Chcete vědět, jaký máte vliv na sociální síti Google+? Víme, jak to zjistit!

jaky-mate-vliv-google-plus-

Většina sociálních sítí poskytuje svým uživatelům širokou škálu statistik, jako je například dosah příspěvků nebo počet sledujících. Google+ v tomto segmentu stále bojuje o své místo na slunci, takže nechce zůstat pozadu. Vývojář Daniel Raynaud informoval (jak jinak – na Google+) o nové funkci Quick Insights, která zobrazuje, jaký máte vliv na sociální síti.

Jak zjistíte, jaký máte vliv?

K novince se dostanete tak, že ve webové verzi Google+ otevřete úvodní stránku svého profilu nebo stránky a klepnete na tlačítko se třemi tečkami vpravo nahoře (mezi odkazy Něco o mně a Upravte svůj profil). V kontextové nabídce je aktuálně jediná položka: Váš vliv.

Po klepnutí se zobrazí základní statistické údaje o vašem profilu a příspěvcích. Konkrétně zde zjistíte:

  • Počet nových uživatelů, kteří začali sledovat váš profil.
  • Kolik uživatelů začalo sledovat vaše sbírky.
  • Počet vámi publikovaných příspěvků.
  • Celkový počet zhlédnutí příspěvků, komentářů a udělených hodnocení +1.
  • Tatáž čísla, jako v předchozím bodě, zvlášť pro sdílené příspěvky (tj. publikované původně jiným účtem).

Přes rozbalovací nabídku v pravém horním rohu lze přepínat zobrazení dat za posledních 7 nebo 30 dní. Google však upozorňuje, že než se zobrazí nová data, může to trvat až 48 hodin. Vývojáři v tomto směru nadále pracují na tom, aby mohli poskytnout aktuálnější informace.

Na jedné straně můžeme pochválit, že Google+ konečně nabízí takovou funkci. Na straně druhé se ale nelze ubránit faktu, že analytická data například na Twitteru či Facebooku (zejména v případě stránek produktů a firem) jsou podstatně rozsáhlejší a poskytují více informací. V době psaní tohoto článku (čtvrtek dopoledne) navíc není tato funkce k dispozici v mobilní aplikaci, takže ji můžete vyzkoušet pouze na webu. Podle snímku publikovaného Daniele Raynaudem by však zobrazení vlivu mělo být i pro mobilní verzi.

Podívali jste se na to, jaký máte vliv na Google+? Co si o této funkci myslíte?

Zdroje: androidpolice.com, plus.google.com, plus.google.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)