Internet věcí se blíží. Samsung ukázal, jak bude brzy vypadat naše domácnost

internet věcí

Chytrý mobilní telefon, chytré hodinky, chytré rádio, chytrá televize. To už dnes nestačí. Stále více přístrojů, od kterých často potřebuje jen jeden snadný úkon, se přesouvá do jiných sfér. Do sfér s mozkem a schopnostmi komunikovat s našimi potřebami. Snaha propojit všechna zařízení domácnosti a udělat z nich chytřejší přístroje dostala jméno – Internet věcí.

Internet věcí v očích Samsungu

Společnost Samsung uspořádala v Berlíně tiskovou konferenci, kde předvedla svou vizi, která se ale zároveň stává skutečností. Podle Samsungu by téměř všechna domácí zařízení měla komunikovat mezi sebou a sledovat vaše potřeby. Příkladem je osvětlení domácnosti, které vycítí vaši přítomnost, či kávovar, který se automaticky spustí krátce po vašem probuzení. Téměř jakýkoliv domácí spotřebič se může stát součástí projektu Internet věcí. Důležité je, aby usnadnil náš každodenní život.

Samsung SleepSense – váš spánek až na prvním místě

Proč zůstat pouze u představ a plánů, že? Samsung představil první vlaštovku z projektu Internet věcí – zařízení Samsung SleepSense. Již název napovídá, že hlavní prim zde bude hrát sledování spánku. Tato „placka“ sídlí pod matrací a s přesností až 97 % monitoruje váš spánek. Zaznamenat dokáže srdeční tep, dech či váš pohyb. Díky tomu lze bezpečně sledovat například členy rodiny se zdravotními problémy či riziky.

Získaná data jsou poté aplikována nejen pro statistiku a přehled vašeho spánku, ale díky propojení s dalšími přístroji usnadní váš život. Sledujete televizi při každém usínání? Samsung SleepSense ji automaticky vypne, pokud usnete. Máte rádi čerstvou kávu? SleepSense může po probuzení automaticky zapnout kávovar. Využití je samozřejmě nespočet, záleží pouze na přítomnosti dalších chytrých zařízení, která jsou schopna propojení s projektem Internet věcí. Zatím bohužel nejsou známy informace o ceně či dostupnosti na našem trhu, zároveň je jisté, že protlačit takové zařízení k zákazníkovi bude těžký úkol. Samo o sobě totiž náš život nezmění.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)