TOPlist

Jak ušetřit baterii při hraní Pokémon Go?

jak usetrit baterii pri hrani pokemon go

Hra Pokémon Go spotřebovává enormní množství energie a umožní nám hrát jen pár hodin. Máme pro vás proto několik tipů, jak ušetřit baterii při hraní Pokémon Go a díky tomu si zahrát déle.

7 tipů, jak ušetřit baterii při hraní Pokémon Go

Pokémon Go je hrou, která extrémně ždímá baterii vašeho smartphonu, protože současně živí displej povětšinou na maximální jas, GPS se zaměřováním polohy, časté vibrace i mobilní připojení. Pojďme si říci několik tipů, jak ušetřit baterii při hraní Pokémon Go a prodloužit čistý herní čas.

1) Aktivujte Battery Save mód

Hra Pokémon Go v sobě obsahuje šetřící režim, který plní důležitou funkci – při zastrčení telefonu do kapsy je vypnuto podsvícení displeje, což razantně sníží spotřebu baterie. Stále ale telefon zavibruje, pokud se objeví nějaký Pokémon ve vaší blízkosti. Tento režim se aktivuje, pokud je telefon nakloněn horní stranou směrem k zemi. Lze jej tedy držet klidně i v ruce během chůze vzhůru nohama. Tuto funkci lze aktivovat přímo v nastavení hry. Malé upozornění – byli jsme svědky několika případů, kdy tento režim u telefonu nefungoval.

Jak usetrit baterii pri hrani Pokemon Go - battery save

2) Deaktivujte vibrace

Pokud se řadíte mezi hráče, kteří nespustí při hledání Pokémonů oči z displeje, možná ani vibrace nebudete potřebovat. A vězte, že při několikahodinovém hraní mohou vibrace spotřebovat nemalou část baterie. Tuto volbu lze opět deaktivovat přímo v nastavení hry, ale mějte na paměti, že o to více musíte sledovat displej. Pomůže to tedy opravdu jen v případě, že displej při hraní nezhasínáte vůbec.

Jak usetrit baterii pri hrani Pokemon Go vibrace

3) Ovládejte jas ručně

Největším žroutem baterie bude v případě hraní displej. Pokud hrajete za slunečného dne, jas je nastaven na maximum a mnohdy jsme rádi, že vidíme vše, co vidět potřebujeme. Pokud je ale zataženo nebo se začíná stmívat, hodí se jas udržovat ručně na nejnižší snesitelné hodnotě. Automatické nastavení zpravidla nastaví vyšší hodnotu, než dokážete v těchto výjimečných situacích používat, navíc se hodnota jasu může často měnit (když krátce něco zasvítí na čidlo apod.). Při manuálním jasu máte jistotu, že žádná energie za zbytečně vysoký jas nepřijde vniveč.

Je tedy nutné vypnout automatickou regulaci jasu a poté upravovat jas ručně. U novějších telefonů lze upravovat jas i při aktivovaném automatické jasu, což ale jen mění meze, ve kterých automatický jas pracuje. To by sice spotřebě také pomohlo, ale daleko efektivnější je nechat úroveň jasu zcela na nás.

Jak usetrit baterii pri hrani Pokemon Go-1

4) Deaktivujte LTE

O tom, zda spotřebovává LTE více energie než 3G, se stále vedou spory a záleží to na mnoha faktorech. Pokud je LTE „žravější“ než 3G, rozdíly většinou nejsou velké. I přesto vypnutí LTE uvádíme mezi tipy, jak ušetřit baterii při hraní Pokémon Go. Důvod je prostý – při hraní této hry se pohybujete většinou ve velkých oblastech a často se stává, že telefon přepíná mezi sítěmi 3G a LTE, což je náročné na baterii. Proto se vyplatí zůstat spíše na 3G, které je sice pomalejší, ale to vám při hraní vůbec vadit nemusí. Telefon nebude muset sítě přepínat a ušetří tak baterii.

Jak nastavit 3G? Stačí ve svém telefonu deaktivovat LTE (některé telefony to umožní přímo z notifikační lišty) nebo přejít do Nastavení – Mobilní síť – Upřednostňovaný režim sítě – 3G/2G automaticky, případně Pouze 3G, pokud jste ve ve větším městě. Mějte prosím na paměti, že toto nastavení se bude u jednotlivých telefonů mírně lišit, ale tuto volbu byste měli najít ve svém telefonu v podobném místě i s podobnými názvy položek v menu.

5) Pořiďte si powerbanku

Tento bod vám sice nepoví, jak zmenšit spotřebu samotné hry, ale rozhodně pomůže s delším hraním. Ačkoliv jste provedli všechny tipy výše, stále bude Pokémon Go spotřebovávat dost energie na to, aby vám smartphone po pár hodinách „umřel“ vybitím. Pokud se tedy chystáte na delší procházky, rozhodně se vybavte powerbankou, která vám umožní telefon nabíjet kdekoliv. Pokud pravidelně chodíte pouze na několikahodinové lovy, postačí vám baterie s kapacitou 5000 mAh (třeba ta, kterou jsme doporučovali v našem článku), kde oceníte menší a kompaktnější tělo (bude se zkrátka lépe nosit v kapse). Náročnější hráči pak můžou rozhodně sáhnout i po modelech s kapacitou 10 000 mAh a vyšší.

Rozhodně se poohlédněte po nabíječkách s vyšší výstupním proudem (2 A) či rovnou rychlonabíječce, pokud váš telefon tuto technologii podporuje. Nabíječky s nabíjecím proudem okolo 1 A nemusí vůbec stíhat telefon dobíjet a jen zpomalí vybíjení.

Pokemon go special - 5000mAh xiaomi powerbank

6) Ukončete aplikace na pozadí

Systém Android umožní běh více aplikací současně, což je samozřejmě výhodné, ale může to mnohdy znamenat i vyšší spotřebu baterie. Pokud vyrazíte ven hrát Pokémony, povětšinou je Pokémon Go jedinou aplikací, kterou chcete využívat. Před spuštěním hry tedy doporučujeme ukončit všechny běžící aplikace (přes tlačítko spuštění aplikací), abyste měli jistotu, že neběží nějaká zbytečně v pozadí.

7) Deaktivujte automatickou synchronizaci

Tento bod se stále opakuje, ale při hraní Pokémon Go se bude znovu hodit. Při lovu Pokémonů vás povětšinou příchozí e-maily a zprávy nezajímají a můžete se bez nich hravě obejít. Automatická synchronizace pravidelně kontroluje jednotlivé účty, což má za následek nemalou spotřebu baterie. Doporučujeme tedy synchronizaci dočasně při hraní vypnout. Návod jsme vám přinesli v článku Android pro začátečníky #12: Jak správně nastavit synchronizaci?.

Baterie_uvod

Máte nějaký tip, jak ušetřit baterii při hraní Pokémon Go? Podělte se s námi v komentářích

Pokémon Go – kam dál?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)