Jak fotí LG G5? Rozdíl mezi běžným a 135° záběrem je značný

Dual-camera-system

Jednou z hlavních hvězd letošního MWC 2016 bylo nepochybně nově představené LG G5. Byť byla tato novinka přijata poměrně chladně, nelze jí upřít fakt, že se jedná o skutečně špičkově vybavený model s řadou zajímavostí. Jedním velmi diskutovaným tématem je pak u této novinky její design, který do jisté míry negativně ovlivnila dvojice snímačů na zádech přístroje. Právě duální fotoaparát však zároveň představuje jednu z největších zajímavostí jihokorejské novinky.

LG G5

Primární fotoaparát s úhlem záběru 78° nabízí 16MPx snímač Sony IMX234 o velikosti 1/2,6″ a objektiv o světelnosti f/1.8. Spolu s optickou stabilizací obrazu a laserovým ostřením pak tvoří stejnou sestavu, jakou nalezneme u loňského modelu LG G4. Vedle tohoto běžného snímače však LG G5 disponuje ještě jedním. Ten nabídne rozlišení až 8 MPx a právě díky němu lze s telefonem pořizovat snímky o záběru 135°. Vzhledem k nižšímu rozlišení druhého snímače se však musíte smířit také s menším množstvím detailů.

LG G5 (Silver) : Official Product Video (1min. introduction)

LG G5 (Silver) : Official Product Video (1min. introduction)

Zajímá vás reálný rozdíl mezi snímky pořízenými snímačem s běžným a 135° záběrem? Porovnat je můžete níže, mějte však na paměti, že LG G5, dle slov samotného výrobce, ještě nemá finální software fotoaparátu. V galerii je na levé straně vždy snímek pořízený v režimu běžného a napravo 135° záběru.

Co na snímky z LG G5 říkáte? Přesvědčil by vás 135° záběr fotoaparátu ke koupi tohoto telefonu?

Zdroj: PhoneArena.com, AndroidAuthority.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)