale i pro malé firmy, a díky politice Google vůči neziskovým a vzdělávacím institucím i pro ně. Google Apps for Work je využíváno i některými městy.

Michal Rada
O Autorovi - Michal Rada

Je odborníkem v oblasti e-governmentu a využívání informačních technologií ve veřejných službách na národní i evropské úrovni. Je také architektem EG. Kromě toho se věnuje… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)